FC Slovan Liberec | Ptejte se: Jan Nezmar
Menu Další Zavřít Zavřít

Ptejte se: Jan Nezmar

Ptejte se: Jan NezmarJan Nezmar: "Všem bych chtěl poděkovat za dotazy, ať ty příjemnější, nebo ty nepříjemné. Jsem rád, že se najde spousta lidí, kterým Slovan není lhostejný a jsou ochotni pokládat dotazy, které sahají hlouběji, než jen na první mužstvo. I moje práce je mnohem širší, než jen o tom, jestli A-tým v sobotu vyhraje nebo prohraje. Rád bych všem popřál veselé Vánoce, šťastné svátky, do nového roku mnoho zdraví, štěstí a mnoho radosti spolu se Slovanem."Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 49 odpovědí v této kategorii celkem.

FANOUŠEK
17.12.2015, 20:05
Dobrý den,
chci se zeptat, Milan Kerbr bude nadále hostovat v Liberci nebo se vrátí už v zimě do SLovácka? To samé by mě zajímalo u dalších hráčů, kteří hostují ve SLovanu. A jak je to s Pepou Šuralem? Má zájem jít do Sparty nebo preferuje zahraničí ? Děkuji za odpověd

Odpověď:
Dobrý den,

na všechna zmíněná témata jsem již odpovídal. A k Josefu Šuralovi, to se musíte v offline rozhovoru zeptat jeho, ne mě. (úsměv)

JN
Doktor
17.12.2015, 17:40
Ahoj Honzo. Prvně bych chtěl Tobě i celému týmu poděkovat za krásnou podzimní část sezóny, kdy se nám až na pár venkovních ligových utkání myslím dařilo všechno, na co jsme sáhli. Dotaz směřuje na mládež. Již několik let ve Slovanu nepůsobí takřka žádní odchovanci a když si třeba procházím seznam 50 největších talentů ČR, jsou tam hráči ze všechno možných klubů, ale ze Slovanu nikdo. Nebylo by už na čase začít lépe pracovat s mládeží, abychom mohli v případě potřeby sáhnout do vlastních řad, jako tomu je třeba v Baníku nebo ve Slavii a ne jen neustále skupovat cizí hráče? Díky za odpověď. Milan

Odpověď:
Dobrý den,

to zase trochu souvisí s tím, co jsem už říkal, že máme dorostenecké kategorie hrozné. Ať už týmovými výkony nebo těmi individuálními. To nemusí korespondovat s výsledky akademie jako celku, která funguje asi čtyři roky. Pokud byla práce zlepšena, tak se spíš touhle dobou projeví na mladších hráčích, tedy těch, kteří před čtyřmi lety byli desetiletí a mladší. Zejména v období desátého až dvanáctého roku zaznamenávají největší růst, pokud se s nimi dobře pracuje. Takže pokud se práce zlepšila, projevuje se u hráčů do patnácti let. Dorosty bohužel nemusejí korespondovat s výsledky akademie. To však není omluva, je to problém. Není moc hráčů, se kterými bychom mohli počítat přes juniorku až v A-týmu. A absence hráčů v daném seznamu padesáti talentů asi souvisí s tím, že jsme nedokázali přivést do akademie zajímavé hráče mezi 14 a 18 lety věku. To koresponduje spíše s ne úplně funkčním skautingem nebo nemožností sem ty hráče přivést.

Už jsem zmiňoval příklad Mladé Boleslavi, která má stejné ambice, ale objevuje se u nich v sestavě mnohem více odchovanců. To by nám mělo být příkladem. Můžeme být rádi, že jsou tu alespoň třeba Ondra Kolář nebo Lukáš Pokorný, že se tu objevuje Knejzlík, Blaha nebo Ondráček, kteří jsou odchovanci a dá se s nimi uvažovat jako o hráčích profesionálního fotbalu. Negativnější pohled je samozřejmě ten, že by jich mělo být víc. Nad jednotlivostmi práce v akademii si samozřejmě sedneme, ale to není jen otázka na mě, ale na celé představenstvo.

JN
Sionn
17.12.2015, 14:20
Ahoj Honzo,

jako fanoušek ti děkuju za práci, kterou odvádíš pro Slovan. Ačkoliv do chodu klubu nevidím, vím (a věřím), že odvádíš své maximum, stejně jako všichni ostatní. Přeju ti hezké a klidné svátky (v rámci možností). To samé samozřejmě celému Slovanu a všem fanouškům, kteří si tento vzkaz přečtou.

PS: Letošní podzim se povedl, buďme na to hrdí!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016!

PPS: Šťastnou ruku při volbě posil.

Adam

Odpověď:
Dobrý den, děkuji a také přeji to samé.

JN
xsejba
17.12.2015, 13:14
Dobrý den. Nynější hektické dění kolem Slovanu, mě nutí položit ještě jeden nepříjemný dotaz. V tomto článku http://domaci.ihned.cz/c1-64986740-legenda-slovanu-liberec-zrejme-sla-na-ruku-sazkarske-mafii-fotbalista-hauzr-mel-ovlivnit-tri-zapasy se píše, že, v sázkách na zápasy Slovanu figuroval muž Albánské národnosti. Protože vím, že se jako investoři na hráčích ve Slovanu podíleli také Albánci, můžete vyloučit, že by se jednalo o stejné lidi? Spolupracujete ještě s Albanskými podnikateli a je to rozumné? Je pravděpodobné, že vedení o ovlivňování nevědělo o to víc mě zaráží, že stále zaměstnávate člověka, který se na ovlivňování podílel. Promiňte za nepříjemný dotaz Vás považuji za slušného člověka, ale Slovan tak miluju, že každá takováhle informace (ovlivňování utkání) mě přinejmenším znepokojuje.

Odpověď:
Dobrý den,

nevím o tom, že by se jako investoři podíleli na hráčích Albánci. Pokud ano, tak ještě před mým nástupem do funkce sportovního ředitele, od té doby tu žádný nebyl. Ve svém dalším dotazu předjímáte rozhodnutí soudu. Ta situace je pro nás velmi nepříjemná. Pokud k něčemu takovému opravdu došlo, tak je Slovan jednoznačně oběť. Policie nám ale neposkytla žádné informace. A vyhodit člověka z práce na základě novinových článků? To by zase znepokojovalo mě. Pochopitelně, že o novinkách v této kauze budeme chtít se Zbyňkem Hauzrem mluvit, což při první příležitosti uděláme.

JN
IvanV
17.12.2015, 07:48
Zdravím a gratuluji ke krásnému sportovnímu podzimu,i z Moravy jsme se přijeli podívat na poslední zápas sezóny a byl to zážitek.

Rád bych se zeptal, jakým způsobem LZE hráče typu Šural, Pavelka udržet ve Slovanu?

Nemám rád velkohubá prohlášení,ale Slovan svými výsledky v historii a výsadním postavením (které máte na ”svědomí” jako hráč i sportovní ředitel)musí mít ten nejvyšší cíl před každou sezónou. Cítíte to stejně?
Pak by stejně jako u podobných týmů nebylo možné prodávat nejlepší hráče do konkurenčních domácích klubů- nerad předbíhám, koukám na minulé přestupy.

Díky, přeji hodně odpočinku a klidu o Vánocích.

Odpověď:
Dobrý den,

po pravdě netuším, co k tomu říct. Filozofie klubu je stejně postavená už delší dobu. Kluci sem přijdou, mají tu perfektní podmínky pro svůj rozvoj. Zviditelní se a odcházejí. S filozofií se neslučuje to, že by se tu roztáčela určitá platová spirála, která by měla kluky trochu násilím udržet. Je to vždy na každém zvlášť, jak k tomu přistupuje. Jednání s Davidem Pavelkou byl třeba sen, ideál, jak může kluk o sobě, klubu a fotbalu celkově přemýšlet. Troufám si říct, že kdyby mělo za rok dojít na další podobné jednání, tak to s Davidem bude probíhat znovu stejně. To jsou známky jeho charakterových kvalit. Pokud kluk náš klub přeroste, což je součást filozofie, tak odchází a byť je to složité a nepříjemné, je to realita, se kterou se nezbývá než smířit. Holt se musíme akorát pokusit přetvořit danou situaci v naši výhodu. Někdo odejde, další přijde, ten zase klubu pomůže... Rozhodně to podle mě není neúspěšná filozofie, ale ne každý se mnou bude souhlasit.

V případě cílů se stále v podstatě bavíme o filozofii. Asi před žádnou sezonou nebudeme považováni za absolutního favorita na zisk titulu, což však neznamená, že se nám to nepodaří. Koneckonců se to podařilo už třikrát, dvakrát jsme vyhráli pohár, několikrát jsme byli v základní skupině evropských pohárů. Naše filozofie tedy není neúspěšná a nevylučuje, že budeme mít v naší síni slávy další trofeje.

Všichni asi musíme přijmout, že hráči budou odcházet i do konkurenčních klubů. Takhle jsou karty rozdány. Pokud se nestane něco závratného a nepřijdou nějací Čínani, kteří by nás koupili, tak budou v Plzni, Spartě nebo Slavii a ještě možná jinde, kam naši hráči naštěstí tolik nechodí, mít kluci možnost větších výdělků, než tady. Tady zase mají výhodu přátelské atmosféry, výborných podmínek a zahrají si tu fotbal, který rozvíjí a posouvá dál.

JN
fanousekfcslovan
16.12.2015, 21:10
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat původně na spokojenost s akademií,ale to už se zde někdo ptá.A podle toho co píše je to o známých,takže odpověď asi tuším.Ale zajímá mě jedna věc.Podle fotek z utkáních mládeže koukám,že stále mají na sobě věci myslím od firmy Hummel.Jak chcete získávat vztah ke klubu,když ani ty děti si nemůžou hrát na hráče z A mužstva a říkat si,že hraju ve stejném dresu nebo aspoň značce jako můj idol.Řekl bych,že je to malinko ostuda po takové době u firmy Nike.

Odpověď:
Dobrý den,

nevím, jak je to možné, a nemělo by to tak být. Všichni by měli mít dresy Nike. Dokonce jsme k tomu smluvně zavázáni, a pokud k tomu došlo, tak doufám, že se to nestalo v nějakých oficiálních zápasech. Nicméně z předchozí spolupráce s firmou Hummel jsme zejména u mládeže udělali enormní obnovu dresů a je tam velká spousta sad, které jsou velmi pěkné. Třeba přišlo někomu z trenérů líto, že tam ležely ladem. Ale opravdu by k tomu nemělo docházet a s připomínkou souhlasím. Rozhodně chceme, aby se kluci mohli ztotožnit s klubem a s dresy. A co se týče kamarádství, to už asi nemám čím doplnit, pitval jsem to v jedné z dalších odpovědí.

JN
Dany83
16.12.2015, 19:25
Dobry den Honzo.
Chtel jsem se zeptat jak to vidite s odchodem Surala do Slavie - Sparty?Nebylo by treba rozumne ho podrzet,podepsat a vyhodne ho po Euru prodat do zahranici aby z toho preferoval jak klub tak Pepa??Viz priklad Skalak??
Dekuji
Dan z Liberce

Odpověď:
Dobrý den,

pro mě by ideální představa byla ta, že tu Šury prodlouží smlouvu, odehraje tu jaro a porve se o Euro. To všechno už jsem říkal. V tomto ohledu jsem ale skeptický. Je to můj subjektivní pocit, ale když jsme se nebyli schopní shodnout na podmínkách čtyři měsíce zpátky, v momentě, kdy ještě nebyl až taková hvězda, nebyl v reprezentaci a tak dále, tak nevím zda se to podaří teď. Pokud by šlo o jeho odchod, tak si říkám, že by bylo nejlepší, pokud by šel do Sparty nebo Slavie. Pak by v rámci obchodu bylo možné zrealizovat i třeba příchod jiného hráče, o kterého bychom stáli. Pokud by naopak šel do ciziny, bylo by to o drsné vyjednávání na téma peníze, které by vzhledem k blížícímu se konci smlouvy nemusely být tak velké, abychom sehnali adekvátní náhradu.

JN
yankee
16.12.2015, 16:23
Ještě jednou ahoj,

Když se podivem na jména, kteří tímto způsobem již odpovídala, tak zde již nikdo není (Ramba nepočítám).
Dávej pozor, aby ses nám nevytratil! To by byla velká škoda :)

Lukáš

Odpověď:
Dobrý den,

děkuju za upozornění. Někde jsem to už zachytil, že kdo se objeví v offline rozhovoru, za chvíli je v čudu. Nevím, třeba to bude i můj případ, a pokud se to stane, tak se už offline musí zrušit. Nebo zachovat, ale posílat na něj budeme jen ty, kterých se budeme chtít zbavit. (úsměv)

JN
pablo-lbc
16.12.2015, 16:18
Dobrý den Honzo,

předem děkuji za práci, kterou pro Slovan odvádíte. Rád bych Vám popřál, i přes pro Vás asi nejrušnější období, krásné prožití vánočních svátků a mnoho šťastných rozhodnutí v novém roce.

A teď moje otázka.
Všiml jsem si, že se dlouhodobě potýkáme s velkou marodkou hráčů. Rád bych se zeptal, zda se v tomto ohledu (prevence, rychlost rekonvalescence) provádí určité kroky ke zlepšení. Z tohohle pohledu, si myslím, jsme na tom snad úplně nejhůře. Asi ještě společně s Arsenalem. S ním bych se ale raději měřil na hřišti než v počtu marodů :-)

Odpověď:
Dobrý den,

částečně už jsem v odpovědích o podobném tématu mluvil, když jsme řešili tu fyzioterapii. My jsme tam nenašli vyloženě průsečík z ohledu zranění. Byla tu i svalová zranění, ale těch naštěstí nebylo tolik, protože to obvykle signalizuje špatný tréninkový proces nebo životosprávu. Spíše to byla úrazová zranění. Nebylo jednoznačně dané, co musíme odstranit nebo zlepšit. Spíše jsme řešili délku léčby a způsob rekonvalescence, a to už dost souvisí se systémem a konkrétními lidmi, co se o to starají, a tam už rezervy jsou. O tom jsem už mluvil. Jedním z řešení je i přítomnost odborného fyzioterapeuta po celý týden a pak také zvětšená informovanost lidí. Někdy jsme dělali chyby, že kluci začali trénovat dřív nebo jinak, čímž se doba rekonvalescence prodloužila. To jsou věci, které musíme minimalizovat a odstranit. O všem uvnitř klubu diskutujeme, řešíme to a určitě musí řešení znamenat zvýšenou kvalitu práce jednotlivých článků celého systému.

JN
S4crifice
16.12.2015, 13:21
Honzo, zdravím Vás a všechny do týmu.

Dotaz žádný nemám, neb vše, co mě zajímá, už bylo položeno.
Tak spíš jen pro zábavu - nechcete hráče naučit nějaké zajímavé oslavy gólů? Třeba tato je hrozně jednoduchá a je to docela sranda :)

http://jenprofotbal.cz/11-nejlepsich-golovych-oslav-legendarnich-typku-islandskeho-stjarnanu-19042015-8#slide

Přeju hodně sil do dalších zápasů a minimum zranění, spoustu elánu atd., atd., skvělá práce!! :)

Odpověď:
Dobrý den,

nevím, je složité někoho něco učit. To si ti kluci musí vymyslet sami. Bylo tu období, kdy jsme vymýšleli nějaké krávovinky, a pak jsme dva zápasy nedali gól, tak jsme se na to vyprdli, abychom to nezakřikli. Nejde myslet ve stylu: „Až dám gól, budu to takhle oslavovat.“ Z člověka to musí vyjít. Já to nijak moc neřešil, bylo to takové jednoduché, spíš mě přepadla taková radost, že jsem akorát na někoho řval nebo skočil.

JN

Další stránky
12345>>

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
La Piazza Vavruška Hanke
Mediální partneři
RCL Liberecká drbna