FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 8:2
08.06.2014

Frimmel se proti Dukle blýskl šesti góly a juniorce zajistil čtvrté místo

Jakub Martínek
Liberec - Fotbalový ročník 2013/2014 už pro mnohé týmy skončil. Naše juniorka se sezónou rozloučila v neděli dopoledne, kdy hostila pražskou Duklu a v případě vítězství se mohla posunout na konečné čtvrté místo. Mladé naděje Slovanu nezačali nejlépe, když od deváté minuty prohrávaly. Pak se ale rozjely gólové hody, které odstartoval Denis Frimmel, ten nakonec zaznamenal dvojitý hattrick, kdy se do sítě soupeře trefil celkem šestkrát. Konečný výsledek se nakonec zastavil až na konečných 8:2.
42.kolo, neděle 8.6.2014, 10:15, MěS, Jeronýmova
8:2
(3:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Kubát - Zítka, Egert, Vojtěšek, Beníšek (74. Krejčí) - Bouška (69. Lanfranchi), Ondráček - Kaiser, Dydowicz, Drobílek (61. Chlumecký - Frimmel.
FK Dukla Praha: Němčanský - Kulikov, Cvrček, Begič, Schindler (71. Klar) - Manzia (75. Matta), Tetour, Vopat, Brejcha, Mazlouf (46. Toman) - Gajecký (46. Vrkoč).
Branky: 19., 20., 22., 63., 80. a 83. Frimmel, 68. Egert, 86. Kaiser - 9. Manzia, 89. Begič. ŽK: 1:0 (54. Bouška). Rozhodčí: Černý – Kubr, Hanousek.
Diváci: 50

Gólové hody mohly pod Ještědem odstartovat již v páté minutě, kdy se sám na domácího brankáře Kubáta řítil osamocený Manzia. Jeho střela doprostřed branky však neměla šanci na úspěch. Hned o pár sekund později se na druhé straně hřiště dostal do první gólovky Frimmel, který ale svoji hlavičku z malého vápna nedokázal usměrnit do sítě.

Ačkoli měla liberecká juniorka od úvodu mírně navrch, jako první se do vedení dostali Pražané. V deváté minutě posadil Brejcha svůj centr přesně na hlavu Bidje Manzia, který jej následně poslal za záda bezmocného domácího gólmana – 0:1.

Radost hostů ale netrvala příliš dlouho. Přesně po deseti minutách bylo totiž srovnáno. Defenziva Dukly pozapomněla na Denise Frimmela, který zužitkoval ideální přihrávku za obranu a následně bez problémů otevřel gólový účet Severočechů – 1:1. Armádní celek byl vyrovnávací brankou zřejmě dosti zaskočen, protože hned z následné rozehrávky inkasoval další branku. Denis Frimmel využil nedorozumění hráčů ve žlutém, obral je o balon a míč poslal přesně k tyči – 2:1. To však nebylo od toho mladého libereckého útočníka zdaleka vše. Jen o minuty později totiž Denis Frimmel zkompletoval svůj hattrick, když se po pěkné kombinační akci prosadil po třetí během třech minut – 3:1.

Závěr prvního poločasu patřil hostující juniorce, která mohla náskok svého soupeře smazat. Jenže ránu Cvrčka parádně zneškodnil Kubát, při kterém stálo i ve třicáté osmé minutě štěstí, když se střela jednoho z hostujících hráčů zastavila až na tyči. Mladé naděje Slovanu tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Lepší vstup do druhého poločasu měli opět domácí, kteří se ale nemohli dlouho prosadit. Velkou příležitost měl sedm minut po změně stran Vojtěšek, kterému ale radost z gólu zkazil na poslední chvíli zasahující Němčanský. Slovan se dočkal až v šedesáté třetí minutě. Beníšek naservíroval před branku Dukly krásnou přízemní přihrávku, kterou do poloprázdné branky uklidil znovu Denis Frimmel – 4:1. O pět minut později už to byl pro Pražany debakl a to nebyl zdaleka konec. Bouška odcentroval přesně do míst, kde stál připravený Tomáš Egert, který svoji hlavičku uklidil přesně k pravé tyči – 5:1

Největší porce branek padla až v závěrečné desetiminutovce. Nejdříve se přesně v osmdesáté minutě prosadil opět Denis Frimmel a stejný hráč zkompletoval nevídaný druhý hattrick v utkání o dvě minuty později, kdy přesnou ranou k tyči překonal hostujícího brankáře již po šesté – 7:1. Pod hokejovým skóre se stihl podepsat také Lukáš Kaiser, který udělal pořádný průvan v obraně soupeře a následně překonal bezmocného Němčanského – 8:1.

O závěrečné slovo se však přihlásili Pražané. Minutu před koncem si na přesný centr do šestnáctky naskočil Armin Begič a stanovil tak konečnou podobu výsledku – 8:2. Liberecká juniorka se tak se sezónou rozloučila zaslouženým vítězství, po kterém se posunula na konečné čtvrté místo Juniorské ligy.