FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 2:1
28.10.2012

Gambrinus liga, 12. kolo: AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)

V rámci 12. kola Gambrinus liga nestačil náš tým na pražskou Spartu. Bojovný výkon Slovan nestačil na dvě branky Pražanů, když se trefili Jarošík se Švejdíkem. Jedinou libereckou radost si připsal krásnou ranou Blažek, který pouze upravil na konečných 2:1.
12.kolo, neděle 28.10.2012, 18:00, Generali Arena
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
2:1
(1:0)
AC Sparta Praha: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadlec, Hušbauer, Matějovský (83. Grajciar), Holek, Krejčí (90. Přikryl) - Balaj (60. Kadeřábek).
FC Slovan Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural, Vácha, Štajner, Janů (85. Nezmar), Delarge (73. Bosančič) - Rabušic (46. Blažek).
Branky: 33. Jarošík, 63. Švejdík - 74. Blažek. Žk: Balaj, Krejčí - Vácha, Bosančič. Čk: Vácha. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Nádvorník.
Diváci: 7351

Liberecká družina nezačala vůbec špatně a hned ve druhé minutě ohrozila branku sparťanského gólmana Vaclíka. Šural dostal přihrávku za beky a poté odcentroval do malého vápna na Delarge, který se ale do zakončení nedostal. Pražská Sparta si na svou první větší šanci musela počkat až do sedmé minuty. Naši obránci trochu pozapomněli na útočníka Kadlece, který už stál sám proti Bičíkovi. Liberecký brankář však skvěle vyběhl a tutovku Pražanů zlikvidoval.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale k žádné velké příležitosti obou týmů to nevedlo. Ta přišla až ve třicáté třetí minutě. Liberecká obrana si nepohlídala rohový kop Matějovského, který přesně našel ve vápně volného Jiřího Jarošíka a ten pohotově zavěsil pod Bičíkovo břevno - 1:0.

Lukáš Vácha inkasoval v průběhu prvního poločasu žlutou kartu, který byla jeho čtvrtou v sezóně. Do dalšího utkání, ve kterém se Slovan utká se Slováckem, tak nebude moci zasáhnout.

Hned po změně stran měli Sparťané velkou příležitost utéct svému soupeři na rozdíl dvou branek. Centr od levé postranní lajny doputoval až na hlavu volného Zápotočného, který naštěstí trefil pouze dobře stojícího Fleišmana. Na druhé straně hřiště se pěknou ranou zpoza vápna prezentoval právě liberecký levý obránce. Jeho projektil však skončil jen těsně vedle levé tyče.

Liberecký tlak trvající dobrých deset minut nic hráčům v modrých dresech nepřinesl a tak se v šedesáté třetí minutě o další přesný zásah postarala domácí Sparta. Balon si k rohovému praporku znovu postavil Matějovský a odcentroval. Míč ve vápně propadl až na kopačky Ondřeje Švejdíka, který se prosadil přesně k tyči - 2:0.

Slovan se gólové radosti dočkal až v sedmdesáté páté minutě. Šural na hranici šestnáctky šikovně sklepl pro Jana Blažka. Ten se hezky zbavil Švejdíka a vypálil. Nádherná rána skončila v pravém horním rohu Vaclíkovi brány, který neměl žádný nárok balon chytit - 2:1.

Vyrovnávací branku měl sedm minut před koncem na kopačce Jiří Štajner. Pěkný ťukes libereckého Slovanu zakončoval jeden z nejzkušenějších hráčů v modrém dresu. Svoji střelu z první však nenamířil přesně a sparťanský brankář ji vyrazil mimo tři tyče.