FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 6:2
24.04.2011

Gambrinus liga, 25. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Teplice 6:2 (3:0)

Klub
Liberec - Stadion U Nisy zažil v 25. kole Gambrinus ligy přestřelku jako z divokého západu. Nabito ostrými mělo především liberecké útočné duo Štajner, Nezmar. Oba hráči vstřelili po dvou gólech. Po jedné brance poté zaznamenali Gecov s Breznaníkem. Hosté pouze korigovali dvěma trefami do černého. Vynikající podívaná v poměru 6:2 posunula Slovan na sedmé místo tabulky.
25.kolo, neděle 24.4.2011, STADION U NISY, LIBEREC
6:2
(3:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Dočkal (89. Papoušek), Vácha, Gecov, Breznaník - Štajner (83. Sivrič), Nezmar (73. Hadaščok).
FK Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Lácha (65. Verbíř), Ljevakovič, Jungr, Mareš - Vondrášek (85. Kalivoda), Mahmutovič (51. Melunovič).
Branky: 41. a 51. Nezmar, 45. a 79. Štajner, 39. Gecov, 88. Breznaník - 57. Vondrášek, 86. z pen. Verbíř. ŽK: 76. Hadaščok (LIB) - 22. Jungr (LIB). ČK: 70. Jungr (TEP). Rozhodčí: Jílek - Szarowski, Urban - Matějek.
Diváci: 4440

Trenéři udělali oproti předchozímu utkání jedinou změnu v základní sestavě. Zraněného Keliče nahradil na stoperu Holeňák, který tak startem v tomto zápase oslavil své 400. ligové utkání.

V úvodních minutách zápasu byly aktivnější Teplice. Bičík tak byl v neustálé permanenci. Nejprve musel likvidovat umístěnou střelu Mahmutoviče a poté také prudkou hlavičku Vondráška. Slovan poprvé zahrozil v desáté minutě. Fleišman doběhl na levé straně přetažený centr Štajnera, míč poté poslal zpět do vápna, kam si nejvýše vyskočil Gebre. Ten však svoji hlavičku poslal těsně vedle levé tyče, u které se ještě míč snažil neúspěšně doklepnout do sítě Nezmar.

Hosté byli i přesto nadále aktivnějším týmem na hřišti, další šance si však vytvořit nedokázali. Slovan byl v tomto směru nebezpečnější, a to zejména prostřednictvím standardních situací. Jednu takovou zahrával ve 27. minutě z levé strany Štajner, který přiťukl míč nakrátko Dočkalovi, jehož rána se na poslední chvíli vytočila ze vzdálenější šibenice.

Naši hráči poté málem skórovali i z brejkové situace, kterou táhl opět Štajner. Svou kombinaci s Dočkalem však zakončil těsně vedle branky. Tato situace ho však nemusela mrzet, protože o tři minuty později se opět dostal k zakončení. Tentokrát hlavičkou přehodil Grigara, míč sice skončil pouze na břevně, odražený balón si však mezi dvěma obránci šikovně zpracoval Gecov a po krásném uvolnění poslal Slovan do důležitého vedení - 1:0.

U fanoušků ještě doznívaly oslavy úvodní branky, když jejich euforii umocnil druhou brankou Nezmar. Ten využil Gecovovi přihrávky na zadní tyč a oslavil tak se spoluhráči narození svého syna - 2:0. Ze strany Slovanu to však v prvním poločase nebylo vše. V poslední minutě totiž dostal míč do uličky Štajner, který tak postupoval z levé strany na Grigara. Náš špílmachr si počkal na náběh Nezmara, kterému servíroval další gól, hostující obránce Smejkal však míč k naší radosti tečoval tak nešťastně, že balón doskákal až do sítě - 3:0. Do šaten tak šli naši fotbalisté za krásného tříbrankového vedení.

Gólová smršť ze závěru prvního poločasu se přenesla i do druhé půle. Ve 47. minutě nejprve Grigar reflexivním zákrokem zlikvidoval prudkou hlavičku Dejmka. O čtyři minuty později však již počtvrté lovil míč ze své sítě. Štajner dostal míč za obránce a řítil se do soupeřova velkého vápna, v něm se uvolnil přes sbíhajícího obránce a místo střely nesobecky volil přihrávku na lépe postaveného Nezmara, který se tak bez potíží dostal na dostřel stovky vstřelených gólů ve vrcholových soutěžích - 4:0.

Teplice si za svou aktivitu vysloužily gól v 57. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Vondrášek - 4:1. V 73. minutě se však nechal po druhé žluté kartě vyloučit hostující Jungr, což snažení Teplic utlumilo. Hattrick tak posléze mohl dovršit Nezmar, svou hlavičku však mezi tři tyče nenasměroval. V 79. minutě přišel další vydařený moment Slovanu, když nadýchaný centr Fleišmana poslal do branky kozáčkovým volejem Štajner - 5:1. V té době již začal na levé straně řádit Breznaník, který o tři minuty později připravil tutovku pro Hadaščoka, ten však přízemní střelou branku netrefil.

V 86. minutě zaútočili i hosté, když dlouhý nákop do velkého vápna na Melunoviče likvidoval Dejmek. Při svém zákroku však uklouzl a na míč si šáhl rukou. Následovala tak penalta, kterou neomylně zakončil Verbíř - 5:2.

Nádherné přestřelce však stále nebyl konec, protože efektní odpověď na teplický gól si v zásobníku nechali Breznaník s Hadaščokem. Breznaník si míč narazil právě s naším mladým útočníkem, čímž oba hráči vyšachovali pět protihráčů, a Breznaník se poté tváří v tvář Grigarovi nemýlil - 6:2.

Vynikající zápas tak skončil hokejovým výsledkem 6:2 pro Slovan. Po Boleslavi a Olomouci jsme tak "přejeli" další silné mužstvo a vyhoupli jsme se na sedmé místo tabulky Gambrinus ligy, ve které jsme přeskočili právě teplického soupeře.