FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 0:4
28.04.2012

Gambrinus liga, 27.kolo: SK Dynamo České Budějovice vs. FC Slovan Liberec 0:4 (0:1)

Naši hráči si na Střeleckém ostrově zastříleli. Zejména Miloš Bosančić nabídl divákům gólové lahůdky. Náš tým vyhrál 4:0 a ligu znovu vede o čtyři body.
27.kolo, sobota 28.4.2012, 16:45
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
0:4
(0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Brezinský, Machovec - Klesa (83. Wemke), Rýdel (72. Petráň), Javorek, Ferreira, Němec (58. Hudson) - Řezníček
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural, Bosančić (86. Ndemen), Janů, Breznaník (79. Hadaščok) - Štajner, Rabušic(87. Musiol)
Branky: 22. Štajner (p), 58. a 68. Bosančić, 84. Hadaščok ŽK: 42.Řezníček, 74.Javorek, 83.Machovec - 26.Breznaník. ČK: 0:0. Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Páral.
Diváci: 3337

Fotbalisty obou týmů přivítalo krásné, slunečné počasí. Vysoké teploty jako by v úvodu bránily hráčům, dostat se do tempa. Oboustraně se začalo velmi opatrně. Bleskem z čistého nebe tak byla první šance zápasu. Slovan kopal roh, bránící hráči míč odhlavičkovali. Nejblíž k němu měl Janů nebo Fleišman. Oba ale udělali pohyb a nakonec si dali přednost. Lacino se tak do brejku dostal Řezníček. Janů ho stíhal a Řezníček už v našem vápně brejk zazdil, když jeho slabou přihrávku vystihl navrátivší se Fleišman.

V 7. minutě kopal Štajner další rohový kop. Na přední tyči hlavičkoval Šural. U míče byl dřív než brankář, bohužel ale přehodil i branku. Ve 13. minutě mělo velkou šanci Dynamo. Machovec centroval do vápna, k zadní tyči nabíhal Klesa, ale Kelić byl u míče dřív a uklidil ho na roh. Ten jsme ubránili.

Budějovice byly hodně zatažené, náš tým tak musel hrát do plných a finální přihrávka do vápna se mu moc nedařila. Tak to v 17. minutě zkusil Bosančić z nějakých 30 metrů. Jeho povedená rána Daňka hodně zaměstnala a asi si oddechl, když jím sražený míč skončil vedle branky.

Ve 21. minutě šel do otevřené obrany Breznaník, pohrál si s Řepkou, který ho nekompromisně poslal k zemi. Sudí Drábek nezaváhal ani na vteřinu a nařídil pokutový kop, který Štajner s trochou štěstí proměnil. Daněk trefil stranu a na míč i sáhl, vyrazil ho ale jen do boční sítě - 0:1.

Zatímco penaltový zákrok Řepky si žlutou kartu nevysloužil, druhý jeho souboj s naším záložníkem už kartu přinesl. Za nenápadný útočný faul byl ale potrestán Breznaník, který si tak proti Slovácku nezahraje.

V dalších minutách Slovan trochu vyklidil pozice a nechal víc kombinovat Dynamo. Našemu týmu se tak nabízel prostor pro rychlý přechod do útoku. Hned několik našich slibných akcí zakončila nepřesná střela z dálky ať už v podání Breznaníka, Štajnera, Bosančiće či Rabušice. Ve 33. minutě dosta krásnou přihrávku mezi beky rozeběhnutý Gebre Selassie, podle rozhodčího byl náš pravý obránce ale v ofsajdu.

Ve 40. minutě se do slibné pozice dostal Rabušic. Poradil si s bránícím Řepkou a technickou střelou zkoušel míč uklidit k zadní tyči. Řepkova teč míč ale poslala těsně vedle branky. Rozhodčí jí ale neviděl a k nelibosti Rabušice se kopalo od branky. Ve 42. minutě předvedl Slovan parádní zrychlenou akci, kterou centrem do vápna zakončoval Gebre Selassie a ve skluzu branku přestřelil ze dvou metrů Bosančić. Do konce první půle se už nic významného nestalo.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Budějovice se nikam nehnaly, když ale měly příležitost na rychlý brejk tak jí rády zužitkovaly. Hodně nebezpečná byla situace z 52. minuty, kdy se za naší obranu šikovně dostal Klesa, jeho střílený centr do malého vápna ale Bičík vyrazil na roh. O dvě minuty později se zrodil další nebezpečný brejk, tentokrát ho vedl Rýdel, skvělým skluzem mu ale míč vypíchl Fleišman. Oba rohy naše obrana ubránila.

Směrem dopředu se Slovan činil pozvolnou kombinací. Zalezlé Dynamo ani nic jiného neumožňovalo. Rozebírat obranný val se nám ale příliš nedařilo. Když už to vypadalo, že se rodí šance nebo nadějné přečíslení tak přišel v bezpečné vzdálenosti od branky faul. Jeden takový faul potrestal v 58. minutě neuvěřitelnou ránou Bosančić. Z více než 30 metrů napálil z prá kroků přímý kop a Daněk se natahoval po míči marně - 0:2

O minutu později mohlo být rozhodnuto. Rychlý kontr našeho týmu zakončoval po přihrávce Šurala Rabušic. Míš mu ale skočil a branku přestřelil. V 61. minutě vysunul Štajner skvěle Šurala, ten se dostal za obranu ale jeho střelu zastavilo břevno.

V 68. minutě předvedl Bosančić neuvěřitelnou parádu. Z vlastní půlky vedl naší akci, na obou křídlech se mu nabízeli spoluhráči, Bosančić naznačil z nějakých 25 metrů střelu pravou nohou, míč se přehodil na levou a dloubákem přehodil brankáře - 0:3.

Slovan zbytek utkání kontroloval, hrálo se na půlce Dynama a skvělí fanoušci, kteří přijeli do Budějovic v hojném počtu, si žádali další branky. V 84. minutě je po krásné přihrávce Štajnera vyslyšel střídající Hadaščok - 0:4.

Utkání se dohrávalo za skandování našich fanoušků, kteří vyvolávali jméno trenéra Šilhavého. Slovan utkání na jihu Čech zvládl.