FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 3:0
23.08.2009

Gambrinus liga, 5. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Dynamo České Budějovice 3:0 (3:0)

Michal Vít
V 5. kole Gambrinus ligy jsme v domácím prostředí proti Dynamu České Budějovice potvrdili tři body z Plzně. Utkání bylo rozhodnuté již po prvním poločase, kdy jsme soupeři nasázeli tři branky. Z plejády dalších možností jsme se již nedokázali prosadit, a tak si Jihočeši odvážejí pouze tříbrankový příděl.
5.kolo, neděle 23.8.2009
3:0
(3:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, M. Holeňák, R. Dejmek, L. Vulin - B. Dočkal (81. L. Martan), L. Vácha, M. Gecov, J. Liška - J. Nezmar (67. M. Bosančić), J. Blažek (55. A. Kerić)
SK Dynamo Č. Budějovice: P. Kučera - J. Riegel, M. Jarabica, T. Hunal (59. M. Leština), M. Žižka - Hudson, P. Benát, D. Homoláč, P. Šíma - Ĺ. Meszároš, Z. Ondrášek (46. P. Mezlík, 46. A. De Lima Everson)
Branky: 11. L. Vácha, 30. B. Dočkal, 38. J. Nezmar. ŽK: 61. L. Vulin - 23. D. Homoláč. Rozhodčí: Franěk - Čecháček, Slavík, Bílek.
Diváci: 4935

Sestava Slovanu doznala oproti zápasu v Bukurešti několika změn. Obranná čtyřka zůstala neměnná, velké rošády však nastali v záloze a v útoku, kde trenéři některé hráče kvůli nabitému programu šetřili. Na ofenzivním záložníkovi tak dostal poprvé šanci Vácha. Útok byl tentokrát složen z dvojice Blažek, Nezmar.

S Budějovicemi začal Slovan skvěle a hned v 5. minutě mohl jít do vedení. Nezmar unikl po levé straně, přihrál míč po zemi do vápna na osamoceného Blažka, který však ve stoprocentní šanci trefil placírkou pouze břevno.

Nemuseli jsme však dlouho smutnit. Do vedení nás poslal o šest minut později Vácha, když využil přiťuknutí Nezmara a střelou od země kuriózně přehodil padajícího Kučeru - 1:0.

V 16. minutě zahrozili poprvé i hosté. Na rohový kop si ideálně naskočil Homoláč a svou hlavu namířil těsně vedle vzdálenější tyče. Další šance Slovanu však na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve Blažkův nebezpečný centr hosté těsně před Liškou odvrátili, odražený míč si však přichystal Vulin a nádhernou střelou z 30 metrů protáhl Kučeru.

29. minuta přinesla příležitost Budějovic. Po chybě Dejmka se do vápna řítil Benát, ten před branku poslal střílený centr, který Meszaroš poslal těsně vedle naší branky. Z následujícího protiútoku však znovu udeřil Slovan. Dočkal dostal na hranici velkého vápna ideální možnost ke střele a na jeho přízemní ránu k pravé tyči Kučera nestačil - 2:0.

Naše ofenzivní představení však nekončilo. Ve 38. minutě si po Dočkalově rohovém kopu našel ideální pozici Nezmar a hlavou usměrnil míč k tyči - 3:0.

Slovan byl nadále neudržitelný, další gólovku připravil Blažek pro Lišku, kterého na poslední chvíli stačili zneškodnit soupeřovi obránci.

Do šaten se tak šlo za třígólového vedení Slovanu a druhý poločas už tak byl spíše otázkou počtu vstřelených branek než-li rozdělování bodů.

Ihned po příchodu z kabin si Dočkal s Nezmarem málem zopakovali rohový kop, z něhož padla třetí branka. Tentokrát si Nezmar naběhl na přední tyč, z voleje však trefil pouze boční síť. První hostující střela míříci do branky přišla až v 53. minutě, kdy Hauzra z dálky prověřil Benát. To však ze strany Budějovic bylo směrem dopředu vše.

V 55. minutě přišel na hřiště Kerič a ihned o sobě dal znát. Svým typickým náběhem vyzrál na ofsajdovou past soupeře a po ideální Dočkalově přihrávce za obranu se řítil sám na Kučeru. V souboji tváří v tvář s hostujícím gólmanem však míč mezi tři tyče neposlal.

V 69. minutě byl na rohu velkého vápna faulován skvěle hrající Vácha. Přímý kop si vzal pod záštitu Dočkal a jeho tvrdá dělovka proletěla těsně vedle vzdálenější tyče hostující svatyně.

O šest minut později se po krásné kombinaci Dočkala s Gecovem u rohového praporku málem prosadil Kerič, jemuž šanci nabídl Dočkal. V domácí lize je však pro krále střelců loňského ročníku branka stále zakletá. Přesto jsme si však po výhře nad Dynamem do tabulky bez potíží připsali povinné tři body. V klidu se tak můžeme připravovat na čtvrteční odvetu Evropské ligy s Bukureští.