FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:1
03.12.2007

I.Gambrinus liga, 15.kolo: FC Slovan Liberec vs. 1. FC Brno 1:1 (0:1)

Poslední domácí utkání přineslo na těžkém terénu zajímavý fotbal. V první půli hru ovládlo hostující mužstvo, druhý poločas zase vyšel lépe našim hráčům. Výsledkem tak byla spravedlivá remíza 1:1. O branky se postarali mladíci, konkrétně brněnský Střeštík a náš Dohnálek.
15.kolo, pondělí 3.12.2007
1:1
(0:1)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák, J. Liška - P. Papoušek, J. Bílek, I. Hodúr, J. Dohnálek - J. Nezmar (79. F. Dort), J. Blažek.
FC Zbrojovka Brno: M. Lejsal - L. Kubáň, M. Kuncl, J. Trousil, P. Pavlík - L. Kalouda, T. Polách, M. Holek, M. Švejnoha - M. Střeštík (87. M. Hanák), T. Došek (91. R. Wagner).
Branky: 57. Dohnálek - 31. Střeštík. ŽK: Papoušek, Liška, Hodúr - Kubáň. Rozhodčí: Matějek - Košec, Slavík, Adámek.
Diváci: 4624

V prvním poločase se U Nisy nehrál příliš pohledný fotbal. Již v deváté minutě zahrozili hosté. Jemnovitě Kuncl byl ale tváří v tvář Zlámalovi neúspěšný.

Následovalo několik Papouškových standardek z velké vzdálenosti. Ve 31. minutě hosté udeřili. Balon se po několika tečích dostal za obranu k osamocenému Střeštíkovi a ten nedal Zlámalovi šanci.

Ve 37. minutě Papoušek vybídl k odcentrování Lišku, te jej vyslyšel a trefil se přesně na Nezmarovu kopačku. Náš kapitán ale z voleje trefil jen břevno!

Ve 39. minutě zahrozili hosté, jmenovitě Kalouda, naše obrana ale balon včas odkopla.

Ve 44. minutě zcela osamocen po pravé straně unikl Kuncl a odcentroval na zadní tyč na taktéž osamoceného Doška, jeho dobře mířenou hlavičku k tyči Zlámal naštěstí vystihl!

Ani nástup do druhé půle nebyl příliš slibný. V 57. minutě ale naštěstí přímočarou akcí vybídl ke skórování Dohnálka Papoušek. Náš mladý útočník se na zadní tyči prosadil a hlavou vyrovnal.

Slovan poté začal hrát o poznání aktivněji. V 69. minutě z dálky vypálil Papoušek, jeho střelu, která zaplavala, s potížemi vyrazil Lejsal!

Poté se hra rozkouskovala častými fauly. Větší závar přišel až v samém závěru, hosté ale s potížemi odvrátili na rohový kop, a tak se obě mužstva rozešla smírně.