FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 1:3
26.04.2006

I.Gambrinus liga, 27.kolo: SK Slavia Praha vs. FC Slovan Liberec 1:3 (1:0)

Lukáš Váňa
Naši hráči udělali veledůležitý krok k titulu. Na Slavii vyhráli 3:1. Utkání to ale bylo více než podivné. Do 68. minuty se hrál nadprůměrný fotbal. Pak ale domácí na protest proti výrokům rozhodčího opustili hřiště. Po dvaceti minutách se sice vrátili, hra ale ztratila rytmus a zápas se pouze dohrával.
27.kolo, středa 26.4.2006
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
1:3
(1:0)
SK Slavia Praha: M. Vorel - M. Krajčík, J. Studík, A. Aračič, D. Hubáček - Z. Hercegfalvi, L. Jarolím, P. Eliáš (79. Kratochvíl), P. Janda (46. Švento) - S. Vlček, P. Fořt (63. Dosoudil).
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Matula (46. Blažek), Papoušek, Abrahám, Bílek, Pudil (88. Ančic) - Dort (83. Hochmeister).
Branky: 17. Janda - 53. Papoušek, 61. Zápotočný (p), 91. Abraham. ŽK: Aračič, Dosoudil - Bílek, Zápotočný. ČK: 58. Aračič, 61. Krajčík - 77. Bílek. Rozhodčí: Jára - Lhoták, Zlámal.
Diváci: 4063

Kvůli disciplinárnímu trestu trenérům chyběl Zbyněk Pospěch. Do zápasu nemohl zasáhnout ani zraněný Ivan Hodúr. Absence měla ale i Slavia. Distancovaného Holeňáka na tribuně doplnil Piták, který utrpěl otřes mozku, Hrdlička, Švec a Suchý.

Oba týmy do zápasu vstoupily aktivně. Slavia měla v prvních minutách přeci jen optickou převahu. V 6. minutě nesla ale první zdařilá kombinace náš rukopis. Abrahám prošel do vápna a zpětnou přihrávkou hledal volného Papouška, před ním uklidil domácí obránce balon na roh.

Postupně jsme začali získávat převahu, v 17. minutě ale vyšel domácím brejk. Vlček utekl po pravé straně, balon doběhl až u brankové čáry a zpětným míčem našel přesně nohu Jandy. Ten nedal Čechovi nejmenší šanci - 1:0.

Naše hráče ovšem branka nepoložila. Nadále hráli velmi aktivně. Ve 31. minutě se důrazný presink vyplatil Abrahámovi. Obránce v tísni trefil pouze jeho nohu, od které se balon odrazil na tyč. Od tyče se pak balon odrazil do brankáře Vorla a od něj do zámezí. Následný roh mohl zužitkovat Matula, který si přesně vyskočil na centr Papouška. Vorel ale předvedl parádní zákrok a gólovou hlavičku Matuly vytáhl na roh!

V závěrečných minutách první půle se Slavii podařilo hru vyrovnat, do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Naši nastoupili na hřiště s velkou chutí vyrovnat. Několik nadějných šancí nedotáhli, v 53. minutě už ale bylo srovnáno. Pudil odcentroval z levé strany a nekrytý Papoušek hlavou! srovnal na 1:1.

V 55. minutě měl velkou šanci Vlček, branku ale přestřelil. V 58. minutě byl přísně vyloučen Aračič. A hlediště začalo bouřit. V 61. minutě pak Krajčík ve vápně sestřelil Blažka. Byl vyloučen a Zápotočný kopal penaltu. Náš kapitán nezaváhal - 1:2.

Ještě asi sedm minut se hrálo, pak dal trenér Jarolím svému týmu pokyn aby opustilo hřiště. Slávisté opravdu odešli a asi dvacet minut se nehrálo. Náš tým i rozhodčí odešli do kabin, rozhodčí přitom diváci zasypali množstvím předmětů.

Asi po dvaceti minutách se hráči na hřiště vrátili a utkání pokračovalo. Zápas se však pouze dohrával. Naši hráči kontrolovali hru, Slavii chyběla chuť bojovat. Z utkání se stala hloupá fraška, kterou ukončil gólem v 90. minutě Abrahám. Krásně mu jej připravil Ančic. Abrahám si balon zpracoval a pravou nohou pečetil výsledek na konečných 1:3.