FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:0
29.09.2007

I.Gambrinus liga, 8.kolo: SK Sigma Olomouc vs. FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Naši hráči nedokázali v Olomouci vstřeli gól a prohráli 1:0. Utkání rozhodl brankou ve druhém poločase domácí kanonýr Hartig. Naši hráči měli jedinou gólovou šanci, ve které ale Frejlacha vychytal brankář Drobisz.
8.kolo, sobota 29.9.2007
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:0
(0:0)
SK Sigma Olomouc: P. Drobisz - J. Jindříšek, D. Šuškavčevič, M. Hudec, T. Randa - L. Bajer (62. M. Knakal), T. Melinho, D. Rossi da Silva, T. Kazár (82. F. Lukšík) - L. Hartig, M. Hubník (70. M. Kaščák).
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák, J. Liška (54. P. Krátký, 84. R. Hochmeister) - P. Papoušek, I. Hodúr, J. Bílek, T. Frejlach - J. Nezmar, F. Dort (72. Hudson).
Branky: 58. Hartig. ŽK: Hubník, Hartig - Šinglár. Rozhodčí: Královec - Filgas, Lhoták, Hrubeš.
Diváci: 5535

Začátek zápasu vyzněl jednoznačně pro domácí hráče. Domácí byli pohyblivější i přesnější a od úvodu měli balon častěji na svých kopačkách. Největší šanci úvodních minut jsme ale soupeři připravili sami. Liška chtěl ve vápně odkopnout balon, místo aby balon razantně opustil naše vápno se ale došoural k soupeři, který zahrozil střelou Bajera. Mezi tyče se tento pokus naštěstí nevešel.

V dalších minutách dělal naší obraně problémy zejména rychlý a agresivní Hartig. Několikrát jej ale zastavil ofsajd nebo akci zakončil nepřesnou přihrávkou. Ve 27. minutě mířila první střela mezi tyče, jejím autorem byl Nezmar, brankář Drobisz s ní ale neměl potíže.

Největší šanci prvího poločasu měl ve 42. minutě Melinho. Ten se k balonu dostal po další chybě naší obrany. Jeho tečovaná střela ale nechala vyniknout brankáře Zlámala, který fantasticky zabránil gólu. Poločas skončil bez branek.

Druhá půle nabídla fanouškům na stadionu atraktivnější podívanou. V 54. minutě měl největší šanci našeho týmu na noze Frejlach. Po přetaženém centru Papouška se opřel do balonu, jeho gólový pokus ale reflexivně vyrazil brankář Drobisz. To bylo z naší strany bouhžel vše...

V 58. minutě ztratil balon na půlce hřiště Dort. Melinho precizně uvolnil Hartiga, který sice balon zpracovával prapodivně, přesto jej dokázal dostat pod kontrolu a obstřelil Zlámala - 1:0.

Naše hra pak upadla do podprůměru. nedařilo se nám podržet balon a kombinace většinou končily druhou, či třetí přihrávkou. Naopak velké chvíle měl domácí Melinho. Přihrávky rozdával přesné a chytré. Jen nemohoucnost jeho spoluhráčů nás ochránila od dalších branek. Nejdřív dostal geniální přihrávku Knakal, obešel Zlámala ale z úhlu branku netrefil. Poté Melinho vyslal na steč Hartiga, i on v 81. minutě selhal.

V 88. minutě se po centru Hodúra dostal k hlavičce Nezmar, brankář Drobisze ale nepřekvapil. V první minutě nastavení mohl vstřelit gól i fotbalovou radost rozdávající Melinho. Jeho chytrý lob ale zastavilo břevno naší branky.

O chvíli šel do naší otevřené obrany Knakal, branku ale netrefil. Utkání jsme prohráli 1:0.