FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 2:3
30.03.2015

Juniorka doplatila na první poločas. Proti Příbrami pak dotahovala marně

Jakub Martínek
Liberec - Juniorka se poprvé na jaře představila na Městském stadionu. V 27. kole Juniorské ligy přivítala třetí celek tabulky, 1. FK Příbram. Mladé naděje Slovanu doplatily na první poločas, ve kterém na svého soupeře jasně nestačily a třikrát inkasovaly. Diametrálně rozdílný druhý poločas už na body nestačil. Náš tým dokázal už pouze snížit.
27.kolo, pondělí 30.3.2015, 13:00, Městský stadion
2:3
(1:3)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Kubát - Maršálek, Egert, Bong, Henzl - Machuča (36. Bláha), Ondráček (79. Kaiser) - Tabeira (37. Polívka), Dydowicz, Calazans - Frimmel.
FK Viagem Příbram: Kočí – Junek, Mareš, Hronek, Husár, Ježdík, Šindelář, Brandner, Polanský (62. Bouček), Moulis (46. Růžek), Hlinka.
Branky: 43. (pen.) a 57. Frimmel – 9. Bong (vla.), 25. a 34. Moulis. ŽK: 1:1 (52. Calazans - 52. Ježdík). Rozhodčí: Kožár – Fišer, Vlček.

Diváci: 60

Úvod utkání byl opatrný a vyrovnaný. Oba soupeři se spíše jen oťukávali a čekali na chybu toho druhého. A jako první se dočkala Příbram, která měla i velkou porci štěstí. Po centru z pravé strany si balon do vlastní sítě srazil nešťastně stoper Won Che Bong, který tak po devíti odehraných minutách nechtěně otevřel skóre utkání.

Středočeši měli v prvním poločase navrch a svoji výhodu dokázali ve dvacáté páté minutě využít. Kubát neudržel střelu z levé strany a pouze ji vyrazil před sebe. Tam dostal až příliš volného prostoru Pavel Moulis, který pohodlně dopravil míč do sítě. Očividnou převahu hostů zužitkoval o devět minut později znovu Pavel Moulis, který potrestal nedůraznou obranu Slovanu a svoji druhou brankou v utkání upravil již na třígólový rozdíl.

Slovanu se v samotném závěru podařilo alespoň snížit. Tři minuty před odchodem do šaten byl v pokutovém území podražen Denis Frimmel, který se také chopil následné penaltové exekuce. Ke svému zakončení volil důraznou ránu do středu branky, která slavila úspěch.

Do druhého poločasu vstoupil náš tým jako vymění a hned v úvodu dal svému soupeři najevo, že boj o nepříznivý výsledek nevzdává. Aktivní a bojovný přístup byl po zásluze odměněn v padesáté sedmé minutě. Calazans krásnou přihrávkou uvolnil rozběhnutého Denise Frimmela, který sám před gólmanem Kočím potvrdil instinkt gólového zabijáka a svoji dvanáctou trefou v sezóně snížil.

Druhá branka Slovanu očividně prospěla a dodala sebevědomí. Domácí fotbalisté poté svého soupeře doslova mačkali. Dvě sporné situace ale ani jednou hráčům v modrých dresech nepřáli. Nejdříve zahrál jeden z příbramských mladíku v pokutovém území rukou a o minuty později zase rozhodčí upřeli branku Egertovi, který podle arbitrů stál při svém úspěšném zakončení v ofsajdu.

Velkou šanci na vyrovnání měl šestnáct minut před koncem Ondráček. Ten byl na zadní tyči nikým nekrytý, jenže v těžké pozici nedokázal balon usměrnit do branky a z těsné blízkosti minul. Náš tým měl v samotném závěru více ze hry a častěji byl u balonu. Příbram se však už o tři body připravit nenechala a hubený náskok ubránila.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): První poločas byl z naší strany hrozný. Soupeř nás přehrával v osobních soubojích, dostával až příliš prostoru a potrestal všechny naše chyby. O poločase v kabině jsem musel trochu zvýšit hlas. Druhý poločas už byl odlišný. Hráči začali plnit to, co jsme si řekli. Příbram jsme k ničemu nepustili a měli jsme na dosah vyrovnání. Bohužel nám rozhodčí neuznali třetí branku. Nicméně zápas jsme si prohráli jen díky výkonu v prvním poločase, který byl zatím nejhorší, jaký jsem tady u juniorky zažil.