FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 1:3
15.04.2013

Juniorka nestačila na Hradec Králové a po více jak měsíci prohrála

Jakub Martínek
Liberec - Naše juniorka přivítal v 26. kole hradecké Votroky, trochu netradičně se oba celky představily na hlavním hřišti stadionu U Nisy. Ani neobvyklý azyl však libereckým mladíkům nepomohl. Hradec Králové zvítězil po Ještědem 1:3.
26.kolo, pondělí 15.4.2013, 13:00, U Nisy
1:3
(1:1)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Zoul – Kmoníček (82. Trnka), Lukes Patka, Janec – Bouška (75. Kaiser), Krystan "K" – Drobílek, Dydowicz, Jánošík (70. Beníšek) – Komenda.
FC Hradec Králové: Zavřel – Doležal, Simerský, Janoušek, Novotný "K" – Zec (86. Ptáček), Furik (73. Krčál), Malinský (70. Bláha), Hock – Hofman (50. Krolop), Sixta (50. Kopáč).
Branky: 39. Komenda - 16. Malinský, 69. Zec (pen.), 87. Kopáč. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Zeman - Blažej, Schröter.
Diváci: 100

Oba celky vstoupily do utkání hodně opatrně a před prázdnými tribunami stadionu U Nisy se v úvodních deseti minutách spíše oťukávaly. Na první branku ale hrstka fanoušků nečekala příliš dlouho. V šestnácté minutě pláchl po levé straně Tomáš Malinský a s balonem se dostal až před branku. Tam jej šťastně otřel o jednoho z domácích, od kterého se odrazil za brankovou čáru - 0:1

Mladé naděje Slovanu si ale mohli připravit bleskovou odpověď, která by měla chuť vyrovnání. Dydowicz obral o míč Doležela, zatáhl jej před branku a přesně ho naservíroval volnému Jánošikovi. Ten se ještě zbavil jednoho protihráče ale poté pálil pouze do připraveného gólmana Zavřela.

Naše juniorka se ale přeci jen dočkala v závěru prvního poločasu. Ve třicáté deváté minutě si doposud dobře chytající hradecký gólman vybral slabší chvilku, když neudržel nepříliš razantní střelu Jánošíka. Před Tomášem Komendou se posléze objevila prázdná branka, která se nedala minout - 1:1.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se dlouho odehrávala v podobném duchu té první. Jenže v šedesáté osmé minutě přišel zřejmě klíčový a pro liberecké mladíky také dost nešťastný okamžik. Jeden ze stoperů podklouzl v pokutovém území, při svém pádu ale smolně trefil jednoho z protihráčů a sudí Zeman okamžitě nařídil penaltu. Tu s ledovým klidem proměnil Asim Zec a svým patnáctým gólem v sezóně poslal Východočechy do vedení - 1:2.

Liberečtí se snažili znovu vyrovnat, ale hosté precizně bránili a hráče v modrém do větších příležitostí nepouštěli. Tři minut před koncem tak přišel ortel, který rozhodl o konečném výsledku. Rychlé přečíslení nakonec vyústilo až v branku Martina Kopáče, který přesnou hlavičkou překonal domácí gólmana a pohřbil veškeré naděje Severočechů - 1:3.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "Sehráli jsme kvalitní první poločas, kdy jsme chytře bránili a dokázali si vytvořit několik gólových šancí. Druhý poločas už tak dobrý nebyl, k naší smůle přišla nešťastná penalta, která byla rozhodujícím momentem. Do utkání jsme se již poté nedostali a vyrovnávací branku vstřelit nedokázali."