FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 4:0
25.09.2014

Juniorka nezvládla první půli a prohrála na půdě Sparty 0:4

Praha/Liberec - V dohrávce 11. kola Juniorské ligy zavítal náš tým na hřiště pražské Sparty. Ta nasadila do utkání hned dvě zvučná jména z kádru A-týmu, Romana Bednáře a Manuela Pamiče, a i díky nim po první poločase vedla už 4:0. Svěřenci Davida Vavrušky sice ve druhé půli zabrali a byli Spartě vyrovnaným soupeřem, skóre to ale již nic nezměnilo a z hlavního města tak odjíždějí s vysokou porážkou.
11.kolo, čtvrtek 25.9.2014, 13:00
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
4:0
(4:0)
AC Sparta Praha: Vorel – Kadlec Milan, Matějka, Pamič, Toml, Stanojevič, Špaček (67. Mejdr), Pešek (59. Kitanovič), Bednář (46. Surmaj), Čavoš (C), Miskovič (75. Vokoun).
FC Slovan Liberec: Zoul – Zitka (56. Vojtěšek), Egert, Bouška (63. Machuča), Djika, Drobílek (70. Polívka), Tabeira, Janošík, Ondráček (C), Kaiser, Bong.
Branky: 24. Janošík (vla.), 26. Bednář, 34. Bednář, 41. Bednář, ŽK: 21. Miskovič (SPA), 82. Kitanovič (SPA) – 20. Ondráček (LIB), 65. Machuča (LIB), Rozhodčí: Novák – Melichar, Petřík.

v úvodních minutách byla hra poměrně vyrovnaná. O první zajímavou situaci se postaral domácí Pešek, který prudkou pumelicí rozduněl břevno Zoulovy branky. Skórovat mohl také liberecký Tabeira, po svém samostatném úniku ale nechal pouze vyniknout gólmana Vorla, který reflexivním zákrokem dokázal míč vykopnout.

O něco později už se ale stav změnil. Po trochu smolné situaci se Zitka pokusil odkopnout míč do bezpečí, napálil ale pouze poblíž stojícího Martina Jánošíka, od nějž se balon odrazil do naší sítě. Inkasovaná branka svěřence Davida Vavrušky zaskočila a o dvě minuty bylo ještě hůř. Na hlavu zkušeného kanonýra Romana Bednáře přiletěl z pravé strany přesný centr a hráč sparťanského A-týmu už se zakončením nezaváhal.

Domácí byli na koni a to se projevilo také na jejich hře. Manuel Pamič sice ještě s končící první půlhodinou trefil pouze břevno, o chvíli později ale Špaček poslal přesný pas na malé vápno, kde stál připravený Roman Bednář a bez slitování napálil míč do branky. A ještě před koncem poločasu dokonal stejný hráč hattrick. Míč se k Romanu Bednářovi odrazil uvnitř šestnáctky a ten zužitkoval svou pověstnou sílu, když přetlačil hned dva liberecké obránce a pohodlně skóroval.

Ani debakl v první půli ale naše mladíky nesrazil. Ve druhé půli na své soupeře vtrhli a snížit mohl brzy z přímého kopu kapitán Ondráček. Na jeho pokus se ovšem dokázal pozorný brankář Vorel na poslední chvíli natáhnout. Další gólovou šanci měl znovu aktivní Uruguayec Tabeira, který pronikl až do vápna, z velkého úhlu ale na brankáře Sparty nevyzrál.

Sporný moment přišel v 62. minutě. Ambrožovu ránu Vorel pouze vyrazil a po míči už se natahoval Tabeira, který po souboji s jedním z obránců v pokutovém území upadl. Rozhodčí ovšem penaltu nepískl a hrálo se tedy dál. Závěrečné minuty už se nesly spíše v klidném duchu. Hra byla často přerušována kvůli střídáním a žádné další větší šance si už ani jeden tým nevytvořil. Juniorka tak podlehla Spartě 0:4.