FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 3:1
12.05.2014

Juniorka padla v Mladé Boleslavi a elitní trio se jí vzdálilo

Dominik Jakubec
Mladá Boleslav/Liberec - K 37. kolu Juniorské ligy vyrazili liberečtí mladíci do Mladé Boleslavi s jasným cílem - zvítězit a přiblížit se tak k nejvyšším pozicím. To se jim ale nepovedlo a svému soupeři podlehli 1:3, zůstávají tak nadále na čtvrté příčce.
37.kolo, pondělí 12.5.2014, 15:00, MěS
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
3:1
(1:0)
FK Mladá Boleslav: Hankič – Křapka, Pajer, Kocourek (81. Kozma), Šultes (81. Fidrich), Mehanovič (88. Lakatoš), Nešpor (90+2. Šulc), Živnůstka, Kateřiňák, Geissler, Fousek (85. Tvrzník).
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný (73. Kastelovič), Egert, Soungole, Kaiser, Drobílek (81. Krejčí), Dydowicz, Bělíček (63. Beníšek), Lanfranchi (46. Ondráček), Vojtěšek, Frimmel.
Branky: 41. Kocourek, 68. Fousek, 77. Šultes – 67. Drobílek, ŽK Vojtěšek, Novotný, Rozhodčí: Jech - Vaňkát, Duchoň.

Do zápasu vstoupili lépe Mladoboleslavští a hned v deváté minutě mohli udeřit, zaskvěl se ovšem Ondřej Kolář, když střelu z bezprostřední blízkosti branky dokázal vyškrábnout na roh. O několik minut později prokázal své kvality Martin Nešpor, který jinak nastupuje za A-tým, když založil nebezpečnou akci, tu ale zastavili Liberečtí za cenu faulu a standardní situace z hranice velkého vápna ohrožení Kolářovy branky nepřinesla.

I nadále měli v první půli více ze hry domácí a Mehanovič byl velmi blízko vedoucímu gólu. Jeho pokus dokonce Koláře překonal, z brankové čáry ho však vykopl jeden ze stoperů Slovanu. Když už se zdálo, že Liberec udrží bezbrankové skóre až do poločasové pauzy, inkasoval poněkud kuriózním způsobem gól do šatny. Jakub Kocourek postupoval na branku, Kolář proti němu vybíhal, Kocourek však byl faulován a v pádu dokázal kopnout míč takovým způsobem, že přeloboval vyběhnuvšího gólmana a k překvapení všech otevřel skóre.

I ve druhém poločase byli u míče spíše Středočeši a zvýšit vedení mohl znovu Kocourek, který ale zcela osamocen hlavičkoval pouze do míst, kde stál hostující gólman. Ještě více mohla domácí tato promarněná šance mrzet o dvě minuty později, protože poprvé od návratu po zranění skóroval po skrumáži před mladoboleslavskou brankouFilip Drobílek a vyrovnal.

Netrvalo ovšem dlouho a domácí celek znovu vedl. Po standardní situaci se k míči dostal Adam Fousek, který se dobře uvolnil ve velkém vápně, a přesnou ranou k pravé tyči podruhé překonal Ondřeje Koláře. Jistotu pak Mladé Boleslavi dodal Pavel Šultes, když zpoza hranice šestnáctky nic nevymýšlel a napřáhl k ráně z voleje, kterou zastavila až branková síť. Liberec už se ke gólové korekci nezmohl a odvezl si tak ze středních Čech porážku 1:3.