FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:1
05.08.2013

Juniorka poprvé prohrála, Plzeň o svém úspěchu rozhodla už v prvním poločase

Plzeň/Liberec - Na 3. kolo Juniorské ligy nebudou naši junioři vzpomínat v dobrém. Nad jejich síly totiž byla plzeňská Viktorie, která jim tak uštědřila první letošní porážku. Západočeši rozhodli už v prvním poločase dvěma góly. Druhou půli dohrával náš tým v oslabení, paradoxně ale předvedl lepší výkon než v plné síle.
3.kolo, pondělí 5.8.2013, 17:00, Luční ul. - Plzeň
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:1
(2:0)
FC Viktoria Plzeň: Šiman – Hrubý, Růžička, Libotovský, Končal (50. Krčál) – Hanousek, Hamerník, Hvězda (67. Černý), Mlynařík,- Pernglau (82. Vondráček), Veselinovič (77. Mariánus).
FC Slovan Liberec: Kolář – Egert, Pimpara, Pokorný, Kmoníček, Soungole (34. Dydowicz), Douglas, Bouška, Szabo (46. Jánošík), Frimmel (80. Lukeš), Hadaščok (46. Káva).
Branky: 12. Veselinovič, 21. Pernglau - 76. Dydowicz. ŽK: 2:2 (53. Mlynařík, 59. Pernglau - 33. Egert, 68. Douglas). ČK: 46. Egert (2 ŽK). Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, V. Paták.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu celku, který se už 12. minutě dostal do vedení. Liberecká defenziva poněkud podcenila centr od postranní čáry, ten doputoval až k osamocenému Mladenu Veselinovičovi, který poslal Viktorií poprvé do vedení - 1:0.

Pouhých devět minut po úvodní brance se Plzeňští radovali podruhé. Po nenápadné akci se balon ocitl až na kopačce Marka Pernglaua, který svou šancí nepohrdl a Západočechům zajistil již dvoubrankové vedení - 2:0. Náš tým toho v prvním poločase příliš neukázal a tak si domácí Plzeň odnesla do kabin zasloužený výsledek.

Prakticky ihned po zahájení druhého poločasu přišel pro naši juniorku zřejmě klíčový okamžik zápasu. Obránce Egert fauloval na středu hřiště jednoho ze soupeřů. Sudí Ardeleánu neváhal a vytasil žlutou kartu, a protože to byla již druhá, musel Egert předčasně do sprch.

V 51. minutě mohli plzeňští mladíci vést už rozdílem třídy. Veselinovič se mohl v zápase podruhé prosadit, avšak proti byl gólman Kovář, který dokázal v pádu gólu zabránit. Náš tým se mohl dočkat kontaktní branky devatenáct minut před koncem. Jenže parádní ránu Dydowicz zlikvidoval ještě lepším zákrokem domácí brankář Šiman.

Jiskřičku naděje pro liberecký Slovan vykřesal v 76. minutě Daniel Dydowicz, který přesnou ranou přiblížil náš tým tomu plzeňskému na dostřel - 2:1. Jenže víc už oba celky předvést nedokázaly. Naše juniorka si tak ze západu Čech neodvezla ani bod a připsala si první letošní porážku. Možnost reparátu bude mít již tento čtvrtek v domácím zápase s Pardubicemi.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „My jsme odfláknuli začátek a po dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Plzeň nás nechala hrát, my jsme byli silnější na balónu, nebo spíše více, ale to ve fotbale nic neznamená. Potrestali nás dvakrát, nejprve ze standardky, poté z brejku. Paradoxně ve druhé půli jsme byli lepší, i když jsme hráli v deseti. Vytvořili jsme si při tom čtyři šance a využili tu nejmenší. Zápas jsme špatně začali a poté už se v tom víceméně plácali. Klukům můžu poděkovat, jak to odehráli v deseti, v takovém počasí, ale za začátek vůbec ne. Počasí bylo stejné pro oba týmy, na to se nelze nijak vymlouvat.“