FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Nový Bor - FCSL 2:6
20.01.2016

Juniorka poprvé v přípravě zvítězila, Novému Boru vstřelila šest branek

Nový Bor/Liberec - Kromě A-týmu dnes čekal další přípravný zápas také juniorku. Ta vyrazila do Nového Boru, kde se na umělém trávníku utkala s místním celkem hrajícím divizi. Nakonec si junioři připsali vysoké vítězství, když Novému Boru nastříleli hned šest branek.
přát., středa 20.1.2016, 17:30
FC Nový Bor FC Nový Bor
2:6
(2:3)
FC Slovan Liberec: Kolář (46. Konečný) – Čuřík, Šustr (46. Vojtěšek), Chlumecký, Tvrzník – Blažek – Barac (46. Šustek), Micovčák, Dydowicz, Krejčí – Dudek.
Branky: Šustr, Dydowicz, Dudek, Micovčák, Krejčí, Blažek.

Od úvodních minut měla naše juniorka utkání ve své režii. Během úvodních třiceti minut si vytvořila už dvougólové vedení. Nejprve po rohovém kopu prosadil Dominik Šustr, který během dne vyzkoušel také půlhodinu v sestavě A-týmu proti Táborsku, a krátce po něm přidal druhou branku také Daniel Dydowicz.

I nadále byl Slovan lepší, branku Nového Boru pravidelně ostřelovali, byli to ale domácí, kdo se následně prosadili. Za našeho soupeře naskočil také asistent Tomáš Janů, který ze standardní situace nahrál na snižující gól, a přestože Dudek zařídil další odskočení na dvoubrankový rozdíl, po další standardce Tomáše Janů byl náskok juniorky opět pouze jednobrankový.

Ještě do přestávky měli svěřenci Pavla Čapka několik dalších příležitostí, z nich však dokázali vytěžit pouze nastřelené břevno a tyč. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Také ve druhé půli byl náš tým lepší a brzy opět nastřelil břevno. Soupeř naopak spoléhal především na standardní situace, jinak se přes pozornou obranu Slovanu nedokázal prosadit. Výsledek zlomily branky Micovčáka a Krejčího, kteří zařídili juniorce už tříbrankový náskok.

S postupem času se zhoršovaly podmínky, přibývalo sněhu a s tím se snižovala možnost kvalitnější kombinace. Přesto se ještě v závěru dokázal prosadit dorostenec Blažek a upravil skóre na konečných 6:2. Juniorka si tak z Nového Boru odvezla přesvědčivé vítězství.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): V zápase jsme si potvrdili dobrou kondici, měli jsme k dispozici pouze dvanáct hráčů do pole. Konečně jsme si tentokrát trochu zastříleli, ale stále máme podle mě problém s produktivitou. Šest gólů je sice hezkých, ale mohli jsme jich dát klidně dvojnásobek. Naopak oni měli dvě šance a dali z nich dva góly. Na koncovce musíme pořád pracovat, ale náladě v kabině určitě podobná výhra pomůže. Nyní nás čeká utkání až v sobotu 30. ledna, takže do té doby můžeme dát trochu dohromady. Následovat bude totiž série náročných zápasů, Vlašim, Pardubice a soupeř z Německa.