FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 4:4
01.06.2015

Juniorka přišla o výhru nad Slavií vinou penalty ze samého závěru

Lukáš Michalík
Liberec - Fotbalisté naší juniorky se dnes loučili se sezonou domácím utkáním s pražskou Slavií. Oba týmy se na závěr soutěžního ročníku rozstřílely, k vidění bylo nakonec osm branek. Duel nakonec skončil nerozhodným výsledkem 4:4 a liberecká juniorka tak skončila v tabulce na konečném devátém místě.
38.kolo, pondělí 1.6.2015, 13:00, Městský stadion Liberec
4:4
(1:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Konečný – Čuřík, Šustr, Bong, Henzl - Ondráček, Machuča (74. Barac) -Kaiser, Polívka (60. Knejzlík), Tabeira (79. Janošík) - Frimmel.
SK Slavia Praha: Soukup – Moglich (60. Vitarigov), Bejbl, Brož, Koreš, Fotr, Pelikán, Kocourek, Zámečník, Prošek, Kadavý.
Branky: 81. a 85. Frimmel, 23. Kaiser, 66. Bong – 8. Kocourek, 65. Koreš, 83. Vitarigov, 90. Fotr (pen.). Rozhodčí: Váňa – Černý, Řeháček. ŽK: Šustr (LIB).
Diváci: 90

Na úvodní branku utkání nemuseli přítomní diváci čekat dlouho. Již v 9. minutě si hostující Zámečník na levé straně narazil míč s Bejblem a pohodlně prošel až na hranici pokutového území, odkud zpětnou přihrávkou nabil spoluhráči Ondřeji Kocourkovi, který technickou střelou otevřel skóre. Vzápětí mohl opařené hráče Slovanu podruhé rozesmutnit Zámečník. Slávistického záložníka patičkou vybídl k zakončení jeden ze spoluhráčů, tentokrát ale střeleckému pokusu několik čísel chybělo.

Slavia byla v úvodní dvacetiminutovce lepším týmem a její hráči si dokázali vytvořit skutečně ložené šance. Další nebezpečný útok sešívaných vedl znovu agilní Zámečník, který si všiml lépe postaveného Fotra, jemuž předložil přesný pas přes celou šíři vápna. Fotrovi ovšem v ideální pozici míč skočil, což se projevilo na nepřesném zakončení. S přibývajícími minutami se začal osmělovat také domácí Slovan, Kaiser střílel po zmatcích v pokutovém území Slavie, jeho gólovou střelu ale stačil zblokovat hostující obránce.

Ve 23. minutě už se ale šikovný křídelník dočkal. Ondráčkův centr z levé strany vyrazil gólman Soukup pouze k Lukášovi Kaiserovi, který z voleje bez problémů trefil odkrytou branku. Vyrovnávací branka domácím pomohla a rázem to byli svěřenci trenéra Čapka, kdo diktoval tempo hry. Po centru Frimmela mohl přidat druhý zásah Kaiser, tentokrát ale jeho placírce chyběla větší přesnost. Krátce před koncem poločasu ještě nebezpečně hlavičkoval Koreš, ale ani jeho pokus se nakonec mezi tři nevešel.

Ve druhé půli měli první vyloženou příležitost fotbalisté našeho mužstva. Na levé straně zakombinoval Tabeira s Henzlem, který poslal do pokutového území razantní centr, do něhož se hlavou opřel Frimmel. Domácí hráči už zvedali ruce nad hlavu, ale jistému gólu stačil fantastickým reflexem zamezit brankář Soukup. Jak už to tak bývá, branka za několik minut padla na opačné straně. Slávista Kocourek měl ve středu hřiště trochu více prostoru, který využil a parádní kolmicí vysunul nabíhajícího Štěpána Koreše. Ligovými zkušenostmi protřelý záložník si v zakončení poradil a levačkou poslal míč kolem bezmocného Konečného.

Vedení Slavie netrvalo ani minutu a bylo znovu srovnáno. Přesný centr Ondráčka zužitkoval ve vyrovnávací gól přesnou hlavičkou korejský zadák Won Che Bong. Hostům mohl vrátit vedení Kocourek, který se snažil přelobovat vyběhnuvšího brankáře, ale jeho oblouček dopadl těsně vedle levé tyče. Na opačné straně se šikovně uvolnil s chutí hrající Ondráček, který přihrávkou přesně našel Denise Frimmela a ten už měl snadnou pozici. Také slávisté ale s odpovědí přispěchali takřka okamžitě. První nebezpečnou střelu ještě Konečný stačil vyrazit, na nekompromisní dorážku Zelimkhana Vitarigova už byl ale krátký.

Na Městském stadionu se ve druhém poločase s góly roztrhl pytel a o další dvě minuty později se znovu mohli radovat domácí. Čuřík si na pravé straně vyměnil balón s Kaiserem a odcentroval do vápna, kde se nejlépe zorientoval znovu Denis Frimmel, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Když už to vypadalo, že Liberečtí ukořistí všechny tři body, obránce Henzl v pokutovém území fauloval rychlonohého Kocourka a rozhodčí nařídil penaltu. Tu dokázal proměnit Oskar Fotr a svému týmu tak zařídil bod za remízu 4:4.