FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 3:2
23.10.2012

Juniorka prohrávala už o dva góly. I přesto dokázala zápas otočit a Plzeň porazit

Ve třináctém kole Juniorské ligy zavítali na liberecký Městský stadion fotbalisté Plzně. Duel se nevyvíjel zrovna nejlépe, když se Západočeši trefili v rozmezí tří minut a rychle šli do dvoubrankového vedení. Liberečtí mladící ale zbraně nesložili a i díky parádnímu výkonu ve druhém poločase utkání otočili. Tři body pro mladé naděje Slovanu vystřelil minut před koncem útočník Šulc.
13.kolo, pondělí 22.10.2012, 13:00, Městský stadion
3:2
(1:2)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karamatič, Pokorný (89. Leibl), Beníšek (63. Patka) - Soběslav, Daniel (71. Bouška) - Drobílek (82. Šulc), Dydowicz, Jánošík - Kmoníček (75. Černý).
FC Viktoria Plzeň: Mandous - Krčál (60. Dvořák), Libotovský, Chocholoušek, Končal - Štípek (76. Lukeš), Hamerník (60. Růžička), Kyndl, Hoffmann - Petráček, Černý.
Branky: 30. Coufal, 75. Jánošík, 89. Šulc - 25. Štípek, 28. Černý. Žk: Končal, Libotovský, Chocholoušek, Lukeš. Rozhodčí: Drábek - Hock, Krupa.
Diváci: 60

Úvodní minuty moc fotbalové krásy nepřinesly. A tak si hrstka libereckých fanoušků na větší příležitost musela počkat do desáté minuty. Jako první zahrozili domácí fotbalisté. Západočeši špatně odvrátili centrovaný balon, který se dostal až k volnému Dydowiczovi. Tomu ale rána vůbec nesedla a skončila hodně mimo.

Další průběh utkání patřil spíše hostům z Plzně. Rychlé přečíslení tři na dva vyřešili Viktoriáni hodně šikovně a tak jsme se v pětadvacáté minutě dočkali první branky. Celou akci totiž zakončil David Štípek, který přeloboval brankáře Koláře a rozvlnil libereckou síť – 0:1.

Hned o tři minuty později to pro Liberecké vypadalo ještě hůře. Rychlonohý Štípek se protáhl podél pravé postranní čáry a i s trochou štěstí předložil míč volnému spoluhráči. Daniel Černý byl tím, kdo se poslední dotkl balonu a bez problémů skóroval – 0:2.

Naštěstí si Severočeši připravili rychlou a pohotovou odpověď. Běžela třicátá minuta prvního poločasu, když se přízemní centr z pravé strany dostal až na kopačky Vladimíra Coufala, který svůj pokus uklidil přesně za záda plzeňského gólmana – 1:2.

Do druhé poločasu doslova vlétli hráči v modrých dresech a bylo jich plné hřiště. Liberecký tlak mohl přetavit ve vyrovnávací branku Dydowicz. Ten se šikovně zbavil na hranici šestnáctky protihráče a chystal se zakončit. Brankář Mandous však včas vyběhl a domácí radost z vyrovnávací branky zatím odložil na neurčito.

Mladí fotbalisté Slovanu se vyrovnání dočkali patnáct minut před koncem. Za svou aktivitu byli po zásluze odměněni druhou brankou. O tu se postaral rychlý Martin Jánošík, který prolétl kolem bránících beků a následnou střelu uklidil přesně k levé tyči – 2:2.

Liberecké mladíky vyrovnávací branka hodně nakopla, a jestli svého soupeře ve druhém poločase přehrávali, tak to v posledních deseti minutách platilo dvojnásob. Sladkou tečku si domácí schovali na osmdesátou devátou minutu. Závaru před plzeňskou svatyní využil Dominik Šulc, který vystřelil Severočechům zasloužené tři body – 3:2.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "První poločas nebyl optimální. Nehráli jsem svoji hru, nebyli jsem aktivní. Za to nám soupeř potrestal dvěma rychlými brankami. Obdržené góly ale kluky hodně nakoply a konečně začali hrát kvalitněji, disciplinovaněji, tak jak by to mělo být celé utkání. Samozřejmě jsem za to rád, že jsme dokázali zápas otočit a zvítězit, ale aby jsme začali hrát svoji hru až od chvíle, kdy prohráváme, toho se musíme do dalších duelů vyvarovat."