FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:1
08.10.2012

Juniorka sehrála s lídrem tabulky vyrovnanou partii, která nakonec skončila dělbou bodů

Pondělní jedenácté kolo juniorské ligy je alespoň pro liberecké a brněnské mladíky minulostí. Náš tým nečekalo vůbec lehké utkání, když musel čelit suverénnímu Brnu. To sice ukázalo své kvality hlavně v prvním poločase, ale druhá půle patřila především domácím fotbalistům, kteří si vyšlápli na lídra a srovnali krok šest minut před koncem na konečných 1:1.
11.kolo, pondělí 8.10.2012, 13:00, Městský stadion
1:1
(0:1)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Zoul - Coufal, Karamatič, Pokorný, Beníšek (82. Šulc) - Butenin (65. Dydowicz), Soběslav - Leibl (74. Kmoníček), Morozenko, Janošík (86. Bouška) - Musiol.
FC Zbrojovka Brno: Veselý - Hyčka, Zezula, Buchta, Janoščin - Matyska, Kršák (70. Lapeš), Varaďa (58. Malík), Jurdík (74. Kunc), Přerovský (86. Michna) - Mohamed (61. Stehlík).
Branky: 84. Kmoníček - 35. Matyska. Žk: Soběslav - Kršák, Janoščin. Rozhodčí: Hrubeš K. - Černý, Krupa.
Diváci: 60

Domácí fotbalisté se favorita nezalekli a nezačali vůbec špatně. Již v sedmé minutě měl první branku utkání na hlavě útočník Musiol. Ten se ale nedokázal z penaltového prostoru prosadit a svůj pokus namířil pouze do rukavic připraveného brankáře Veselého.

Brněnská Zbrojovka dala o sobě vědět hned o pár minut později. První rohový kop utkání málem přetavili hosté v první přesný zásah. Centr do šestnáctky doputoval až na hlavu Jurdíka, který na malém vápně vyskočil nejvýše. Jen pohotový zákrok brankáře Zoula uchránil domácí tým od pohromy.

Druhou gólovou příležitost si hosté připravili v devatenácté minutě prvního poločasu. Pěkná kombinace na jeden dotyk vyústila až přihrávkou za liberecké beky. Té se ujal Mohamed a mířil na osamoceného brankáře. Brněnský útočník však se svým zakončením zaváhal a následnou střelu poslal pouze do boční sítě.

Na první branku se tak na Městském stadionu čekalo do pět a třicáté minuty. Brněnský Mohamed elegantně obešel dva domácí beky a předložil balon svému spoluhráči Lukáši Matyskovi. Ten i s trochou štěstí rozvlnil libereckou síť poprvé – 0:1.

Dvě minuty před koncem první pětačtyřicetiminutovky mohlo být pro Severočechy ještě hůře. Liberečtí zadáci špatně rozehráli na polovině hřiště, čehož využil hostující Varaďa a řítil se vstříc Zoulovi. Jeho včasné vyběhnutí znepříjemnilo brněnskému hráči situaci, který nakonec přesně trefil připraveného libereckého brankáře.

Ve druhé půli jsme na pořádnou šanci dlouho čekali. Liberecká družina měla sice herní převahu a toužila po vyrovnávací brance, ale k ničemu to delší dobu nevedlo. Až do osmdesáté čtvrté minuty, kdy domácí zahrávali standardní situaci. Centr do vápna nedokázali fotbalisté Zbrojovky odvrátit, zaváhání využil Filip Kmoníček a nekompromisně srovnal stav utkání – 1:1.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "Jsem s naším výkonem hodně spokojen. Dokázali jsme bodovat proti silnému soupeři, i když se zápas pro nás nevyvíjel dobře. Hlavně výkon v druhém poločase byl kvalitní. Kluci ukázali bojovnost a vůli po vítězství a zaslouženě se jim podařilo vyrovnat. Na takový výkon, jaký jsme dnes předvedli, bychom chtěli navázat i v dalších utkáních."