FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:1
14.10.2013

Juniorka v pohledném zápase porazila Hradec Králové a připsala si třetí vítězství v řadě

Liberec - V době reprezentační přestávky můžou liberecké fanoušky těšit výsledky juniorského týmu. Ten v 15. kole přivítala na Městském stadionu soupeře z Hradce Králové. Náš tým měl po většinu zápasu herní převahu, kterou dokázal využít a připsat si po trefách Kollára a Jánošíka další tři body, které Slovan drží dál na třetím místě Juniorské ligy.
15.kolo, pondělí 14.10.2013, 13:00, Městský stadion
2:1
(1:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Hroššo – Novotný, Lukes (64. Dydowicz), Pokorný, Beníšek "C" – Soběslav, Bouška – Kolár (76. Kmoníček), Frimmel, Jánošík – Káva.
FC Hradec Králové: Jehlička – Kraják, Novák, Krčál "C", Soukup (74. Pago) – Bláha, Langr (64. Týfa), Vobejda, Kučera (56. Zezula), Jukl – Zec.
Branky: 34. Kolár, 67. Jánošík – 55. Bláha. ŽK: 1:0 (57. Lukes). Rozhodčí: Bílek – Poživil, Martínek.
Diváci: 90

Vstup do utkání byl z bou stran opatrnější. S přibývajícím časem však začínala liberecká juniorka svého soupeře přehrávat. Do první větší šance se ale dostali Hradečtí. Jukl dostal za obranu ideální pas, který ale v 25. minutě nedokázal přetavit v úvodní branku po pohotovém zásahu gólmana Hrošša.

Hned o dvě minuty později přispěchali s rychlou odpovědí také naši mladíci. Káva se objevil před hostujícím Jehličkou osamocený, také on však přispěchal s dobrým zásahem a balon letící do sítě vyrazil.

Na úvodní trefu si tak diváci museli počkat do 34. minuty. Po rychlém brejku centroval z levé strany Jánošík, ten našel na zadní tyči volného Luboše Kollára, který ranou k tyči otevřel gólový účet zápasu - 1:0. Jen čtyři minuty na to měl druhou branku Slovanu na kopačce Bouška, jenž se efektivně uvolnil po přihrávce Jánošíka. Pokus z bezprostřední blízkosti však branku Hradce minul.

Ve druhém poločase se dal očekávat nástup Východočechů, který na sebe také nedal dlouho čekat. Pět minut po změně stran ale neuspěl ani střílející Kraják a po něm ani Bláha.

Hosté se ale přeci jen dočkali a ze svého úsilí vytěžili maximum. Po jednom z brejků se u balonu ocitl Jiří Bláha, který napřáhl z dvaceti metrů a přesnou ranou k tyči smazal v 55. minutě domácí vedení - 1:1. Hradec po vyrovnání očividně ožil a dál se tlačil dopředu. Jenže Soukup nedokázal sám před Hroššem trefit branku a stejně si počínal i zakončující Bláha.

Definitivní podobu výsledku zařídil již v 67. minutě Martin Jánošík. K němu doputoval dobrý centr Novotného, když liberecký rychlonohý záložník poslal svoji hlavičku za bezmocného gólmana Jehličku - 2:1. Východočeši si sice sedmnáct minut před koncem ještě vytvořili šanci na vyrovnání, proti byl však Hroššo, který zlikvidoval, jak dorážku Bláhy, tak i následnou střelu Soukupa.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Dnešní výkon kluků je potřeba pochválit. Byli aktivní, chtěli hrát, připravili si několik šancí, častěji drželi míč. Myslím, že jsme předvedli pěkné akce, které se museli líbit. Škoda jen, že jsme nedali víc gólů, těch asi mohlo být více. Jsem rád, že na hřišti byli k vidění i dobré individuální výkony některých hráčů. Rozhodně mám ze zápasu z Hradcem velmi dobrý pocit.”