FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 4:1
17.03.2016

Juniorka ve Future League nestačila na Teplice a odváží si porážku 1:4

Teplice/Liberec - Slovan nastoupil ve čtvrtek v rámci Future League na přírodní trávě v Modré proti domácím Teplicím. Ty prokázaly lepší produktivitu a nakonec potvrdily skvělou formu, když zvítězily 4:1. Naše juniorka naopak na výhru v této soutěži čeká už pět utkání.
7.kolo, čtvrtek 17.3.2016, 14:30, Modrá
FK Teplice FK Teplice
4:1
(3:1)
FC Slovan Liberec: Konečný (46. Kolář) - Tvrzník (60. Šustr), Karišik (46. Čuřík), Berežný, Chlumecký - Barac, Obročník (46. Micovčák), Pospíšil (60. Káva), Krejčí - Dydowicz - Luckassen (46. Frimmel).
Branka Slovanu: Kevin Luckassen.

Do utkání Slovan nevstoupil vůbec dobře. Krátce po úvodní rozehrávce si Tepličtí vytvořili první šanci utkání a hned z toho byl také první gól. A to navíc ze strany domácích hráčů nebylo vše, jen o chvíli později přidali také druhou a po třech odehraných minutách už svěřenci trenéra Pavla Čapka prohrávali 0:2.

Rychlé branky naši juniorku zaskočily a chvíli trvalo, než se dostala do hry. Teprve postupem času se hra vyrovnala a Slovan začal pošilhávat po snížení. Aktivně si počínal zejména Luckassen, který byl stěžejním mužem ofenzivy našeho týmu. V soubojích si počínal dominantně, vybojoval spoustu míčů a nakonec to byl přímo osobně Kevin Luckassen, který dokázal snížit na 1:2.

Už se zdálo, že bude stejný výsledek platit také na konci první pětačtyřicetiminutovky, Teplice však dokázaly opět udeřit. Po rohovém kopu totiž míč doputoval až k aktivnímu domácímu Kapolongovi a ten zvýšil na 3:1.

Před druhým poločasem došlo k několika změnám na obou stranách. Slovan se snažil s výsledkem ještě něco udělat a i na horšícím se terénu si dokázal vytvořit několik zajímavých šancí. Zejména dvě neproměněné gólovky, po nichž naši junioři stříleli z velmi nebezpečných pozic, nakonec trenéra Čapka musely mrzet.

Namísto toho opět udeřili Tepličtí, když se jim po dlouhém balonu do vápna podařilo počtvrté skórovat a upravit na konečných 4:1. Slovan si tak v rámci mezinárodní Future League připsal druhou jarní porážku.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl tentokrát v produktivitě. Zatímco my jsme své šance nedávali, oni nám hned v prvních minutách dali ze dvou příležitostí dva góly. Zaspali jsme úvod, velmi rychle jsme prohrávali. Nebyli jsme připravení na agresivní fotbal, který se na daném terénu hrál. Teplice měly v týmu Chukwumu a Kapolonga, kteří dokázali podržet balon a uklidnit hru, na naší straně dělal problémy obraně pouze Kevin Luckassen, jenž odehrál poločas. Kromě něj nastoupili z A-týmu také Michal Obročník, který se po dlouhé době objevil v soutěžním utkání a chvíli mu to sice trvalo, následně se však dostal do hry, a také Miloš Karišik. Poločas pak odchytal Ondřej Kolář. Celkově to byla nejspíš zasloužená porážka, soupeř nás svou agresivitou předčil.