FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Chemnitzer FC - FCSL 2:3
07.09.2015

Juniorka vstoupila do Future League vítězně, z Chemnitzu veze výhru 3:2

Chemnitz/Liberec - V německém Chemnitzu začala cesta naší juniorky novou mezinárodní soutěží Future League. V úvodu se možná naši hráči německého soupeře trochu zalekli, postupně se ale rozkoukali a nakonec dokázali i díky zásahům hráčů z kádru áčka zvítězit 3:2.
1.kolo, pondělí 7.9.2015, 17:30
Chemnitzer FC Chemnitzer FC
2:3
(0:1)
FC Slovan Liberec: Hladký - Čuřík, Chlumecký, Šustr, Bělíček - Sýkora, Bláha, Cal, Kerbr - Tabeira, Barac.
Střídání: Od 46. minuty Daniel Dydowicz, od 60. Krejčí, Frimmel, Kaiser, Henzl.
Branky Slovanu: 30. Kerbr, 56. Dydowicz, 80. Sýkora.

Proti kvalitnímu soupeři si zpočátku naši hráči počínali poněkud nervózně a hekticky, možná i vlivem delší cesty k utkání. Z toho pramenily některé velké šance soupeře. Hned dvakrát zahrozil Martin Fenin, který ale v obou případech přestřelil bránu. Ještě hůř mohlo být o chvíli později, když německý tým dokonce kopal penaltu, tuto velkou šanci však nevyužil.

Teprve v průběhu půle se Slovan postupně oklepal a skórovat mohl také Tabeira, ale v dobré pozici mířil těsně vedle. Po půlhodině hry se však svěřenci Pavla Čapka dočkali první branky. Milan Kerbr se po pěkné akci ocitl před brankářem a toho přehodil parádním obloučkem. Těsné vedení si naši hráči udrželi i do přestávky.

V postupně obměněné sestavě se v úvodu druhé půle nejprve hrálo bez vyložených šancí, ale po další sérii střídaní přišla druhá branka. Po krásné individuální akci se prosadil Daniel Dydowicz, který se zasekávačkou zbavil obránce a následně zamířil střelou do vzdálenější šibenice.

Dvoubrankové vedení ale nevydrželo dlouho. Chemnitzer totiž předvedli rychlou přímočarou akci po pravé straně, na jejímž konci neměl Hladký šanci zasáhnout. Hra byla rázem velmi ofenzivní a šance se střídaly na obou stranách. Domácí nastřelili břevno, na opačné straně zase nedokázali zvýšit Denis Frimmel a Daniel Dydowicz.

Nakonec však v osmdesáté minutě přišla uklidňující branka Jana Sýkory, který unikl obraně a tváří v tvář gólmanovi nasadil brankáři jesle. Soupeř sice ještě v závěru korigoval skóre, ale na vyrovnání už to nestačilo.