FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 3:3
11.03.2013

Juniorská liga: SK Dynamo České Budějovice - FC Slovan Liberec 3:3 (2:0)

České Budějovice/Liberec - Parádní představení předvedli naši junioři v jednadvacátém kole Juniorské ligy. Na hřišti Dynama prohrávali už o tři branky, ale i proti silnějšímu soupeři dokázali smazat ztrátu a nakonec si odvést cenný bod.
21.kolo, pondělí 11.3.2013, 13:00, SCM Složičtě, České Budějovice
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
3:3
(2:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: Vokatý - P. Dvořák, Novotný, Halama, Hanzlík - Hronec (60. Malý, 67. Čadek), Petráň, Černý, Radouch, Malakyan - Slavík (69. Vaněk).
FC Slovan Liberec: Zoul - Lukes, Pokorný, Ndiaye, Drobílek, Janošík (62. Beníšek), Bouška (46. Patka), Janec, Komenda, Krystan, Coufal (32. Kmoníček).
Branky: 15. Černý, 20. Malakyan, 57. P. Dvořák - 59. a 79. Krystan, 68. Komenda. ŽK: 1:1 (P. Dvořák - Janec). Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Pečenka.

Náš tým přijel na jih Čech jako lehký outsider a před zápasový pohled především na sestavu Dynama napovídal, že to liberečtí mladíci nebudou mít vůbec lehké. V základní jedenáctce se totiž objevila hned čtveřice hráčů z širšího kádru českobudějovického áčka (Halama, Hanzlík, Malakyan, J. Černý).

Úvodní minuty utkání moc fotbalové krásy nepřinesly a k vidění byl pouze průměrný fotbal bez větší příležitostí. Jako první ale dokázali v patnácté minutě udeřit domácí. Hanzlík odcentroval přesně na Jaroslava Černého, který si balon zpracoval a následně jej poslal za záda libereckého gólmana - 1:0. Uběhlo pouhých pět minut a skóre se znovu měnilo. Jihočeši využili zaváhání v rozehrávce soupeře a dostali se již do dvoubrankového trháku, to když Edgar Malakyjan uzmul míč váhajícímu Lukesovi a dopravil ho do sítě Severočechů - 2:0.

Mladé naděje Slovanu poté přitlačily na pilu a snažily se ještě před koncem prvního poločasu s nepříznivým výsledkem něco udělat. Jenže dobře chytající domácí gólman Vokatý zneškodnil jako průnik Drobílka tak i tutovou hlavičku Ndiayeho. Naše juniorka tak odešla do kabin se ztrátou dvou branek.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opět hráči Českých Budějovic. Malakyan našel v padesáté sedmé minutě svoji zpětnou přihrávkou přesně Patrika Dvořáka, který pohodlně zvyšoval už na - 3:0.

Nikdo by už v té chvíli nepomyslel, že si Liberec může odvést ještě nějaké body. Jenže Dvě minuty po třetí brance domácích se ujal exekuce volného kopu Jiří Krystan a pěkným obstřelem dal utkání nový náboj - 3:1. Severočechy úvodní branka hodně nakopla a povzbudila. Běžela šedesátá osmá minuta, když si balon po rohovém kopu přesně našel Tomáš Komenda a snížil na rozdíl jediného gólu - 3:2.

Parádní stíhající jízda naše týmu byla dokonána jedenáct minut před koncem. Českobudějovičtí obránci pozapomněli na volného Jiřího Krystana, který se dostal až do zakončení a rozhodl o tom, že se oba týmy o body rozdělí - 3:3.