FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 1:0
16.03.2019

Kozák opět skóroval, Slovanu to proti Zlínu stačilo na všechny body a zvítězil 1:0

Tomáš Brhel
Liberec - Naši hráči hostili v rámci pětadvacátého kola FORTUNA:LIGY Zlín. Slovan byl po celý zápas aktivnějším týmem, vytvořil si i více šancí. Ve 22. minutě se z otočky krásně trefil Libor Kozák, který skóroval na jaře již počtvrté. Hráčům Zlína se na nepříznivý vývoj utkání už nepodařilo reagovat, Liberec se tak vyšvihl před Teplice na osmé místo v ligové tabulce a na šestý Zlín ztrácí už jen dva body.
25.kolo, sobota 16.3.2019, 15:00, U Nisy
1:0
(1:0)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Hybš - Potočný (66. Koscelník), Oscar, Mara (58. Nešický), Pešek (81. Malinský) - Breite (C) - Kozák
FC Zlín: Rakovan - Holík, Buchta (C), Hlinka, Bačo, Bartošák (83. Vyhnal) - Čanturišvili (66. Jakubov), Hronek, Podio, Džafič (46. Matějov) - Poznar

Branky: 22. Kozák.

Rozhodčí: Královec - Hájek, Poživil.

Žluté karty: 8. Mara, 67. Bartošák, 79. Nešický, 81. Matějov.

Diváci: 3348

Do první větší šance se hezky prokombinovali hráči Slovanu, po precizní hlavičce Hybše se pokoušel Pešek z levého kraje dostat míč až na Kozáka, balón se mu ale přes zlínskou obranu propasírovat nepodařilo. Úvodní čtvrthodinka patřila spíše našim hráčům, více kontrolovali balón, většina akcí ale nebyla dotažena až do konce.

Ze sedaček zvedl diváky ve 20. minutě Jan Mikula, který se svým drzým sólem po pravé straně dostal až do zlínského vápna, jeho střela byla bohužel zblokovaná. Slavit mohli domácí fanoušci hned o dvě minuty později, kdy se po centru Potočného dostal míč až k osamocenému Kozákovi, který se z otočky trefil nádherně a gólem o tyčku poslal modrobílé do vedení.

Pešek si po hezké individuální akci ve 30. minutě vynutil faul v zajímavé vzdálenosti od branky Matěje Rakovana, ten však střelu Ondřeje Karafiáta z nějakých 25 metrů dokázal vytěsnit na roh. Před koncem poločasu se hra Slovanu trochu znepřesnila a ševci se tak začali více osmělovat, k přímému ohrožení brány Filipa Nguyena však nedocházelo. Naopak dvougólový náskok mohl v samotném závěru první půlky zajistit Liberci Jakub Pešek, v krátkém sledu se dostal hned do dvou šancí, s oběma se ovšem vypořádal brankář Matěj Rakovan.

V úvodních minutách druhého poločasu se hráči Liberce nikam nehnali a aktivnější byl hostující celek. Po rohovém kopu v 56. minutě mohlo být srovnáno. Filip Nguyen vysoký balón pouze vyboxoval, ten doputoval až k Čanturišvilimu a nebýt bloku jednoho z našich obránců, míč by nepochybně skončil v síti.

Liberecký Slovan se snažil vycházet zejména ze zajištěné defenzívy, kterou přišel ještě vyztužit Martin Koscelník, ten v 66. minutě nahradil ofenzivně více laděného Romana Potočného. Postupem času se Zlín dostával do šancí stále obtížněji a pouze sporadicky. Naopak navýšit vedení mohl v 77. minutě Karafiát, který se dostal k odraženému míči kousek za vápnem ševců, jeho střela však neměla potřebnou razanci a Rakovan si s ní tak bez větších obtíží poradil.

Poslední minuty zápasu patřily opět domácím, naši hráči Zlín do ničeho nepouštěli, naopak po jednom z výpadů do otevřené obrany Zlína se po přihrávce Breiteho ocitl Libor Kozák úplně sám před Rakovanem a míč uklidil opět o tyčku do brány, rozhodčí mu ovšem radost překazil zdviženým praporkem. Víc už se toho na stadionu U Nisy nestalo, a Liberec si tak připsal tři body do ligové tabulky.

Roman Pivarník: Věděli jsme, že nás čeká důležitý zápas, že proti nám bude stát běhavé mužstvo, které vysoko napadá. Libereckému útočníkovi Kozákovi se dařilo podržet balón pro spoluhráče, my jsme se snažili ho nepouštět do šancí. Bohužel z jediné větší šance z prvního poločasu, kde jsme si špatně rozebrali hráče ve vápně, se Slovanu podařilo skórovat. V první pětačtyřicetiminutovce nám chyběl klid na kopačkách, hráli jsme zbrkle. V druhé půli jsme se zlepšili, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat..
Zsolt Hornyák: Jsem spokojený s výsledkem, děkuji mužstvu za předvedený výkon. Zejména v prvním poločase jsme byli tím dominantním týmem. Škoda, že jsme nepřidali ještě další góly. Druhý poločas jsme se přizpůsobili soupeři, trošku nám chyběl klid při kombinaci, byla znát i absence Jana Sýkory. Závěr zápasu již zase patřil Slovanu. Jsem rád, že se nám tentokrát po bojovném výkonu podařilo zvítězit.