FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 5:1
19.03.2018

Paráda! Juniorka na závěr základní části rozstřílela Duklu 5:1!

Redakce
Frýdlant - V závěrečném 22. kole základní části Juniorské ligy šlo Slovanu o hodně. V případě výhry se mohl náš tým výrazně dostat do hry o postup do skupiny o titul. S pražskou Duklou si po skvělém výkonu poradil 5:1 a nyní bude čekat na výsledky dohrávek, které rozhodnou o jeho osudu.
22.kolo, pondělí 19.3.2018, 13:00
5:1
(2:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Nguyen – Vrabec, Baláž, Heppner, Micovčák (73. Doležal), Da Silva, Dvořák, Ševčík, Kristian, Gembický, Prokš.
FK Dukla Praha: Czehowsky – Greš, Vyleta (65. Kolman) , Duranovič, Zubashivskyi, Preisler, Král (75. Lohoyda), Šimek, Pytryk, Kaník, Neca (46. Vácha).
Branky: 20. Da Silva, 29. Gembický, 70. Micovčák, 73. Ševčík, 81. Vrabec – 90. Greš. Rozhodčí: Klíma – Poživil, Vitner. ŽK: 37. Petryk (DUK), 57. Duranovič (DUK), 62. Křeš (DUK), 81. Šimek (DUK).

Liberecká juniorka neponechala nic náhodě a už od prvních minut se na své soupeře vrhla. Do první gólové šance se v 8. minutě dostal Prokš, který se prosmýkl do vápna a tvrdě vypálil, nicméně Czehowsky jeho pokus kryl. Slovan i nadále zůstával u míče a tlačil se do útoku, až se nakonec ve 20. minutě dočkal první branky.

Po přímočaré akci přilétl z pravé strany do vápna Dukly přesný centr, na který si vyskočil Wesley Da Silva a parádně poslal míč do pravého horního rohu branky. Po necelé půlhodině už to bylo dokonce o dva góly. Dominik Gembický si posunul míč z levého křídla na střed a z více než dvaceti metrů vypálil. Czehowsky jeho pokus nejspíš poněkud podcenil a balon mu nakonec propadl až do sítě.

Skóre 2:0 platilo i na startu druhé půle. Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky byl přeci jen oproti té první poněkud vlažnější, na šance se dlouho čekalo. Dukla přeci jen přidala, ale nedařilo se jí ohrozit libereckou branku a alespoň snížit skóre.

Přestože druhý poločas dlouho vypadal, že stav příliš nezmění, v závěrečné dvacetiminutovce se rozpoutaly gólové hody. V 70. minutě je nastartoval Erik Micovčák, který si přichystal míč ke střele a ze střední vzdálenosti parádně trefil šibenici.

Jen o tři minuty později hosty opařil čtvrtým zásahem Petr Ševčík, který zakončil přímočarou akci Slovanu do odkryté branky, a v 81. minutě uzavřel libereckou část skóre pohotovou ranou Milan Vrabec. Dukla se v závěru dočkala alespoň korekce, když do té doby neprůstřelného Nguyena překonal Jakub Greš, na liberecké radosti už to ovšem nic nezměnilo.

Slovan tak potvrdil vynikající jarní formu a počtvrté v řadě zvítězil, čímž udělal výrazný krok do skupiny o titul. Nyní bude čekat na výsledky dohrávek.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Prvních dvacet minut bylo celkem vyrovnaných, nakonec nám pomohl první gól po pěkné akci zprava. Po deseti minutách jsme přidali i druhý a od té doby už jsme byli lepším týmem. Měli jsme i další dobré příležitosti, ale ty už jsme nevyužili. Druhou půli jsme zvládli výborně, kromě tří branek jsme měli další jasné šance. Bohužel jsme nepřidali šestý gól, který nám mohl zajistit přímou místenku mezi nejlepšími šesti. Za nasazení si však celý tým zaslouží velkou pochvalu. Zároveň musím poděkovat trénérům áčka za jejich spolupráci a hráčům z A-týmu, kteří k zápasům v našem dresu přistupovali vzorově.