FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 4:2
29.08.2016

Po dvou porážkách opět výhra! Juniorka porazila Příbram 4:2

Liberec - Juniorka se v pondělí na Městském stadionu ukázala ve skvělém světle. Přestože první půle duelu s Příbramí skončil bez branek 0:0, po změně stran vstřelil Slovan během 17 minut hned čtyři branky a nakonec zvítězil 4:2.
5.kolo, pondělí 29.8.2016, 13:00, Městský stadion
4:2
(0:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Šustr (C), Kubyškin, Bláha (76. Prokš), Ekpai (57. Barac), Da Silva (66. Dudek), Karafiát, Šulc, Čuřík (57. Šustek), Lesniak (66. Doležal).
FK Viagem Příbram: Švenger – Kvída, Ježdík (C) (69. Macek), Šrain (55. Dvořák), Růžek, Květ (82. Břížďala), Januška, Moravec, Pecháček (40. Makoš), Brandner (90. Červeňák), Holý.
Branky: 49. Lesniak a 53. Lesniak, 56. Karafiát, 62. Da Silva - 70. a 89. Moravec. Rozhodčí: Váňa - Flimmel, Kubr. ŽK: 32. Čuřík - 33. Šrain. ČK: 54. Švenger.

Do utkání vstoupil Slovan aktivně a držel míč častěji na kopačkách, přesto jako první zahrozili hosté. Brandner vystihl rozehrávku naší juniorky a následně pálil těsně mimo. Po necelé čtvrthodině dokonce po odraženém centru slavili Příbramští gól, jejich radost ale zchladil rozhodčí, který branku pro ofsajd neuznal.

Hra se postupně vyrovnala a uklidnila, na další zajímavé šance si tedy diváci museli chvíli počkat. Až po půlhodině hry zahrávala Příbram přímý kop z hranice velkého vápna, Moravec ale nasměroval balon pouze do připravené zdi. To Pecháček už sice mířil na branku, ale Franc jeho pokus vyrazil. Mladý příbramský obránce se navíc u střely zranil a musel o chvíli později střídat.

Skóre se mohlo změnit také v samotném závěru poločasu. Nejprve z penaltového puntíku pálil Bláha z první pouze do připraveného Milana Švengera, na druhé straně zase Květovu střelu zblízka vyrazil Franc na roh. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Zato hned po změně stran se skóre měnilo. Ve 49. minutě pronikl po pravé straně Ekpai, poslal přízemní prudký míč do šestnáctky a Filip Lesniak zblízka propálil bezmocného Švengera. Následně se před brankáře probil Kubyškin, ale zamířit mezi tři tyče nedokázal.

Skóre 1:0 ale neplatilo dlouho. Jen o chvíli později pronikl po levé straně Šulc, posunul na Da Silvu, ten ještě předal míč Filipu Lesniakovi a ten opět zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě. Příbram se navíc o chvíli později sama oslabila. Švenger nekompromisně srazil před vápnem Da Silvu, který běžel sám na brankáře, a pakoval se ze hřiště s červenou kartou.

Trest byl navíc dvojitý. K přímému kopu se postavil Ondřej Karafiát a uklidil míč přesně k pravé tyči. A to stále nebylo vše. Jen o pár minut později už Slovan opět běžel na branku, Kubyškin posunul na volného Wesleyho Da Silvu a ten do prázdné zvyšoval už na 4:0.

Příbram byla vývojem zápasu evidentně zaskočena, přesto se zmohla alespoň na korekci. Po standardní situaci z pravé strany vyrazil Franc balon pouze k Jakubu Moravcovi, který přesnou ranou zamířil do pravého horního rohu branku. Slovan však i navzdory snížení na hřišti jasně dominoval a soupeře k ničemu nepouštěl.

V samotném závěru ještě mohli domácí několikrát zvýšit, náhradní brankář Dvořák však podržel své spoluhráče a zamezil dalšímu inkasování. Těsně před koncem se naopak ještě jednou prosadila Příbram, když z přímého kopu Jakub Moravec opět trefil přesně šibenici.

Další změnu stavu už však domácí nedopustili, a tak se naše juniorka může radovat z vysoké výhry 4:2.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): První poločas rozhodně nebyl podle našich představ. Soupeř byl lepší, dostával se do šancí, byli zkrátka nebezpečnější. Měli pár gólovek, možná mohli mít i penaltu, asi si zasloužili i vést. Naštěstí jsme se po důraznější domluvě ve druhé půli vzpamatovali a měli jsme dobrý vstup do druhé půle. Rychle jsme vstřelili dvě tři branky a rozhodli jsme tím celý zápas. Mrzí mě pouze, že jsme v tomto duchu nehráli i dál. Místo abychom přidali další gól, udělali jsme ještě závěr trošku zajímavý. To jsme zkrátka my, musíme se z toho poučit.