FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Admira Wacker - FCSL 1:2
28.07.2016

Přehlídka nefotbalových momentů přinesla vítězství Slovanu 2:1

Mödling - Od prvního soutěžního utkání v nové sezoně asi všichni očekávali jiný průběh. Zápas poznamenaly zranění rozhodčího, tři výpadky osvětlení a vpád fanouška na hrací plochu. Prazvláštní duel nakonec Slovan fotbalově ovládl a zvítězil 2:1.
3. předk., čtvrtek 28.7.2016, 21:05, Bundesstadion Südstadt
FC Admira Wacker Mödling FC Admira Wacker Mödling
1:2
(1:1)
FC Admira Wacker Mödling: Kuttin – Zwierschitz, Strauss, Wostry, Ebner – Lackner, Toth (57. Vastič) – Sax, Knasmüllner, Bajrami (57. Spiridonovič) – Starkl.
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora – Breite, Folprecht – Bartl (79. Nitrianský), Ševčík, Vůch (87. Navrátil) - Komličenko (64. Baroš).
Branky: 7. Knasmüllner - 11. a 71. Vůch. Rozhodčí: Özkahya (od 46. Palabiyik) - Satman, Kan. (všichni TUR) ŽK: 50. Toth, 79. Vastič - 81. Breite. ČK: 90.+1. Vastič.
Diváci: 2245

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně. V šesté minutě si vytvořil velmi dobrou příležitost, když po sraženém Vůchově centru střílel Ševčík, jeho pokus byl ale zblokován defenzivou. O chvíli později pak Breiteho centr žádného ze spoluhráčů nenašel. Pak však přišla studená sprcha.

Náš tým nestihl zareagovat na rychlý kontr a po autovém vhazování zůstal ve vápně Christoph Knasmüllner zcela osamocen, obehrál Pokorného a z bezprostřední blízkosti propálil Dúbravku. Slovan však zareagoval nejlepším možným způsobem. Od Ševčíka se odrazil míč před branku a Egon Vůch vystřihl parádní nůžky, kterými uklidil balon do růžku branky.

Admira si mohla vzít vedení zpět, když v 18. minutě přilétl do vápna dobrý centr, ale Starklovo zakončení bylo sraženo na roh, s nímž si brankář Dúbravka poradil. Slovan mohl také vést, když v 26. minutě rozehrál standardní situaci. Sýkora posunul na Bartla, ten poslal centr do vápna, Pokorný hlavičkoval pouze do tyče a Coufal následně promáchl před prázdnou brankou!

Velmi aktivně si počínal Ševčík, který ve 34. minutě vyslal kupředu Vůcha, ten posunul na střed pole Folprechtovi, ale jeho střelu brankář Kuttin pokryl. Další šance již první půle nenabídla, do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

O poločase došlo ke kuriózní situaci, kdy hlavního rozhodčího Özkahyu, který si poranil nohu, nahradil na hřišti čtvrtý sudí Palabiyik. Ten po několika minutách udělil za faul na unikajícího Bartla žlutou kartu Danielu Tothovi, který tak v odvetě nemůže nastoupit. V 56. minutě navíc bylo utkání přerušeno, neboť na místě vypadl proud.

Hrát se tedy mohlo začít až po půlhodinové vynucené přestávce. Brzy zaútočil Sax, ale jeho slabá střela skončila v rukavicích Dúbravky. Neuspěl ani Knasmüllner, který pálil o chvíli později. Mnohem blíže brance byl v 68. minutě Strauss, který skákal na vysoký centr, ale hlavou nakonec minul branku.

Do vedení tak šel Slovan. Z pravé strany přilétl do vápna centr na hlavu Egona Vůcha, který nejprve trefil tyč, ale z dorážky už se nemýlil. A v 74. minutě byl stadion opět ponořen do tmy. Také tuto poruchu však dokázali na stadionu v Möldingu opravit a po deseti minutách se opět hrálo.

Z letargie se pokusil fanoušky probudit střelou Folprecht, nicméně jeho pokus letěl nad branku. Utkání po druhém výpadku světel poněkud ztratilo na tempu a notnou dobu se hrálo bez větších šancí. O pozdvižení se tak postaral až v 83. minutě jeden z domácích "příznivců", který vběhl na hrací plochu, kde doslova musel čekat na zásah rakouské ochranky, která nikterak nespěchala s jeho zadržením.

Nervózní závěr opět nepřinášel příliš fotbalové momenty. Zhruba v době 90. minuty opět vypadlo osvětlení, Vastič neudržel nervy na uzdě a napadl Navrátila, načež následovala červená karta. Utkání se po dalším zprovoznění světel podařilo dohrát a nejspíš nejbizarnější fotbalové utkání, jaké Slovan v pohárové Evropě odehrál, mohlo po takřka třech hodinách skončit.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Něco takového jsem nezažil. Kromě toho, aby tu přistál vrtulník, tu bylo asi všechno. Měl jsem trošku strach chodit po hřišti, říkal jsem si, co se ještě stane. Takže byl to takový bláznivý zápas. Myslím, že to pomohlo spíš nám. Měl jsem vždy možnost něco říct, soupeř tam měnil rozestavení asi v 60. minutě. A ta pauza se mi docela líbila, asi bych to zavedl, jako to mají hokejisti. (smích) Výhoda je to velká, ušetřil jsem spoustu hlasivek. Měl jsem hráče u sebe, vždy jsme si něco řekli. Pro nás trenéry výhoda, pro hráče složité. Vytuhnete, riziko zranění. Hodně nám pomohl hlavně první výpadek za stavu 1:1. Nevstoupili jsme do druhé půle dobře, když tam pak přišel Milan Baroš, náš výkon šel nahoru. Jsem hlavně rád za to, jaký výkon jsme podali.