FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Čáslav 3:2
05.07.2006

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Zenit Čáslav 3:2 (0:1)

Úvodní přípravné utkání naši hráči vyhráli. Dvakrát sice prohrávali, nakonec ale prokázali dostatečnou vůli i kvalitu a vývoj utkání otočili. Zápas se hrál v Nymburku v náročném teplém počasí.
přát., středa 5.7.2006
3:2
(0:1)
FK ČáslavFK Čáslav
FC Slovan Liberec: Bolek - Broschinský, Matula, Rehák, Liška - Dohnálek, Hochmeister, Papoušek, Pudil - Blažek (46. Vujoševič), Radzinevičius (80. Věchet).
Branky: 48. Radzinevičius, 68. Papoušek, 73. Hochmeister (p) - 22. Pillo, 65. Zdiry.

V první půli měli naši hráči mírnou převahu. Hráči si v úvodu zápasu vypracovali tři šance. Blažkova střela z hranice vápna ale postrádala razanci. Chvíli poté předvedl parádní střelu Papoušek, brankář soupeře se ale vyznamenal a střelu zneškodnil. Největší šanci měl ale Rehák, který hlavičkou z malého vápna nedokázal zužitkovat přesný rohový kop Pudila.

Ve 22. minutě se už skóre měnilo. Radoval se ale soupeř. Jeho hráči zahrávali standardku ze čtyřiceti metrů, Bolek balon pouze vyrazil před sebe. Ve vápně se nejlépe orientoval Pillo a balon uklidil do naší sítě - 0:1.

Chvíli po inkasované brance byl v nadějném brejku Radzinevičius, jeho slabá střela ale trefila jen golmana. Další Radzinevičiusův pokus zblokovala obrana na roh. I v dalších minutách jsme měli mírnou převahu, další gólovou šanci ale první poločas nezaznamenal.

Do druhého poločasu vběhl útočník Nikola Vujoševič, který je ve Slovanu na testech. I ve druhé půli měli naši hráči trvalou převahu, soupeř ale podnikal nebezpečné protiútoky.

Ve 48. minutě zopakoval svůj brejk z první půle Radzinevičius, tentokrát byl ale úspěšný. Lobem přes vyběhnuvšího brankáře vyrovnal na 1:1.

V 53. minutě vybojoval ve vápně balon aktivní Radzinevičius, jeho ránu zastavila až tyč. Od ní se balon odrazil k volnému Broschinskému, který ale volejem branku přestřelil.

Po levé straně našem týmu prošel v 65. minutě soupeřův hráč Zdiry, obešel vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Bolka a do prázdné branky skóroval - 1:2.

O tři minuty později vybojoval Broschinský balon na polovině hřiště, obešel tři protihráče a českou uličkou našel ve vápně Papouška. Ten střelou o tyč vyrovnal - 2:2.

V 73. minutě šel do souboje s brankářem Vujoševič. Čáslavský brankář jej fauloval a nařízenou penaltu proměnil Hochmeister - 3:2. V poslední minutě ještě předvedl hezký průnik Rehák, jeho akce ale skončila na hranici vápna.

Vítězslav Lavička (Liberec): Byl to pro nás dobrý test proti agresivně a dobře hrajícímu soupeři. Pro hráče to byl těžký zápas protože do něj šli z náročné přípravy. Zápas splnil naše očekávání. Na hodnocení jednotlivců je ale ještě příliš brzy. Velký dík patří i našim fanouškům, kteří za námi přijeli i na přípravné utkání.