FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ústí n. L. 2:1
29.01.2014

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1) + video

Liberečtí fotbalisté porazili v přípravném utkání Ústí nad Labem 2:1 díky brankám Rabušice a Douglase. Ve druhé půli náš tým dominoval, několikrát ale soupeře zachránila branková konstrukce či vynikající obranný zákrok obránců nebo brankáře.
přát., středa 29.1.2014, 11:00
2:1
(1:1)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal (60. Novotný), Kováč (46. Pimpara), Rajnoch (46. Karišik), Frýdek - Hovančík (46. Sackey), Pavelka (60. Obročník) - Šural (46. Douglas), Jarolím, Kolár (46. Pokorný) - Rabušic (68. Káva)
FK Ústí nad Labem: Novák (46. Tvrdoň) - Pavlata, Zukič, Vaněk (17. Valenta), Benčík - Teplý, Králík, Peterka (46. Martykán), Jursa, Leibl (46. Vacek) - Smola (77. Hanich)
Branky: 1. Rabušic, 67. Douglas - 23. Smola

Slovan šel hned po úvodním hvizdu do vedení. Naše první akce skončila faulem soupeře. Standardku rozehrál Jarolím, Kolárovu střelu pak za záda brankáře Ústí usměrnil patičkou Rabušic - 1:0.

Slovan měl od úvodu herní převahu, soupeř ale vyrážel do rychlých kontrů. Ten nejnebezpečnější v 11. minutě zakončil střelou přes obránce Jursa. Těsně ale minul tyč, kterou si kryl Kovář. V 18. minutě kopalo Ústí přímý kop, na centr si v našem vápně naskočil Smola, který v souboji předčil Kováře. Míč skončil těsně vedle tyče.

Ve 23. minutě se po sérii našich rohů se po dlouhém odkopu dostal do brejku Smola. Naše obrana propadla a ústecký útočník pokračoval sám na vyběhnuvšího Kováře, kterého přehodil a vyrovnal - 1:1.

Ve 33. minutě šel do nadějného brejku Pavelka. Jeho kličku ve vápně ale zblokoval obránce a následný centr odvrátila obrana na roh. Ve 37. minutě předvedlo Ústí hezkou akci. Po séria narážeček se ke střele dostal Leibl, který z velkého vápna slušně protáhl Kováře. Náš brankář ale vytáhl parádní zákrok a vyrazil na roh. Ten jsme ubránili. I přes závěrečný nápor našeho týmu skončil poločas 1:1.

Ve 48. minutě kopal z nebezpečné vzdálenosti přímý kop Jarolím. Jeho střelu zeď jen lehce tečovala, k balónu se ještě snažil dostat Rabušic, ale obránce před ním uklidil míč na roh. Ten hosté ubránili. V 60. minutě se po naší kombinaci dostal ke střele Frýdek. Brankář Tvrdoň byl ale u tyče včas a míč vyškrábl na roh. O čtyři minuty později se na levé straně hezky uvolnil Pokorný a vybídl ke střele Rabušice. Brankář byl u tyče opět včas. Po následném rohu vracel míč do vápna Pokorný, Sackeyho hlavička měla gólové parametry, na malém vápně jí ale zády srazil obránce a míč skončil těsně vedle tyče.

Nádhernou akci předvedl Slovan v 67. minutě. Rabušic už mohl střílet, ale posunul doprava na Jarolíma, který přesnou přihrávkou naservíroval gól na nohu nabíhajícího Douglase. Ten už míč jen uklidil do odkryté branky - 2:1.

V 78. minutě se blýskl Jarolím. Před vápnem si míč ze vzduchu zpracoval levou nohou obloukem pro pravačku a pohotovou střelu opřel o břevno. O tři minuty později pomohlo břevno ústeckému brankáři znovu. Tentokrát si na centr naběhl Frýdek a z malého vápna trefil pouze brankovou konstrukci. Náš tým se usadil před vápnem soupeře a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Obrana Ústí ale s vypětím sil odolávala. A to i po jednom z rohů, kdy Pimparovu hlavičku akrobaticky chytil brankář Tvrdoň. Zasloužený třetí gól visel několikrát ve vzduchu. Několik desítek diváků se ho ale nedočkalo.