FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Žižkov - FCSL 0:0
07.09.2016

Přípravný duel bez branek, Slovan remizoval na hřišti Viktorie Žižkov

Praha/Liberec - Ani během reprezentační pauzy Slovan nezahálí. Ve středu se představil na hřišti Viktorie Žižkov, kde dal trenér Trpišovský příležitost hráčům, kterým dle jeho slov chybí herní praxe. I přes řadu šancí nakonec Slovan v Praze remizoval 0:0.
přát., středa 7.9.2016, 14:00
FK Viktoria Žižkov FK Viktoria Žižkov
0:0
(0:0)
FK Viktoria Žižkov: 1. pol.: Soukup – Hašek, Egert, Procházka, Trýzna – Krystan, Eliáš, Gebert – Čapek, Dočekal, Volek. 2. pol.: Soukup – Šandera, Opluštil, Pimpara, Josl – Podrazký, Pavlata, Sixta – Urbanec, Klán V., Engelmann.
FC Slovan Liberec: Hladký - Nitrianský, Latka, Karafiát (70. Šulc), Lesniak - Ekpai, Bláha (70. Barac), Súkenník, Da Silva (70. Šustr) - Markovič, Hadaščok.
Bez branek.

Proti druholigovému soupeři si Slovan nevedl špatně a v úvodu utkání si vytvořil herní převahu. Tu se jim však dlouho nedařilo přetavit ve výraznější šance. V průběhu první půle nakonec naši hráči dokázali třikrát pořádně ohrozit Soukupovu branku, ale i přes velkou převahu kýžený gól stále nepřicházel.

Zatímco sestava Slovanu zůstala po prvním poločase nezměněná, domácí nasadili zcela čerstvou jedenáctku. Hra se i díky tomu mnohem více vyrovnala a chvílemi připomínala spíše boj o střed hřiště. Náš tým sice dokázal několikrát vystihnout rozehrávku soupeře a založit nebezpečný protiútok, obvykle se ale opakoval jeden a ten samý scénář. Slovanu totiž vůbec nevycházela předfinální fáze.

Když už to vypadalo, že se rýsuje zajímavý brejk, následovala nepřesná přihrávka a ztráta míče. Ani soupeři se po změně stran nedařilo výrazněji ohrozit brankáře Hladkého, přípravný duel uprostřed reprezentační přestávky tedy nakonec ani jednu branku nepřinesl. Slovan remizoval na půdě Žižkova 0:0.

Poznámka Jana Nezmara ke startu Miroslava Markoviče: Jeho případ momentálně řeší právníci a vůbec nedokážu odhadnout, jak to celé dopadne. UEFA nám v tuto chvíli udělila dočasnou ITC kartu a smíme ho dopsat na soupisku pro Evropskou ligu, nicméně celý spor je v rukách právníků a přestože se na tento obor specializují, ani oni netuší, jak se vše vyvine. Proto víc v této situaci nedokážu říct.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Naším cílem bylo v tomto zápase nasadit hráče, kterým chybí herní praxe a chtěli jsme je tedy vidět v utkání. Potřebujeme kádr udržet v zápasovém rytmu. Myslím si, že jsme odehráli docela dobrý zápas, kluci předvedli snaživý výkon a zejména v první půli jsme soupeře přehrávali. Celkově jsme viděli solidní individuální výkony, jen nás zlobila předfinální přihrávka. Často jsme špatnou kombinací zazdili hodně zajímavou šanci. I přes dobré výkony jsme tedy nedokázali vstřelit ani jeden gól, což mě trochu mrzí. Prosadit jsme se vzhledem k počtu příležitostí rozhodně měli.