FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 1:2
30.09.2018

Skvěle! Juniorka dokonala úspěšný víkend a zvítězila na půdě druhého týmu tabulky!

Mladá Boleslav - Před týdnem sice juniorka přišla o svou šestizápasovou šňůru bez porážky, zaváhání proti Spartě však chtěla okamžitě napravit. A povedlo se! V Mladé Boleslavi zvítězila 2:1 a připsala si tak velmi cenný skalp.
10.kolo, neděle 30.9.2018, 10:30
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
1:2
(1:1)
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Krčmář (81. Dib), Novák, Vejr (69. Jerchov), Kateřiňák (77. Komárek), Hubínek, Kopa (C), Šimon, Král, Křapka, Valenta.
FC Slovan Liberec: Vliegen – Köstl, Fukala, Prokš (C), Lehoczki, Nešický (26. Kratochvíl, 88. Lábek), Pázler, Petr, Kazda, Pešek, Gembický.
Branky: 45+2. Kateřiňák (pen.) – 5. Nešický, 80. Pázler. Rozhodčí: Pavel Orel – Michal Myška, Michal Novák. ŽK: 19. Křapka, 33. Kateřiňák, 37. Kopa – 19. Köstl.

Na hřišti Mladé Boleslavi nečekalo přitom Slovan vůbec nic jednoduchého. Vždyť Středočeši vstupovali do utkání jako druhý tým tabulky, navíc pouze o skóre za prvními Teplicemi. Přesto to byli právě liberečtí mladíci, kdo se krátce po úvodním hvizdu ujal vedení.

Už v páté minutě se k zakončení dostal Aleš Nešický a míč usměrnil až za záda brankáře mikulce. Vstřelená branka Slovan nakopla, ani Mladá Boleslav se však nevzdávala a také si vytvořila několik zajímavých šancí, s nimiž si však poradil belgický brankář Vliegen.

Ztrátou pro Slovan bylo nucené střídání Nešického, který musel už po 25 minutách opustit hrací plochu. Přesto se dlouho zdálo, že si naši mladíci své vedení do konce první půle udrží. V jejím závěru ale dostali domácí příležitost zahrávat pokutový kop, který bez potíží proměnil Jiří Kateřiňák.

Také po změně stran se na hřišti odehrávala poměrně vyrovnaná podívaná, v níž měli možná chvílemi lehce více ze hry domácí. Naráželi však na pozornou defenzivu Slovanu, která nehodlala dopustit žádné další zaváhání.

S přibývajícím časem se na kopačky obou celků začala vkrádat nervozita, ani jeden tým nechtěl udělat chybu a přijít tak o šanci na solidní výsledek. Nakonec vyrovnanou partii strhnul na stranu Slovanu deset minut před koncem Jan Pázler, který prodal své zkušenosti a překonal Mikulce.

Středočeši se ještě v závěrečné dvacetiminutovce pokusili zareagovat a vytvořili si solidní tlak, ten však nedokázali přetavit v další vyrovnání. Slovan se tedy z Mladé Boleslavi vrací se třemi body a připravil tak její juniorce teprve druhou prohru v probíhajícím ročníku.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Začátek prvního poločasu jsme zvládli lépe a dali jsme rychlý gól. Po něm jsme měli i nějaké další možnosti, ale po nuceném střídání zraněného Nešisckého jsme trochu vypadli ze hry. Soupeř měl tlak a zahrozil z několika standardních situací. V závěru první půle pak Mladá Boleslav vyrovnala z penalty. Druhou půli začali domácí lépe, přežili jsme dvě velké šance, ale poté jsme začali hrozit z brejků a vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí. Nakonec se ujala střela Pázlera deset minut před koncem a my tak vybojovali tři body za výhru 2:1.