FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 1:0
29.11.2014

Slovan dohrával v Příbrami v deseti, Středočechům nakonec podlehl 0:1

Příbram/Liberec - Od 17h nastoupili naši hráči v Příbrami k důležitému utkání. Situace před zápasem byla zcela jasná - buď zvítězí, nebo je čeká tučná pokuta. Po porážce se jim bohužel nepodařilo vylepšit dojem z nepodařeného podzimu a po šestnácti odehraných kolech mají na kontě pouhých 15 bodů.
16.kolo, sobota 29.11.2014, 17:00
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
1:0
(1:0)
FK Viagem Příbram: M. Boháč - M. Sus, T. Hájovský, S. Deli, F. Neves - T. Pilík (C) (89. Mareš), M. Krameš, J. Hnaníček, M. Zeman (85. Suchan) - J. Řezníček, M. Fillo (90. Krbeček)
FC Slovan Liberec: O. Kolář - J. Mudra, M. Karišik, J. Pimpara, J. Fleišman - D. Delarge, T. Ďubek, I. Sackey (46. Soungole), L. Kaiser (76. Luckassen) - J. Šural (C), V. Hadaščok (52. Egert)
Branky: 35. Hnaníček, ŽK: 54. Zeman - 39. Sackey, 65. Soungole, 77. Mudra, ČK: 49. Karišik, Rozhodčí: R. Příhoda – I. Nádvorník, T. Mokrusch.
Diváci: 2158

Od úvodních minut se oba celky snažily hrát aktivně, dlouho se jim ale nedařilo přímo ohrozit jednoho z brankářů. V nebezpečné pozici se sice brzy ocitl příbramský Řezníček, o míč ale ve vápně ještě před zakončením přišel. Podobně dopadl na druhé straně také Šural, kterému naservíroval míč do vápna Dzon Delarge.

Opravdu dusno bylo před brankou Slovanu až po dvanácti minutách, po Sackeyho chybě totiž upaloval zcela sám na branku znovu Řezníček. Vybíhajícího Koláře sice dokázal obejít, míč si u toho ale předkopl příliš dopředu, než ho tedy získal pod kontrolu, byla už obrana připravena na svém místě. Následnou Fillovu ránu dobře zblokoval Pimpara.

Ondřej Kolář se musel činit i nadále. O několik minut později letěl do vápna nebezpečný prudký centr, náš gólman byl ale u míče jako první a vyboxoval ho do bezpečí. Po chvíli zase z velkého vápna vypálil Pilík, Kolář byl ale u své tyče včas a opět spolehlivě vyrazit.

Ve 35. minutě už ale domácí šli do vedení. Po nacvičeném signálu při rozehrávce rohového kopu se míč dostal krkolomně vápnem až k Josefu Hnaníčkovi a ten z jednoduché pozice skóroval. Naše ofenziva nedokázala zareagovat, gólmana Boháče téměř neohrozila a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Středočechy.

Krátce po návratu po poločasové přestávce přišla další rána. Zeman mohl těsně za polovinou postupovat sám na brankáře, ovšem zpomalil, Karišik o něj zezadu škobrtl a sudí Příhoda přísně vytáhl rovnou červenou kartu. Slovan tak musel zbytek utkání odehrát v deseti.

Červená karta náš tým psychicky poznamenala, Příbramští byli v tu dobu aktivnější. Předvést se musel brankář Kolář, když na něj z úhlu postupoval sám domácí kapitán Pilík, ten ale na mladého gólmana nevyzrál. Hráči se snažili hrát dopředu, jejich kombinace ale troskotaly na zbytečných nepřesnostech. Delarge například po více než hodině hry unikl po křídle, jeho centr ale letěl daleko za jeho spoluhráče.

O pár minut později se Příbramští radovali podruhé. Po efektní kombinaci zakončoval ze snadné pozice Řezníček, dle sudích byl ovšem v ofsajdu a branka tedy nemohla platit. U míče zůstávali domácí i nadále, o další útok se pokoušel aktivní Řezníček, jeho střelu ale Pimpara srazil na rohový kop. Vytáhlý obránce zachraňoval tým také po rohovém kopu, kdy znovu tečoval balon mimo tři tyče.

Skóre hrálo Příbrami do karet, více akcí navíc probíhalo před Kolářem. Do vápna Slovanu létalo mnoho centrů, gólman ale nemusel předvést žádný složitější zákrok. Zformovaná defenziva Středočechů ale dokázala zažehnat jakýkoliv náznak protiútoku a hra se stěhovala zpět. Fillo dokonce mohl v jednu chvíli postupovat sám na brankáře, míč ale nezpracoval a ten tak skončil v Kolářově náruči.

Naši hráči to sice ještě zkoušeli, dopředu se vysunul i stoper Pimpara, ani ten ale nepomohl skóre změnit. Slovan si tedy z Příbrami odvezl porážku 0:1.