FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:0
04.05.2019

Slovan doma proti Slavii uhrál po velmi bojovném výkonu remízu 0:0

Liberec - V prvním kole skupiny o titul na nás čekal nelehký soupeř, ke stadionu U Nisy přijela Slavia. Pražané chtěli potvrdit první pozici v tabulce a zvítězit. Na druhé straně Liberec chtěl bodovat a získat body, aby dotáhnul další soupeře v boji o evropské poháry. A nakonec byl úspěšný, po bojovném a běhavém výkonu urval bod za remízu 0:0.
N1, sobota 4.5.2019, 20:00
0:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Malinský (89. Nešický), Breite (C), Oscar, Pešek (72. Koscelník) - Potočný - Kozák

Náhradníci: Knobloch - Köstl, Lehoczki, Koscelník, Vuklišević, Nešický, Pázler

SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Král, Souček - Masopust (88. Baluta), Hušbauer (C), Olayinka (72. Stoch) - Buren (72. Škoda)

Náhradníci: Kovář - Frydrych, Kúdela, Baluta, Stoch, Traore, Škoda

Branky:

Žluté karty: 38. Malinský, 64. Oscar, 90+3. Nešický - 58. Olayinka

Rozhodčí: Marek - Kubr, Ratajová.

Diváci: 7523

Před začátkem zápasu všichni fanoušci i hráči uctili památku bývalého hrače Slovanu - Josefa Šurala, který tento týden tragicky zahynul při autonehodě v Turecku. Utkání začalo ve velkém tempu, oba týmy důrazně a rychle dostupovaly soupeře. Pár fanouškům jistě zatrnulu při výběhu Nguyena, protože na chvíli byla branka odkrytá a balón byl na kopačkách Olayinky, ale nakonec celou situaci zachránil skluzem Oscar.

Po centru ze standardní situace zůstali ve vápně ležet po vzájemném střetu Kozák s Kolářem, oba po chvilce ošetřování mohli pokračovat v utkání. Většina ofenzivních snah Slavie i Slovanu byla často přerušeno píšťalkou hlavního sudího. První střelu Libereckých vyslal Potočný, ovšem hodně mimo tři tyče. Na druhé straně zahrozil po zaváhání Kačaraby Buren, náš obránce hasil celou situaci na poslední chvíli skluzem, nutno dodat, že čistým.

První roh zápasu kopali hostující fotbalisté v 39. minutě. Po souboji zůstal ve vápně ležet Souček, došlo i na diskuzi s videorozhodčím, ale penalta se nakonec nepískala. V závěru půle měl šanci Buren, Hybš jeho střelu skvěle zablokoval. K údivu libereckých hráčů sudí odpískal v nastaveném čase faul Oscara a Slavia měla přímý kop z velmi dobré pozice, zeď střelu odrazila mimo. V prvních pětačtyřiceti minutách branka k vidění nebyla a do kabiny se odcházelo za stavu 0:0.

Slavia hned v úvodu druhého poločasu ukázala, že bude chtít v tomto zápase útočit a být dominantním mužstvem na hřišti. Ovšem Slovan nadále bojoval a hrozil z rychlých brejků. Obrovskou šanci měl Olayinka v 54. minutě. Zhruba z deseti metrů střílel do chumlu hráčů před bránou po odraženém míči, už to vypadalo, že Slavia bude vést, avšak z brankové čáry vykopl míč pryč Hybš. Po jedné ze standardních situací zkoušel Koláře překvapit Potočný přímým ohrožením branky, střela prolétla pouze nad břevnem.

Utkání se nadále přiostřovalo, po nehezkém faulu Oscara se strhla menší strkanice, nakonec odešel se žlutou kartou pouze liberecký záložník. Jedovatou střelu vyslal v 69. minutě Buren, prolétla těsně kolem levé tyče. Další dramatický moment nastal v 76. minutě, Škoda šel do souboje s Nguyenem, míč propadl a směřoval do brány, Fukala ho stihl vykoupnout pryč. Závěr utkání byl již takticky svázán, Slovan nechtěl inkasovat a Slavia se čím dál více drala do útoku.

V nastaveném čase kopala Slavia roh a po několika odrazech se míč dostal k Balutovi, střelu zblokovala obrana a Stochův pokus mířil hodně mimo. V 90+4. minutě měl ještě výhodu v podobně standardní situace Stoch, útočné snažení bylo přeřušeno hvizdem sudího a útočným faulem. Slovan dokázal udržet bezbrankovou remízu a připsal si tak první bod v nadstavbě ligy.

Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha): Výsledek asi nemohl skončit jinak, pokud se nepletu, nebyla ani jedna střela na branku z obou stran. Zápas nabídl hodně soubojů, běhání, faulů, ale postrádal kvalitu v té útočné fázi. Týmy se těžko, i na tomto terénu, dostávaly do zakončení. Když jsme se tam dostali my, nevytvořili jsme si dobrou palebnou pozici a o balón přišli. Bohužel z toho rezultuje bezbranková remíza, která je pro nás ztráta. My jsme tady chtěli vyhrát, ale dnes nebyly gólové šance. V druhém poločase jsme si kombinační hrou vytvořili tlak, ale bohužel to nevedlo k větší šanci. Jak říkám, vzhledem k počtu šancí byla remíza asi zasloužená.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Děkuji svému mužstvu za předvedený výkon a za ukázkovou bojovnost, jsem velmi spokojený s dnešním výkonem. Chyběly mi tam góly, do zápasu jsme šli s tím, že víme, co Slavia hraje. Moji hráči si na Slavii věří a bylo to znát. Osobně považuji Slavii za jedno z nejlepších mužstev v lize. Trochu jsme měnili taktiku na druhý poločas, více hrát na brejky, využít rychlého Malinského a Peška. V soubojích jsme, alespoň v první poločasu, Slavii přehrávali, chvilkami nás sice druhou půli zatlačili, ale byl to dobrý oboustranný bojovný výkon. Víc bych byl spokojený, kdybychom získali všechny tři body, ale jsem realista. Jdeme do dalšího zápasu, zabojovat o další body, které by nám dopomohly k evropským pohárům. Myslím si, že jsme dnes na české poměry viděli kvalitní fotbal.