FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Karviná 2:2
03.03.2018

Slovan musel dvakrát dotahovat, nakonec zásluhou Pulkraba skončil zápas remízou 2:2

Šimon Knopp
Liberec - Po výhře nad Boleslaví naši hráči v 19. kole HET ligy vyzvali fobalisty z Moravskoslezského kraje. V tabulce oba celky dělilo 13 bodů, ovšem MFK Karviné se v posledních duelech dařilo. Hosté měli šňůru tří výher bez obdrženého gólu. Slovan si tento rok už s Karvinou dvakrát poradil, ale zápasy to byly vyrovnané. Nejprve hubené vítězství v lize 1:0, poté výhra v MOL Cupu až v prodloužení. A i dnes šlo o vyrovnaný zápas, alespoň co se výsledku týče. Oba týmy se rozloučily remízou 2:2, dvakrát skóroval Matěj Pulkrab.
19.kolo, sobota 3.3.2018, 15:00, U Nisy
2:2
(0:1)
MFK KarvináMFK Karviná
FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (C), Köstl, Kačaraba, Kerbr - Breite (67. Da Silva), Folprecht - Oscar (59. Bartl), Bosančić, Potočný (59. Wiesner) - Pulkrab

Náhradníci: Nguyen, Mikula, Knejzlík, Wiesner, Havelka, Bartl, Da Silva

MFK Karviná:

Le Giang - Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) - Weber (71. Ligr), Panák - Štepanovský (79. Letić), Budinský (90+1. Šulek), Kalabiška - Wágner

Náhradníci: Štěrba, Letić, Lingr, Egri, Šulek, Krnáč

Branky: 54. a 83. Pulkrab - 32. Wágner, 56. Weber

Žluté karty: 22. Oscar, 50. Potočný, 61. Breite - 20. Štepanovský, 45. Hošek, 85. Čolić

Rozhodčí: Hrubeš - Boček, Flimmel

Diváci: 2446

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, míč na kopačkách měl častěji Slovan, ale přechod do útočné fáze byl brzděn častými nepřestnostmi. Obrovskou šanci si připsal v 9. minutě Pulkrab. Coufal se uvolnil na křídle, dostal pas do běhu od Breiteho, poté centroval na osamoceného Pulkraba. Ten se snažil rybičkou hlavičkovat míč do brány, bohužel jeho příležitost skvělým zákrokem zneškodnil Le Giang. V 15. minutě po nepovedeném odkopu zkoušel střílet z vápna Budinský, trefil pouze dobře postaveného Kačarabu.

Obrovitánskou šanci měl Slovan ve 26. minutě, po krásném pasu za obranu od Breiteho, se sami před brankářem objevili Oscar a Coufal. Druhý jmenovaný vystřelil, ale Le Giang znovu předvedl skvělý zákrok, následný závar před brankou se nepodařilo využít ani dorážejícímu Pulkrabovi. V 32. minutě udeřila z ojedinělé akce Karviná, ve vápně dostal přihrávku od Webera Tomáš Wágner, který s pomocí teče Coufala překonal Hladkého. Domácí si ještě stežovali na ruku, rozhodčí se šel zeptat Wágnera, jenž to popřel a branka byla tedy uznána.

Ve 41. minutě přilétl centr od Štepanovského, našel hlavu Wágnera, ovšem ten v dobré pozici netrefil branku. O chvíli později se pěkně na křídle uvolnil Pulkrab, přihrávkou pod sebe našel ve vápně Potočného, ale ani jeho střela nebyla přesná. V prvních poločase měl na kopačkách míč sice častěji Slovan, ale na obranu Karviné nevyzrál. Hosté čekali na brejky a zásluhou Wágnera odcházeli do kabin s vedením 1:0.

Druhý poločas začal jako ten první, všechny šance Slovanu brzdila špatná rozehrávka. V 53. minutě se Liberec dostal k rohovému kopu, Potočný našel Köstla, ten prodloužil na zadní, kde byl osamocený Matěj Pulkrab, jenž se nemýlil. Jenomže remízový stav nevydržel dlouho, už v 56. minutě využil Tomáš Weber zaváhaní liberecké obrany a prostřelil Hladkého.

Další šanci si Karviná vytvořila v 61. minutě po rohu rozehraném na krátko a následném centru hlavičkoval Panák, naštěstí branku netrefil. V 68. minutě se hezky okolo kráče otočil Wiesner a odhodlal se vystřelit, branku netrefil, ale pokus to nebyl špatný. Slovan nadále Karvinou tlačil, držel míč na kopačkách a snažil se něco vymyslet. Karvinští ovšem v jedenácti bránili a čekali na brejky. Jeden takový se hostům naskytl v 78. minutě. Běželi ve čtyřech na dva, Kalabiška ještě centroval, ale Štepanovský na něj nedosáhl.

Tlak se domácím vyplatil, v 83. minutě znovu skóroval Matěj Pulkrab. Le Giang neudržel míč pod nátlakem Da Silvy a náš útočník dorážel do prázdné brány. Ke konci se hra přelévala ze strany na stranu, oba dva týmy se snažily zvrátit vítězství na svou stranu. To se ale ani jednomu celku nepovedlo a utkání skončilo remízou 2:2.

Josef Mucha (MFK Karviná):

S bodem jsme velmi spokojení, za předvedenou hru je pro nás z Liberce bod určitě velký zisk. V prvním poločase nás Liberec přehrával, byli jsme připraveni na jeho hru, kterou hraje velmi nátlakovou. Ale nedařilo se nám zachytávat meziprostory mezi obranou a záložní řadou. Přežili jsme dvě velké šance, jednou nás podržel brankář, druhou jsme obětavě zablokovali. My jsme v prvním poločase měli asi dvě šance, první Tomáš Wágner proměnil, druhou těsně minul. První poločas jsme výsledkově zvládli, ale herně optimální nebyl. V druhém poločase jsme se možná trochu víc dostali do hry, ale pořád soupeř držel míč, my jsme spoléhali na protiútoky. V přechodové fázi jsme ale dělali spoustu chyb, po zisku míče se nám nedařilo rychle otočit hru. Ze standardky jsme inkasovali, poté jsme se znovu dostali do hry gólem na 2:1. Měli jsme šanci přidat i třetí, ale v závěru jsme naopak jeden gól dostali. Liberec měl na konci velký tlak a báli jsme se o výsledek, s bodem jsme tedy spokojeni.

David Holoubek (FC Slovan Liberec):

Co se týče průběhu zápasu, tak bychom asi s bodem být spokojení měli, ale my nejsme, chtěli jsme vyhrát, jsme z toho smutní. Já mám dobrý pocit z toho, jak jsme ten zápas dohrávali, jakým způsobem ho chtěli kluci otočit, v týmu je v tomto ohledu velká síla. Mrzí mě to, že se fotbal hraje na terénech, které tomu nejsou úplně přizpůsobené. Je obrovská zima, trávník je zmrzlý... Nedá se dobře kombinovat, což nahrávám samozřejmě týmům, které bojují o záchranu, protože hrají jednodušší fotbal. I přesto, že jsme první poločas hráli trochu pomaleji, než jsme asi původně chtěli, tak jsme měli dvě nebo tři brankové příležitosti. Kdybychom naše šance proměnili, tak se ten zápas odvíjí úplně jinak.