FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:0
22.08.2020

Slovan na úvod sezóny nestačil na Sigmu, po nevyužité penaltě prohrál 0:1

Liberec/Olomouc - Po letošní krátké přípravě se vrátila zpět FORTUNA:LIGA. První kolo letošního ročníku otevřel Slovan zápasem v Olomouci. Již od 17. minuty museli naši hráči dotahovat, protože se hlavičkou trefil domácí González. Velkou příležitost na srovnání měl v 66. minutě Mara, ovšem výhodu v podobě pokutového kopu nevyužil. Obrana Sigmy i nadále poctivě bránila a Slovanu další šance na skórování nenabídla.
1.kolo, sobota 22.8.2020, 17:00
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:0
(1:0)
SK Sigma Olomouc:

Mandous - Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Greššák - Zahradníček (88. Vepřek), Houska, Breite, González (76. Falta) - Nešpor (70. Zifčák)

Náhradníci: Reichl - Vepřek, Sladký, Falta, Zifčák, Daněk, Radič

Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) - Barac (56. Rondić), Mara, Hromada, Pešek (87. Fukala) - Mosquera (81. Šulc) - Matoušek (56. Rabušic)

Náhradníci: Knobloch - Fukala, Chaluš, Černický, Šulc, Rabušic, Rondić

Branky: 16. González

Žluté karty: 17. Hubník, 45. Nešpor, 64. Breite - 32. Pešek, 77. Mosquera, 86. Rondić, 89. Tijani

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Myška

Diváci: 2216

K prvnímu náznaku šance se dostala v 5. minutě Olomouc, González se snažil protečovat centrovaný balón z křídla, ale branku Nguyena netrefil. Po opatrnější úvodní desetiminutovce se ke slovu znovu dostal Pablo González a tentokrát svoji šanci využil. Po rohovém kopu prodloužil hlavičku Hubník a našel na zadní tyči osamoceného španělského záložníka, který taktéž hlavičkou rozvlnil síť a poslal Sigmu do vedení 1:0. Slovan zahrozil v 25. minutě, po zblokované hlavičce se dostal ke střele Koscelník, ale tvrdý pokus mezi tři tyče nezamířil.

Ve 33. minutě měla další gólovku Sigma, míč prošel až na malé vápno a Breite se snažil ve skluzu usměrnit centr do branky, chybělo mu pár centimetrů. Na druhé straně se propracoval ke střele Mikula, pokus zamířil těsně vedle pravé tyče. Ke konci prvního poločasu dlouho řešil hlavní sudí s videorozhodčím možnost červené karty pro Nešpora. Nakonec se rozhodl pro pokračování ve hře i přes protesty libereckých fotbalistů a ve zbytku první půle jsme již další šance neviděli.

Slovan ve druhém poločase zvýšil svoji aktivitu a snažil se dotáhnout jednobrankové manko, ale obrana domácích všechny útoky úspěšně odvracela. V 65. minutě byla po faulu na Rabušice nařízena penalta, které se ujal Kamso Mara. Ovšem tentokrát se mu kop příliš nepovedl, Mandous odhadl správně stranu a balón vyrazil pryč. Skóre zápasu se tedy nezměnilo. Hráči Slovanu vyráželi do útoku stále ve větším počtu a Sigma začali hrozit z brejků. Jeden z nich musel rychlým výběhem řešit Nguyen, naštěstí byl u míče dříve než Zahradníček a odkopl míč do bezpečí.

Slovan se v závěru jen těžko dostával do souvislého tlaku, hra byla často kouskována fauly a nepřesnostmi z obou stran. Sigma i nadále zodpovědně bránila a nenabízela našim hráčům příliš volného prostoru. Liberec tedy podlehl Olomouci v prvním kole FORTUNA:LIGY 0:1 a domů odjel bez bodů.

Ladislav Minář (olomoucký manažer): „Máme tři body, což je nesmírně důležité. S Libercem jsou to vždy těžká utkání, protože mají silné mužstvo. Z tohoto pohledu panuje spokojenost. Co se utkání týká, první polovinu jsme měli úplně pod kontrolou, až na jednu odraženou střelu Liberce. Snažili jsme se být hodně nebezpeční hlavně v křídelních prostorech, kde jsme poslední dobu cítili, že to není ono. Chtěli jsme hrát více přímočařeji. Kluci na tom celý týden s trenéry pracovali a myslím si, že taktika z jejich strany byla zvolena správně. Vstup do druhé půle byl také v pořádku. Pak jsem ale viděl 15-20 minut, kdy jsme se začínali propadat a zmatkovat, asi ze strachu o výsledek. Z toho poté vyústila penalta Liberce. Závěr utkání jsme potom ale opět dohráli pod kontrolou.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Takový typický první zápas. Nemělo to žádnou extra kvalitu, ani z jedné strany. Olomouc určitě začala aktivněji, my jsme čekali na brejkové situace. Bohužel nekvalitou přihrávek jsme se o ně připravili sami. Byl tam pouze náznak v prvním poločase, a to střela Mikuly a Mara, který mohl jít sám na branku. V druhém poločase si myslím, že jsme byli aktivnější, dobře jsme napadali rozehrávku. Pomohlo nám střídání Rabušice a Rondiće, kteří dokázali udržet míče. Každopádně prohráli jsme my ze standardky a nedali jsme my standardku, kterou jsme měli. Byl to spíše remízový zápas, škoda té neproměněné penalty.“