FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:1
18.03.2017

Slovan obral lídra o bod, se Slavií remizoval 1:1

Liberec - V sobotu odpoledne narazil Slovan na mimořádně těžkého soupeře. Do Liberce totiž zavítala pražská Slavia, aktuální lídr ligy. Přesto chtěli naši hráči bodovat. A to se jim nakonec po remíze 1:1 také povedlo.
21.kolo, sobota 18.3.2017, 16:30
1:1
(1:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Karafiát, Kúdela, Latka (16. Breite), Kerbr – Graiciar (68. Voltr), Obročník (65. Bosančič), Ševčík, Ekpai – Baroš (C), Potočný.
SK Slavia Praha: Pavlenka – Bořil, Lüftner, Deli, Flo (56. Tecl) – Sýkora, Hušbauer (90. Ščuk), Barák (68. Mešanovič), Ngadeu, Zmrhal – Milan Škoda (C).
Branky: 40. Ekpai - 14. Zmrhal. Rozhodčí: Ardeleánu - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: 59. Obročník, 73. Potočný, 90. Dúbravka - 60. Bořil, 75. Zmrhal, 89. Sýkora. ČK: 90.+1. Bosančič.
Diváci: 8880

Hned v úvodu se Slavia málem ujala vedení. Autové vhazování propadlo vápnem až k Lüftnerovi, který ale zblízka pálil pouze do připraveného Dúbravky. Jen o chvíli později přilétl míč na zadní tyč k Delimu, jeho střelu ale zastavila tyč. V desáté minutě už se zdálo, že bude Baroš moci postupovat sám na brankáře, nicméně Kerbr mu na poslední chvíli ukopl balon.

Po necelé čtvrthodině už bylo zle. Z pravé strany přilétl centr na hlavu Jaromíra Zmrhala a ten mířil přesně k tyči. O chvíli později po podobné akci hlavičkoval Milan Škoda, ovšem tentokrát minul. Sýkora z vápna pro změnu pálil do rukavic brankáře Dúbravky.

Převaha sešívaných na hřišti pokračovala. Lüftnerův centr z dálky zastavilo až břevno liberecké branky. Po 33 minutách pro změnu unikl obraně Sýkora, jehož střelu Dúbravka vytěsnil na roh. Až poté zahrozil Slovan, ale Kerbrův centr vyboxoval Pavlenka do bezpečí.

Nicméně i z minima šancí zvládl náš tým vyrovnat. Potočný vybojoval míč, předložil ho na vápno Mosesi Ekpaiovi a ten parádní technickou ranou srovnal na 1:1. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Po změně stran se hra také vyrovnala a na výraznější šanci si diváci museli počkat. Po dobré Graiciarově akci se otevřel prostor ke střele Potočného, ten ale mířil mimo. Poté zahrozila Slavia, když se v obrovských příležitostech zjevili Škoda a Deli, Dúbravka je ale skvěle vychytal.

Slavia se mohla ujmout vedení v 70. minutě, dalekonosný pokus Josefa Hušbuera však skončil na břevně. Čtvrt hodiny před koncem pálil z velkého vápna Tecl jen těsně vedle levé tyče a následně pohlednou střelu Hušbauera srazil Dúbravka vynikajícím zákrokem na roh.

Právě Dúbravka byl hlavním libereckým hrdinou, jen o minutu později zlikvidoval také dělovku Bořila. V závěru sice přišla červená karta Miloše Bosančiče, na výsledku 1:1 to však nic nezměnilo.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Strašně těžké utkání a bod je pro nás zlatý, nejen kvůli tabulce, ale také kvůli tomu, co se dělo na hřišti. Bylo to se štěstím, ale hráči si o to svým heroickým výkonem řekli. Musím složit Slavii poklonu, protože poskládala skvělé mužstvo. Pod takový tlak nás tu nikdo nedostal. Jsou v hrozné pohodě. Takto těžké utkání jsme tu nehráli. Skvěle však zahráli brankář i stopeři, kteří uskákali Škodu. Ondra Kúdela by měl dostat v hodnocení dostat ne desítku ale jedenáctku. Asi čtyři hráči dohrávali se zraněními, Kerbr s nataženým svalem hrál od 70. minuty, Obročník měl křeče v břiše a za zápas shodil pět kilo, hráči dohrávali na jiných postech. Ale bojovností jsme uhráli bod, který je pro nás zlatý."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Ztratili jsme dva body, ale zápas se musel lidem líbit. Začali jsme dobře, dali jsme gól a mohli jsme přidat další, ale poslední patnáctiminutovku první půle jsme si vybrali slabší chvilku a pustili jsme soupeře do hry i k vyrovnání. Ve druhé půli byly velké šance, které se měly dát. Bylo by to i zasloužené. Bylo tam břevno, skvěle zachytal Dúbravka. Škoda. Vezeme si tak jen bod. V Plzni z toho mají asi velkou radost, stejně bychom měli radost my, kdyby Plzeň zítra ztratila v Karviné, ale to neovlivníme. Ovlivnit jsme to mohli dnes na hřišti, pak bychom se nemuseli ohlížet na nikoho jiného, ale do cíle je ještě cesta daleká. Když se však budeme takhle prezentovat, tak budeme mít šanci."