FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:1
01.07.2015

Slovan po přestávce otočil skóre a porazil Varnsdorf 2:1

Lukáš Michalík
Hrádek nad Nisou/Liberec - Hráči našeho týmu zvládli také druhé přípravné utkání pod vedením nového trenéra Jindřicha Trpišovského. Na stadionu v Hrádku nad Nisou sice po prvním poločase s Varnsdorfem o gól prohrávali, po změně stran ale brankami Bakoše a Pimpary nepříznivý vývoj otočili a připsali si tak další skalp druholigového soupeře.
Hrádek n/N, středa 1.7.2015, 17:00, stadion v Hrádku nad Nisou
2:1
(0:1)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Lukáč – Mudra, Pokorný, Hovorka, Fleišman – Soungole, Pavelka – Hadaščok, Folprecht, Sus – Luckassen.

2. poločas: Lukáč – Coufal, Pimpara, Karišik, Bartošák – Sackey, Soungole (65. Bong) – Delarge, Šural, Ndiaye – Bakoš.

FK Varnsdorf: Samoel – Geissler (C) (od 82. Schubert), Zieris, Martan, Kvída, Juroška, Norek, Ondráček, Jurča, Zbrožek, Schubert (Skwarczek).
Branky: 52. Bakoš, 70. Pimpara – 2. Jurča.
Diváci: 300

Start do utkání byl z pohledu Slovanu doslova katastrofální. Už ve 2. minutě chyboval v rozehrávce Soungole, který přihrál přímo ke kopačkám Radima Jurči, ten nečekanou nabídkou nepohrdl a překonal libereckého gólmana Lukáče. Zanedlouho si naše obrana vybrala další slabší chvilku. Varnsdorfský Schubert lehce proklouzl do šestnáctky, odkud předložil míč Jurčovi, který tentokráte střelou napnul pouze boční síť.

V úvodním dějství nebyl k vidění příliš záživný fotbal. Vyjma několika nepřesných pokusů čekali přihlížející diváci na vyložené šance marně a hra se odehrávala převážně mezi oběma vápny. Do kabin tak s jednobrankovým náskokem odcházeli spokojenější fotbalisté Varnsdorfu.

Trenér Trpišovský o přestávce vyměnil většinu základní jedenáctky a změny v sestavě takřka ihned přinesly kýžený efekt. Na konci povedené akce Slovanu stál dobře postavený Marek Bakoš, který si poradil s přesnou přihrávkou a v poklidu vyrovnal.

Naše mužstvo výrazně přidalo na aktivitě, z čehož pramenil zvyšující se počet gólových příležitostí. Druhou branku mohl přidat Šural, který se kličkou zbavil obránce a jeho následná rána skončila jen těsně mimo branku. Vzápětí se mohl podruhé prosadit Bakoš, slovenský forvard se příkladným důrazem prodral k vysokému balónu a levačkou jen těsně minul svatyni, libereckého odchovance v brance Varnsdorfu, Miloslava Samoela.

Ten se musel činit také proti dalšímu střeleckému pokusu Šurala, jenž zakončoval po přihrávce Delarge. Samoel ale ze svého repertoáru vytáhl skvělý zákrok, jímž prozatím udržel pro svůj tým remízový výsledek. V 70. minutě už ale musel lovit míč ze své branky znovu. Na dobře zahraný rohový kop se do vzduchu nejvýše vyšrouboval Jiří Pimpara, který přesně umístěnou hlavičkou otočil skóre ve prospěch Slovanu.

Možná nejpovedenější kombinaci celého utkání předvedlo liberecké kvarteto Bong, Delarge, Bakoš, Šural, které se probiliárovalo až do pokutového území, odkud se už ale Šuralovi bohužel nepodařilo přihrát dobře postavenému Delargovi. V samotném závěru ještě pláchl po levé straně krajní obránce Bartošák, který vyslal do pokutového území parádní centr. Sackey se sice dostal do zakončení, ale trefil pouze bránícího hráče a proti následné Šuralově dorážce se zaskvěl brankář Samoel. Slovan tak po zlepšeném výkonu ve druhém poločase otočil nepříznivý vývoj utkání a porazil druholigový Varnsdorf 2:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Dostali jsme rychlý gól po individuální chybě. Ovlivnilo to první poločas, kdy soupeř kvalitně kombinoval a měl lepší pohyb, než my. Naopak my jsme se tou půlí protrápili. Zato druhý poločas už byl lepší, měli jsme dostatek šancí a myslím, že jsme to otočili zaslouženě. Nicméně Varnsdorf je kombinačně jedno z nejkvalitnějších mužstev ve druhé lize, ne nadarmo před pár dny porazili Teplice. Bylo to kvalitní utkání na kvalitním hřišti, ukázalo nám to spoustu věcí. I výsledek z přípravy samozřejmě potěší. Máme za sebou ty nejtěžší tréninky. Jsem navíc rád, že jsme se dostali do situace, kdy jsme museli zápas otáčet a to se nám povedlo.