FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 4:1
26.02.2021

Slovan porazil Pardubice 4:1! Dvakrát pálili Karafiát a Sadílek

Liberec – Odveta za první vzájemné utkání se vším všudy. Na podzim prohrál Slovan v Ďolíčku s Pardubicemi 0:3, tentokrát tříbrankovým rozdílem naopak zvítězil na domácí půdě. Rozhodl první poločas, v němž se shodně dvakrát prosadili Ondřej Karafiát a Michal Sadílek.
21.kolo, pátek 26.2.2021, 18:00
4:1
(4:0)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula – Karafiát (82. Cancola), M. Sadílek, Mara (68. Faško) – Pešek (82. Michal), Rabušic (56. Rondić), Mosquera (56. Nečas)
FK Pardubice: Boháč – Prosek (27. Petráň), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (27. T. Čelůstka) – Tischler (46. Pfeifer), Hlavatý, Solil, D. Kostka (60. Cadu) – P. Černý (27. Huf).
Branky: 6. Sadílek, 13. Karafiát, 25. Karafiát, 45+2. Sadílek – 50. Huf. Neproměněná penalta: 41. Huf (PAR). Rozhodčí: O. Pechanec – P. Blažej, P. Caletka. ŽK: 39. Chaluš – 41. Surzyn, 72. Petráň, 80. Huf.

Slovan zahrozil hned zkraje utkání. Už po minutě hry se propracoval do střelecké pozice Rabušic, který zblízka vypálil na Boháče. Pardubický gólman měl štěstí, pomohla mu tyč. Naše mužstvo nevyužitá příležitost příliš dlouho mrzet nemusela. Už v šesté minutě se po chybě Proseka dostal do rychlého brejku Michal Sadílek a poslal míč tváří v tvář gólmani k zadní tyči. 1:0 pro Slovan!

Radost byla zanedlouho navíc ještě větší. Mosquera vyvedeným centrem vyzval k hlavičce Ondřeje Karafiáta a střední záložník se nemýlil. Už po třinácti minutách hry vedli svěřenci trenéra Pavla Hoftycha nad svým soupeřem o dvě trefy.

Naše mužstvo pokračovalo v aktivním výkonu i nadále. Peškovu akci zmařil praporek pomezního sudího, o pár chvil později ale vymyslel dobrou kombinaci Sadílek. Nejprve si vyměnil míč s Rabušicem a pak poslal přesnou přízemní přihrávku na Ondřeje Karafiáta. Zkušený středopolař zakončil neomylně pod břevno a připsal si druhou trefu v utkání. 3:0!

Hosté na nepříznivý vývoj reagovali hned trojím střídáním a záhy se dostali na dostřel snížení. Chaluš fauloval Petráně ve vápně a Pardubičtí zahrávali pokutový kop. Ten ovšem skvělým zákrokem zneškodnil Milan Knobloch, když vyrazil razantní pokus Davida Hufa směřující na pravou stranu. Chytil tak penaltu už potřetí v sezoně, neprosadily se proti němu Teplice a naposledy ani Zlín.

Na druhé straně přišel za neproměněnou příležitost ještě do konce první půle trest. Pešek sklepl po rychlém brejku míč Michalu Sadílkovi a šikovný záložník se stal druhým dvougólovým střelcem utkání. Hosté se po přestávce dočkali snížení, Čelůstka obdržel patičkou přihrávku od Kostky a naservíroval míč Davidu Hufovi, který předtím neproměnil pokutový kop. Tentokrát pardubický útočník na Knoblocha vyzrál a rozdíl byl tříbrankový.

Slovan inkasovaným gólem iniciativu neztratil, prosadit se poprvé za naše mužstvo od zimního příchodu mohl Nečas, který se ocitl v obrovské šanci po chybě Tomla a přihrávce Peška. Z dobré pozice nakonec krajní záložník přestřelil. V další gólovce se objevil Faško, kterému ale rána taktéž nesedla a zacílil pouze nad.

Během závěru ještě dvakrát zahrozil Imad Rondič. Nejdřív mu sebral branku ofsajd, podruhé zase Boháč, jenž zlikvidoval kvalitní střelu jistým zásahem. Další branka tak již nepadla, Slovan porazil Pardubice 4:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Vstoupili jsme do utkání výborně, Rabušic měl hned šanci, která skončila na tyči. I nadále jsme byli aktivní a snažili jsme se neustále dávat branky. Za stavu 3:0 přišla komplikace – penalta – Milan Knobloch ji chytil. Pardubice měly dvě příležitosti ke snížení, ale gól jsme dali naopak my. Druhý poločas jsme měli možnost prostřídat i hráče, kteří tolik nehrávají, dali jsme jim šanci. Vytvořili jsme si několik dalších příležitostí na zvýšení náskoku, Pardubice ale musím pochválit, hrály dál aktivně a snažily se vrátit do zápasu. Mohli jsme přidat branky, nepřidali, zápas skončil 4:1. Jsme rádi, že proti nepříjemnému soupeři, který porazil minule Baník, jsme dosáhli vítězství."

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Utkání se hodnotí těžce. Soupeř na nás byl dobře připravený, prvních třicet minut nás vyloženě zatlačil, v podstatě jsme se nedostali k balonu. Liberec si vytvořil šance a proměnil je. Poté jsme třikrát prostřídali a trochu jsme se zvedli. Začali jsme být i nebezpeční do útoku, dostali jsme se k penaltě, kterou jsme ale neproměnili a v závěru jsme dostali ještě čtvrtý gól. První půle vyzněla pro domácí, pro nás katastrofálně. Po přestávce jsme začali víc pracovat na míči a byli jsme důraznější, nakonec se nám jedna pěkná akce podařila proměnit. Na zkorigování utkání to nebylo, musíme se z chyb poučit a pracovat dál. Čeká nás hodně zápasů, dostali jsme lekci.“