FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:0
30.10.2019

Slovan porazil v osmifinále MOL Cupu Teplice 2:0 a může se těšit na jarní boje

LIBEREC - Po měsíci a půl hráli svěřenci trenéra Pavla Hoftycha domácí reparát proti Teplicím. V polovině září Slovan remizoval v ligovém utkání se žlutomodrými 1:1. V rámci osmifinále MOL Cupu musel z tohoto klání jeden tým vzejít jako vítěz. Po brankách Petara Musy ze 74. minuty a střídajícího Jana Kuchty v nastavení druhého poločasu je tímto týmem Slovan.
Osmifinále, středa 30.10.2019, 17:30, U Nisy
2:0
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Knobloch - Fukala, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Oscar, Mara (81. Baluta) - Malinský (90. Pešek), Breite (C), Potočný - Musa (84. Kuchta)

Náhradníci: Nguyen - Mikula, Karafiát, Kuchta, Pešek, Baluta, Alibekov

FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Paradin - Žitný (57. Radosta), Kodeš (82. Liška), Mareš Petr, Kučera, Moulis - Mareš Jakub, Vyhnal (67. Řezníček)

Náhradníci: Němeček - Royo, Liška, Hasil, Radosta, Řezníček

Branky: 74. Musa, 90+1. Kuchta

Žluté karty: 20. Musa - 16. Kodeš, 50. Čmovš

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Koval

Diváci: 1111

Ze začátku utkání se obě mužstva spíše rozkoukávala a hledala. Po pár minutách ze zastřeloval teplický Jakub Mareš mimo. V 9. minutě si ale našel centrovaný míč z rohu Matěj Chaluš a pokusem na dlouho nohu zaměstnal brankáře Teplic. Ve 22. minutě musel Knobloch poprvé zasahovat. To když z dálky napřáhl Tomáš Kučera a mířil po zemi k tyči. Liberecký brankář míč ale vyškrábl. O pár minut později měla naše defenziva problémy s centrem z levé strany. Po pár odrazech ve vápně naštěstí odpravila míč do autu.

Po půl hodině hry si nabíhal na centr ve vápně Matěj Chaluš a v tísni teplického hráče upadl. Liberečtí se dožadovali pokutového kopu, ale sudí Franěk viděl situaci jinak. Ve 33. minutě vyslal na Knoblocha aktivní Tomáš Kučera štiplavou střelu vzduchem. Liberecký brankář míč opět vyrazil. Šest minut před přestávkou jsme mohli jít do vedení. Musův střílený centr z pravé strany vyboxoval Diviš před sebe, kde z druhé vlny nabíhal Radim Breite. Náš kapitán už ale neměl čas na reakci a míč se od jeho nohy odrazil nad. To bylo v prvním poločase vše.

Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný Slovan. Již ve 49. minutě orazítkoval Petar Musa střelou z malého vápna břevno. Míč se k němu odrazil, hlavičkou jej posunul na Potočného, který v dobré pozici promáchl. O minutu později si mohl nejlepší liberecký střelec spravit chuť. Tvrdou ránu zpoza vápna ale nasměroval pouze do levé tyče. Neuběhlo ani deset minut a branková konstrukce za Divišem se otřásla potřetí. Opět to byl chorvatský útočník, který trefil konstrukci Teplické svatyně.

Málem se opět potvrdilo otřepané 'nedáš - dostaneš', kdy hosté mohli z ojedinělé akce vyrovnat. Jakub Mareš prostrčil míč mezi obránci na Vondráška, ten našel centrem ve vápně volného Vyhnala, který hlavičkoval do prázdné brány. Na brankové čáře ale míč vykopl Tomáš Malinský.

Zápas se pomalu blížil do své poslední čtvrthodiny, když vyslal Potočný další tvrdou ránu na Diviše. Ten vyrazil na roh. Po závaru z rohu se ale liberečtí hráči a fanoušci dočkali. Míč si našel u brankové čáry Potočný a vzduchem napříč malým vápnem našel Petara Musu, stojícího pár decimetrů před brankovou čarou. Pro chorvatského útočníka to byl nejspíš nejjednodušší gól hlavou v kariéře 1:0.

Liberec si hlídal zkušeně zbytek zápasu a v nastaveném čase stvrdil postup. Modrá lavina čtyrech hráčů se valila na dva žluté. Kapitán Breite přihrál Balutovi, který posunul míč na Jana Kuchtu a liberecký útočník dal střelou na vzdálenější tyč konečnou podobu výsledku 2:0.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Poslední utkání mezi těmito týmy nepřinesla moc atraktivní fotbal. Většinou to byly soubojové zápasy. Dnešní utkání přineslo slušný fotbal. První poločas držela obě mužstva dobré tempo. Bylo to nahoru dolů bez vážnějších zakončení. Spíše tam byly takové trmy-vrmy po standardních situacích. Ve druhém poločase jsme hru vygradovali. Dostali jsme se více do tlaku a Teplice do moc šancí nepouštěli. Naopak my trefili dvě tyče a jedno břevno. Náš velmi slušný výkon jsme zpečetili brankami Musy a Kuchty. Jsme spokojení jak s předvedenou hrou, tak s tím, že jsme vyhráli a postoupili do jarních bojů.

Stanislav Hejkal (FK Teplice): Utkání jsme výsledkově nezvládli. Utkání rozhodlo, že jsme nezachytili nástup do druhé půle, kde měli domácí šance, trefili tyčky. Když jsme to konečně přežili a dostali jsme se do nějakých šancí my, tak jsme je neproměnili. V době, kdy se lámalo utkání, jsme udělali hrubou chybu uprostřed hřiště, ze které byl rohový kop, který soupeř proměnil. Naše náznaky šancí v závěru jsme neproměnili. Závěr byl z naší strany vabank.