FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 1:0
03.03.2021

Slovan postupuje do čtvrtfinále MOL Cupu, proti Českým Budějovicím rozhodl v závěru Pešek!

Liberec - Po úspěšném ligovém zápase s Pardubicemi (4:1) se Slovan představil v osmifinále MOL Cupu, kde ho čekal soupeř z Českých Budějovic. Oba celky se střetly poměrně nedávno v ligovém utkání a rozešly se remízou 0:0. V pohárovém zápase to dlouho vypadalo, že utkání skočí stejně. Ale nakonec se radoval z vítězství a postupu Slovan, díky Peškovi, který si v 89. minutě naběhl na centr Mosquery a rozvlnil síť.
osmifinále, středa 3.3.2021, 17:00
1:0
(0:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice

Nguyen - Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula (C) - Cancola (61. Michal), Faško (72. Sadílek), Mara - Nečas (61. Pešek), Rondić (72. Rabušic), Šulc (61. Mosquera)

Náhradníci: Knobloch - Jugas, Michal, Sadílek, Pešek, Mosquera, Rabušic

SK Dynamo Č. Budějovice:

Vorel (46. Drobný) - Čolič, Havel, Králik, Talovierov, Skovajsa - Vais (67. Valenta), Havelka (77. Novák), Čavoš (C) (67. Alvir), Mršić (78. Jánošík) - Brandner

Náhradníci: Drobný - Novák, Alvir, Jánošík, Valenta, Mészáros, Ekpai

Branky: 89. Pešek

Žluté karty: 42. Nečas, 63. Purzitidis - 50. Čavoš

Rozhodčí: T. Klíma - D. Vodrážka, V. Melichar

O něco aktivněji začaly Budějovice, které byly v prvních minutách častěji na míči. Slovan zahrozil v páté minutě z rychlého brejku, do kterého se dostal Šulc. Liberecký záložník vstřelil gól, ale celé akci předcházelo ofsajdové postavení a branka nebyla uznána. V patnácté minutě zlikvidoval velkou šanci soupeře Nguyen. Mršić si naběhl za obranu a šel sám na našeho gólmana. Nguyen rychle vyběhl a na hranici vápna vypíchl míč a následně ho pokryl do náručí. O pár minut později zakončoval z pokutového území aktivní Mršić, ani tentokrát svoji příležitost nevyužil, pouze přestřelil.

Ve 36. minutě měly Budějovice výhodu v podobě standardní situace, k hlavičce se dostal Havel, ale libereckou branku netrefil. V nastavení prvního poločasu Slovan mohl zahrozit z volného kopu po faulu na Nečase. Postavil se k němu Faško, ale trefil pouze zeď. Následně rozhodčí zapískal do píšťalky a oba celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu. Utkání bylo od začátku vyrovnané, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší tlak a k vidění bylo mnoho soubojů.

Slovan do druhé půle naskočil lépe. V 51. minutě si Faško na hranici pokutového území sklepnul míč a vyslal střelu, která padala za záda Drobného, bohužel skončila jen těsně za břevnem. Další centr zakončoval Rondić, nastavil nohu a prověřil brankáře, který byl ale připravený a jeho pokus kryl. V 55. minutě skvěle zastavil unikajícího Brandnera Chaluš, skluzem mu vypíchl míč do zámezí a přerušil velkou šanci soupeře. Následně se hrálo velmi vyrovnaně, ani jedno z mužstev nedokázalo přetavit své pološance v gólové situace.

Na branku jsme čekali téměř až do úplného konce. Postarali se o ní střídající hráči Slovanu. Mosquera nejprve skvěle vyhrál hlavičkový souboj a následně poslal prudký centr, který prosvištěl vápnem až na zadní tyč. Zde byl připravený Jakub Pešek, který umístil svoji střelu pod břevno a nedal Drobnému šanci. V nastavených čtyřech minutách si Slovan dokázal svoje vedení pohlídat a může se radovat z postupu do čtvrtfinále!

David Horejš (trenér Českých Budějovic): „Mrzí nás, že jsme nepostoupili. Zápas byl hodně vyrovnaný, bojovný. V první půli jsme měli příležitost díky Mršićovi, ale neproměnili jsme. Když nedáme branku, tak asi nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Vypadalo to, že se půjde do prodloužení, ale Liberec se prosadil v samotném závěru. S tím se dá těžko něco dělat. Mužstvo pracuje dobře dozadu, ale nejsme schopni dát branku. Musíme na tom pracovat a věřit, že se to otočí.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Vyrovnané utkání. Měli jsme v sestavě několik změň, tudíž se objevilo více nevynucených chyb. Ale nemůžu klukům upřít bojovnost a chuť do hry. Záměr byl, abychom s Budějovicemi dlouho drželi vyrovnaný krok. Poté jsme chtěli na hřiště pustit hráče, kteří by utkání mohli rozhodnout. To se podařilo, řekl bych, až do puntíku. Jsme rádi, že jsme nešli do prodloužení.“