FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 0:0
06.11.2016

Slovan se i přes velké množství šancí rozešel se Spartou smírně 0:0

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan si dokázal v souboji s pražskou Spartou vytvořit nemalé množství brankových příležitostí. Šance našeho celku na vítězství umocnila i červená karta, kterou obdržel v závěru první půle Dočkal. Nakonec se však diváci U Nisy branky nedočkali a zápas tak skončil remízou 0:0.
13.kolo, neděle 6.11.2016, 15:00, U Nisy
0:0
(0:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Nitrianský (63. Komličenko), Coufal, Pokorný (C), Sýkora – Breite, Folprecht – Bartl (86. Navrátil), Ševčík, Vůch – Baroš.
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Mareček, Mario Holek, Dočkal, Holzer (69. Dudl) – Lafata (C) (73. Pulkrab), Juliš (84. Mustedanagič).
Branky:. Rozhodčí: P. Franěk – P. Blažej, J. Moláček. ŽK: 45. Breite, 45+1. Sýkora – 16. Nhamoinesu, 47. Holzer, 75. Michal Kadlec. ČK: 42. Dočkal (SPA).

Po opatrnějším úvodu utkání začal přebírat iniciativu Slovan. V šesté minutě našel přesným centrem hlavu Vůcha Bartl, Koubek byl připraven, a to i přestože pokus ještě tečoval jeden z obránců hostujícího celku. Stejný osud potkal i nabídku Nitranského o několik chvil později, sparťanský gólman vyskočil ve vápně nejvýše. Zanedlouho se na druhé straně osmělil Holzer, nicméně zařízení přestřelil.

Naše mužstvo i nadále hrozilo. Po zasekávačce pálil zpoza pokutového území Baroš. Koubek si s technickou střelou poradil, mířila totiž pouze do prostřední části branky. Ve třinácté minutě zatrnulo libereckým fanouškům, jelikož se po souboji s Lafatou chytal za kotník Coufal. Nakonec však v zápase pokračoval.

Těsně po odbytí první poloviny úvodní půle se domácí dostali do doposud největší šance. Nitranského centr vypadl Koubkovi z rukavic, ukořistil ho Milan Baroš a obloučkem se snažil dopravit míč ke vzdálenější tyči. Akce nakonec skončila neúspěšně, balón mířící mimo branku nedokázal ztečovat na místo určení ani dobíhající Vůch.

Poté docílil gólu Lukáš Juliš, který zužitkoval standardní situaci. Jenže jeho ofsajdové postavení neuniklo pomeznímu sudímu, jenž zvedl praporek a skóre zůstalo neměnné. Před přestávkou si ještě Bořek Dočkal vyřizoval s Breitem účty mimo děj hry, atakoval protihráče loktem a po právu viděl od hlavního arbitra červenou kartu.

Po pauze se projevil kanonýr David Lafata, který zkusil z poměrně velké vzdálenosti vyzrát na Dúbravku. Pokus to nebyl vůbec špatný, nicméně nakonec zamířil pouze mimo tři tyče. Na druhé straně odpověděl velkou příležitostí Bartl. Ten si přiťukl míč s Barošem, Koubek ale i tentokrát situaci vyřešil na výbornou, střelu reflexivně vytěsnil nad zařízení.

Sparťanský gólman pokračoval s výbornými zásahy i ve zbytku střetnutí, Baroš nalezl skvělou přihrávkou Breiteho, jehož prudkou dělovku pod břevno musel Koubek s vypětím všech sil vytěsnit na rohový kop. Na druhé straně hlavičkoval prudce Lafata, balón mezi tři tyče nenasměroval. S příležitostmi jako kdyby se roztrhl pytel, Komličenko po trestném kopu ze středu pole přestřelil, branku na druhé straně nevstřelil ani Kadlec, na něhož pozapomněla obrana Slovanu.

V 78. minutě se do velké příležitosti dostal po Sýkorově načechraném centru z levé strany Komličenko, hlavičkou těsně přestřelil. Na druhé straně zakončil svůj sprint přes celé hřiště Juliš projektilem do boční sítě. Jelikož nebyla zužitkována ani žádná další šance, rozešly se nakonec oba celky s bezbrankovou remízou 0:0.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): „Bohužel zápas skončil tím nejhorším výsledkem pro fotbal 0:0. Zásadní moment bylo vyloučení, do té doby to byl velmi kvalitní fotbal z obou stran. I když nebylo moc šancí, mělo to vysoké tempo a dobrou úroveň. Vyloučení změnilo ráz utkání, ublížilo to kvalitě zápasu. Od té doby to bylo o našem dobývaní soupeřovy obrany a rušivých protiútocích Sparty. My jsme si chtěli vytvořit větší tlak, což se nám relativně územně podařilo, ale chtěli jsme být kvalitnější v předfinální fázi a v pokutovém území. Vyplynulo z toho to, co jsme úplně nechtěli, aby z toho nebyla taková házená. Moc gólových příležitostí jsme si nevytvořili, a pokud jsme se do nějaké dostali, nevyřešili jsme ji komfortně. Asi největší šanci neproměnil Egon Vůch. Chyběl nám větší klid, náš fotbal je takový splašený. Za mě trochu zklamání, bod je v naší situaci málo. Chtěli jsme vyhrát a na Spartu jsme si věřili."

David Holoubek (AC Sparta Praha): „Vzhledem k situaci, která nastala, že jsme šli do deseti a museli se celý druhý poločas bránit, je bod pro nás dobrý. Ale ve druhém poločase jsme tam měli příležitosti, které jsme mohli proměnit, a bylo by to mnohem veselejší. Je to pro nás samozřejmě ztráta, chtěli jsme tu vyhrát. Ale nebudeme se vzdávat nikdy. V tomhle stavu, v jakém jsme, z toho třískáme, co to dá. Musíme podzim dojet co nejlépe. Situaci před vyloučením jsem neviděl. Viděl jsem, že Bořek dostává červenou kartu a odchází ze hřiště. Říkal, že tam bylo nějaké postrčení, nebo nějaké přetočení do protihráče. Asi červená karta jasná. Je to komplikace jak pro něj, protože to budu řešit, tak pro tým, protože nás oslabil. Budu to řešit asi pokutou a nějakým důrazným pohovorem."