FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 1:1
25.06.2019

Slovan sehrál první přípravný zápas proti Varnsdorfu, utkání skončilo nerozhodně 1:1

Šimon Knopp
V prvním přípravném zápase svěřenci Pavla Hoftycha změřili síly s druholigovým Varnsdorfem. Utkání se odehrálo za slunného a velmi teplého počasí na stadionu v Raspenavě. Hráči nastupovali do tohoto duelu z plné přípravy a trenér dal šanci téměř všem hráčům, i proto se během poločasů sestavy kompletně obměnily. Slovan byl po většinu zápasu aktivnější, ale inkasoval jako první. V závěru druhé půle z penalty rozhodl o konečném výsledku 1:1 Potočný.
Raspenava, úterý 25.6.2019, 11:00
1:1
(0:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec:

1. poločas: Knobloch - Mikula, Kačaraba, Lehoczki, Hybš - Breite, Beran (C) - Koscelník, Micovčák, Dordić - Pázler (32. Yu)

2. poločas: Vliegen - Fukala, Karafiát, Mara, Heppner - Pešek, Nešický, Oscar, Potočný - Ondráček (77. Yu) - Musa
FK Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Richter, Rudzan, Bielesz – Bláha, Kocourek – Kim, Breda, Zezula – Schön
Branky: 87. Potočný (pen.) - 53. Šimon

Hráči obou týmů začali aktivně a především Liberečtí rychle presovali. Ve třetí minutě takto získal míč Beran, který posouval na křídlo na Koscelníka, na jeho prudký centr se Pázler ve skluzu natahoval marně. Velmi pěknou střelu zkoušel v 15. minutě Micovčák, kroucený pokus zpoza šestnáctky těsně minul bránu soupeře. Slovan měl v první dvacetiminutovce výraznou převahu, po dalším z rohů střílel Breite, ovšem rána z voleje mířila nad brankovou konstrukci.

Varnsdorf mohl zahrozit z rychlého výkopu brankáře po našem rohovém kopu, Schön již pelášil sám na Knoblocha, avšak liberecký brankář situaci dobře odhadl a včas vyběhnul. Soupeř si v 36. minutě znovu vypracoval slibnou příležitost Kim Minsung si již připravoval střelu ve vápně, naštěstí ho jeden z bránících hráčů včas zablokoval. Na druhé straně málem otevřel skóre Koscelník, jeho střele chybělo pár centimetrů.

Sestava do druhého poločasu nastoupila v naprosto rozdílném složení, jak už u přípravných zápasů bývá. Noví muži na hřišti navázali na práci svých spoluhráčů a snažili se již od samého úvodu druhé půle vsítit gól. Ovšem v 53. minutě zahrával Varnsdorf, konkrétně Matěj Šimon, standardní situaci. Přízemní střela byla tečovaná zdí a obloučkem přeskočila v bráně bezmocného Vliegena.

Někteří přitomní fanoušci se již mohli radovat, protože Pešek dostal míč do sítě, v době přihrávky se ale nacházel v jasném ofsajdu a branka nemohla být uznána. O chvíli později střílel Nešický, mířil těsně vedle pravé tyče. Největší příležitost měl Musa v 62. minutě, letící balón nedokázal asi ze tří metrů před Samoelem dostat do branky. Stejný hráč zahrozil v 71. minutě, zpracoval míč a střílel ze slibné pozice, brankář výběhem zmenšil úhel a zákrokem šanci zlikvidoval.

Tlak Slovanu postupně narůstal, v 81. minutě musel brankář Varnsdorfu znovu vybíhat a následně Oscarův centrovaný balón mířil do brány, ale jeden z bránících hráčů ho dokázal odhlavičkovat pryč. Na druhé straně měl velkou přílěžitost Jeziorski, těsně minul. Následný útok nabídl další příležitost Musy, znovu pouze mimo tři tyče. Pár minut před koncem základní hrací doby byla Slovanu nabídnuta výhoda v podobě pokutového kopu, který bez větších problémů proměnil Roman Potočný. To bylo pro tento zápas vše a tudíž se hráči Slovanu v prvním přípravném zápase rozešli s Varnsdorfem remízou 1:1.