FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 1:0
24.02.2018

Slovan si v nelehkých podmínkách poradil s Mladou Boleslaví, zvítězil 1:0

Liberec - Po sympatickém výkonu na Letné, který bohužel na body nestačil, Slovan svedl v 18. kole HET ligy souboj s Mladou Boleslaví. Favoritem zápasu byl náš klub, jenž měl v tabulce náskok 13 bodů. Pro Liberec hovořila i aktuální "forma" Boleslavi, hosté totiž nevyhráli poslední čtyři zápasy. V této sezóně se spíše trápí, navíc U Nisy nezvítězili už 10 let a ani dnes tomu nebylo jinak. Brankou v 60. minutě rozhodl Matěj Pulkrab a Slovan získal cenné tři body!
18.kolo, sobota 24.2.2018, 15:00, U Nisy
1:0
(0:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Hladký - Coufal (C), Karafiát (64. Mikula), Kačaraba, Kerbr - Breite, Folprecht - Oscar (86. Bartl), Bosančić, Potočný - Pulkrab (72. Da Silva)

Náhradníci: Nguyen, Mikula, Knejzlík, Köstl, Havelka, Bartl, Da Silva

FK Mladá Boleslav:

Polaček - Pauschek, Klíma, Takács, Klíma - Mareš (64. Kateřiňák), Jánoš (C) - Sus, Přikryl, Konaté (77. Hubínek) - Golgol (63. Ladra)

Náhradníci: Ladra, Kateřiňák, Hubínek, Šušnjar, Chaluš, Šeda

Branky: 60. Pulkrab

Žluté karty: 51. Folprecht - 82. Takács

Rozhodčí: Nenadál - Kotík, Vít

Diváci: 2492

Vstup do zápasu se příliš nepovedl ani jednomu z týmů, mnoho nepřesností na obou stranách brzdilo veškeré útočné výpady. První roh zahrávala Mladá Boleslav, ale branka Hladkého zůstala bez ohrožení. Ve 12. minutě hledal Folprecht hezkým pasem za obranu Oscara, ale na míč nedosáhl. Brankář těžkou malou domů odvrátil, Potočný se ještě po kontaktu ve vápně dožadoval penalty, rozhodčí byl ale proti. První střelu na bránu z úctyhodné vzdálenosti vyslal Potočný, pokus to nebyl špatný, ovšem Polaček střelu vyrazil.

V 15. minutě se dostal ke svému prvnímu rohu i Slovan. Nacvičený signál nebyl vůbec špatný, míč ovšem ve vápně poskakoval a nikomu z útočících hráčů se nepovedlo ho dopravit do sítě. A ve 24. minutě znovu skvěle rozehraný roh Slovanu, Potočný poslal centr, který propadl až ke Kerbrovi, ten upadl, píšťalka rozhodčího ale zůstala znovu němá. O čtyři minuty později Oscar prodloužil míč do vápna, bohužel Pulkrab se dostal k hlavičce o trochu později, než by potřeboval a bránu netrefil.

Aktivnější byl nadále Liberec, po sklepnutí Breiteho střílel ve vápně z voleje Pulkrab, střela se mu příliš nepovedla a šla mimo branku. Ve 41. minutě centroval Coufal na hlavu Potočného, střela brankáře hostí neohrozila a šla mimo branku. V prvním poločase byl lepším mužstvem Slovan, ovšem branka nepadla. Oba týmy šly do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal tak, jak ten první. Ani jeden z celků si nedokázal vytvořit nějakou větší šanci. Konaté se snažil proniknout do vápna, jeho střela skončila pouze v boční síti. O chvíli později se do míče opřel Jánoš, jeho dalekonosný pokus bránu minul. V 60. minutě přišel další dobře zahraný roh Slovanu, míč propadl na hraně vápna k Oscarovi. Následná střela se odrazila až k Matěji Pulkrabovi, který z blízkosti neměl problém zakončit a otevřít tak skóre dnešního zápasu.

V 67. minutě se do přečíslení hnala Boleslav, situaci ale hosté špatně vyřešili a Coufal dokázal míč odvrátit pryč. V 70. minutě vyslal pěknou střelu z voleje náš kapitán, Polaček ji vcelku bez problémů lapil. A v 79. minutě znovu střílel aktivní Coufal, tentokrát nadělal brankářovi mnohem větší starosti. Jeho pokus brankář s obtížemi vyrazil ke Kerbrovi, ten také vyzkoušel své štěstí, bohužel jeho rána cíl nenašla.

Ke konci zápasu ještě dvakrát střílel z dálky Potočný, nejprve branku trefil, podruhé jeho rána šla mimo. Slovan drama nepřipustil, zbytek zápasu si pohlídal a zaslouženě zvítězil.

Dušan Uhrin ml. (FK Mladá Boleslav):

První utkání doma s Karvinou jsme hráli dobře, i když jsme taky prohráli 0:1. Dnes jsme se ale domácím nevyrovnali v bojovnosti. Věděli jsme, že Liberec bude hrát důrazně, my jsme tak důrazní nebyli. Liberec šel za vítězstvím větší bojovností, byl lepším týmem. Nám onemocněli dva tři hráči, kteří by nám tu pomohli. Jsme bezradní v útoku, chybí nám důraz a udělat něco navíc. Měli jsme jen jednu pološanci. Když jsme dostali branku, snažili jsme se vyrovnat soupeři v bojovnosti, byli jsme pohyblivější. Ale nedostali jsme se do pořádného zakončení. Musíme se dát hlavou dohromady a udělat vše pro to, abychom situaci otočili.

David Holoubek (FC Slovan Liberec):

Pro nás to byl důležitý zápas, první domácí, navíc po utkání na Spartě, kde jsme prohráli ač po dobrém výkonu v druhém poločase. Chtěli jsme druhý poločas ze Sparty převést do dnešního zápasu. Kluci zahráli dobré utkání, měli jsme víc brankových příležitostí. Můžeme být spokojeni, hráli jsme na velice těžkém terénu a s kvalitním soupeřem. Pokud chceme pomýšlet na vyšší příčky, musíme zvládat domácí utkání. A další je s Karvinou. Už na včerejším tréninku byla plocha malinko zmrzlá, tvrdší, i když vyhřívání tu jede naplno. Věděli jsme, že bude těžký terén. To, co se stalo před utkáním, kdy se řešilo, jestli se bude hrát nebo ne, tak to je komplikace do kabiny. Ale my jsme chtěli hrát, nic jiného jsme si do hlavy nedávali.