FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:0
24.11.2017

Slovan si veze z Ďolíčku bod. Ve večerním bojovném utkání se ani jeden z týmů neprosadil.

Svěřence Jindřicha Trpišovského čekalo večerní utkání ve vršovickém Ďolíčku. V případě výhry by se Slovan posunul na třetí místo tabulky před pražskou Slavii. To se ovšem nestalo, jelikož hráči nedokázali překonat domácího Fryštáka. Ani Kolář však nebyl překonán, a tak bojovný zápas skončil bez branek 0:0.
15.kolo, pátek 24.11.2017, 20:15, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:0
(0:0)
Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Krch (c), Šmíd, Kocić - Reiter (81. Luts), Jindřišek, Hašek, Vaníček - Mašek (87. Tetteh) - Nečas (66. Kabajev)
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (c), Kúdela, Karafiát, Mikula - Breite, Bosančić (66. Kerbr), Kulhánek, Potočný - Pulkrab (76. Voltr), Graiciar (46. Bartl)

Rozhodčí: Jílek - Arnošt, Fišer

Diváci: 4189.

Žluté karty: 80. Kúdela

Diváci: 4189

Hned v první minutě se Slovan dostal do zajímavé příležitosti. U pravé postranní čáry se po pěkné kombinaci dostal míč na Coufala, který centrem našel volného Breiteho v pokutovém území. Jeho střelecký pokus ale skončil jen vedle levé tyče. V dalších minutách se toho moc nedělo. Až v 7. minutě se těsně za vápnem tlačil do šance domácí Nečas. Potočný ho však zavčasu zastavil a uhasil hrozící nebezpečí.

Hra nadále plynula, ovšem bez výraznějších šancí, a to především z důvodu nepřesností na obou stranách. Ve 12. minutě se o menší rozruch postaral syn domácího trenéra Martin Hašek. Jeho střelu ve vápně však Karafiát zblokoval a Kolář si došel pro balón. Bohemka měla lehce navrch. V 18. minutě centroval z levé strany Kocić. Jeho centr byl přetažený, a tak pouze prolétl pokutovým územím. Hned vzápětí vyrobili domácí minelu v obraně, kterou málem potrestal napadající Pulkrab. Míč se od něho odrazil pouze vedle Fryštákovy brány.

Ve 21. minutě měl Slovan zajímavou příležitost v podobě přímého kopu kousek od rohového praporku. Potočného dobře mířený centr však Fryšták vyboxoval mimo vápno. Slovan získával jistotu na míči a začal být nebezpečnější. Vyústěním této snahy byly dva rohové kopy, které zahrával Potočný. Z ani jednoho nevznikla nebezpečná situace. Ve 32. minutě zahrozili domácí. Přízemní centr byl vrácen za vápno na volného Dostála, který mířil těsně vedle Kolářovy branky.

V další šanci Slovan podržel Ondra Kolář, když vyboxoval střelu Nečase z bezprostřední blízkosti. O minutu později mohlo být hůře. Míč ale projel pouze po celé délce brankové čáry bez povšimnutí domácích. Bohemka byla v laufu. Vzápětí vznikl závar před Kolářem, který skončil hlavičkou domácích těsně nad. Domácí byli nadále aktivnější a přebrali iniciativu. Své šance ovšem nevyužili, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ani začátek druhého poločasu nenabídl příliš atraktivní hru. O první šanci se postaral v 52. minutě Pulkrab. S jeho slabou střelou si Fryšták bez problému poradil. Na druhé straně se o dvě minuty později marně natahoval Mašek po prudkém centru. Potočného nepovedený centr vystrašil Fryštáka. Ale ani po dvanácti minutách druhého poločasu se skóre nezměnilo. O pět minut později mohlo být veseleji. Pulkrab za vápnem sklepl míč proti noze Coufalovi, který z voleje mířil přesně k tyči. Fryšták se zaskvěl pěkným zákrokem a míč vytáhl.

V dalším dějství se domácí snažili dostat před branku Slovanu. Naše obrana pracovala svědomitě a nedopouštěla výraznější nebezpečí. Bohužel ani silná stránka týmu, tedy protiútoky, nefungovala tak jako v předchozích zápasech. V 80. minutě dostali domácí velikou příležitost, když Kúdela fauloval těsně za hranicí vápna a viděl první žlutou kartu zápasu. Z přímého kopu mířil Jindřišek přesně do levého horního rohu. Kolář se však natáhl a míč vyškrábl na rohový kop.

V 86. minutě centroval Bartl na hlavu Voltra. Ten však balón netrefil ideálně a mířil daleko od brány. Konec utkání podtrhl celý zápas. Oba týmy se snažily s výsledkem něco udělat, ale finální fáze se zadrhávala. Po posledním hvizdu sudího Jílka tak svítilo na tabuli skóre stejné jako na začátku utkání, tedy 0:0.

Martin Hašek:"Základní cíl zvítězit a rozloučit se s fanoušky doma na podzim vítězně, jsme nesplnili. Cítím lehké zklamání, protože si myslím, že jsme měli k vítězství o trochu blíže než soupeř. Na druhou stranu jsme obstáli se soupeřem ze špičky tabulky jako rovný s rovným. Hráli jsme tu s Olomoucí a také jsme obstáli. Takže si říkám, že ta místa v tabulce, kde se právě nacházíme, nejsou dílem náhody a zasloužíme si je. Což je pro nás potěšující a povzbuzující."

Jindřich Trpišovský:"Na tento zápas se spíše měly prodávat vstupenky s nápisem atletické utkání než fotbalové. Kondiční trenéři si přišli na své. Z atletiky by mohla obě mužstva dostat jedničku. Z fotbalu tak tři mínus. Zápasu by určitě prospěl gól. Věděli jsme, že Bohemka hraje rychle s náběhy za obranu, takže jsme nemohli hrát s obranou tak vysoko, jak jsme zvyklí. Těžký terén tomu taky úplně nepomohl a sklouzlo to spíše do boje. Obě mužstva si zaslouží absolutorium za fyzickou stránku a bojovnost. Šancí bylo poskrovnu. Kulisa byla fantastická, fotbal bohužel slabší. Bohemka tam měla v první půli pasáž pěti minut, kdy měla dvě slibné příležitosti a mohla rozhodnout. Druhá půle už byla vyrovnaná. Remíza je dle mého zasloužená."