FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:0
23.10.2016

Slovan slaví výhru nad Hradcem! Tři body zajistila spolupráce Bartla se Ševčíkem

Lukáš Michalík
Liberec - Po utkání Evropské ligy s Fiorentinou se naši fotbalisté představili v 11. kole domácí soutěže. Pod Ještěd zavítali hradečtí votroci a Slovan potřeboval jednoznačně získat tři body. To se nakonec domácím podařilo, důležitou výhru zařídil dvěma góly ve druhém poločase Daniel Bartl, jemuž obě trefy připravil střídající Petr Ševčík.
11.kolo, neděle 23.10.2016, 14:00, U Nisy
2:0
(0:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Latka, Bartošák (68. Sýkora) - Bartl (87. Karafiát), Breite, Folprecht, Vůch - Markovič, Komličenko (46. Ševčík).
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Polom, Plašil, Mudra (79. Trubač) - Janoušek, Schwarz - Krátký (79. Pázler), Vlkanova, Malinský - Černý (84. Chleboun).
Branky: 70. a 80. Bartl. ŽK: 56. Folprecht, 73. Coufal - 17. Černý, 78. Schwarz, 90. Chleboun. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček. Hráči utkání: Daniel Bartl - Radim Ottmar.
Diváci: 3652

Oproti čtvrtečnímu zápasu sáhl trenér Trpišovský k několika změnám v sestavě. Místo Karafiáta dostal na pozici stopera přednost Latka, post levého obránce zaujal Bartošák, v útoku nastoupil vedle Komličenka Markovič a do základní sestavy se vrátil také Bartl. Na lavičce náhradníků tentokrát zůstali Sýkora, Ševčík či Navrátil.

Po prvé zahrozili v 5. minutě domácí. Hradec nejprve stačil odvrátit rohový kop, po němž ale nebezpečně do vápna cetroval Vůch a Markovič v dobré pozici hlavou jen o kousek minul. Pozornost Dúbravky za hosty prověřil exliberecký Mudra, gólman Slovanu jeho přízemní pokus s poklidem pokryl.

Velkou příležitost na otevření skóre měl Breite, který uvnitř šestnáctky z kroku pálil levačkou. Hradecký Ottmar jeho střelu pod břevno konečky prstů vytlačil nad břevno. Slovan měl více ze hry a v další možnosti se ocitl Markovič. Srbský útočník se kličkou zbavil obránce a tvrdě vystřelil, Ottmar byl však připraven a stačil zasáhnout. Poté se hradeckého brankáře pokusil překvapit Vůch, jehož technický pokus nakonec Ottmar vyškrábl na roh. Po něm hlavičkoval mimo tři tyče Folprecht.

Hradečtí se připomněli dobře zahranou standardní situací, po níž ve výhodné situaci hlavičkoval Polom. Dúbravka proti nebezpečnému zakončení mladého stopera předvedl parádní reflex a zamezil tak skórování. Hosté hrozili převážně ze vzduchu, další příležitost měl hlavičkující Krátký, balón ale netrefil ideálně a branku minul. Stejný hráč nebezpečně pálil krátce před poločasem a Dúbravka se musel hodně natahovat, aby střelu vyrazil.

Největší šanci na gól měli ve 45. minutě hosté. Rychlý brejk votroků vyústil v situaci dva na brankáře, kterou však trestuhodně nezvládl Černý a svou přihrávku poslal do zámezí.

Krátce po změně stran měl po Bartošákově pasu na kopačce vedoucí gól Markovič. Liberecký útočník ale v dobré pozici před Ottmarem selhal. Na opačné straně se v nebezpečné pozici ocil Vlkanova, Dúbravka jeho střelu vyrazil. Hradecký záložník o chvíli později postupoval sám na branku, tentokrát ale v zakončení mířil mimo.

V 63. minutě hlavičkoval po centru Vůcha Markovič, ani tentokrát ale útočník Slovanu nemířil do černého. Slovan se kýženého gólu dočkal v 70. minutě. Střídající Ševčík zvládl důležitý souboj ve vápně, následně zvedl hlavu a předložil míč Danielu Bartlovi, který z bezprostřední blízkosti nedal Ottmarovi šanci.

Po další akci domácích se do centru Coufala položil Ševčík, jehož "rybičku" brankář Hradce s obtížemi vyrazil. V 80. minutě si Ševčík s Bartlem zopakovali úspěšnou akci. Prvně jmenovaný z pravé strany naservíroval míč před branku, kde se nejlépe zorientoval Daniel Bartl a lehkou tečí překonal bezmocného Ottmara.

V 85. minutě domácí dobrým způsobem vyřešili rychlý kontr, na jehož konci pálil Breite. Ottmar tentokrát jeho dělovku zneškodnil. Liberečtí zápas s Hradcem zvládli vítězně a do tabulky si připsali důležité tři body.

Bohuslav Pilný (Hradec Králové): Věděli jsme, že se Slovan nenachází v úplně dobré pozici. V nohách měli utkání Evropské ligy a každý od nich očekával tři body, což je mohlo svazovat. Byli jsme připraveni na to, že hrají ofenzivně. Vzadu hrají na určitě riziko, na to jsme se zaměřovali v rychlém přechodu do útoku, což se nám poměrně dařilo. Domácí byli silnější na míči, měli tam nějaké centry, ale ty se nám vesměs dařilo odvracet. Přesto, že jsme 0:2 prohráli, tak si dovolím tvrdit, že jsme tady měli vyhrát. Abychom ale mohli vyhrát, tak bychom museli dát gól na 1:0. To se nestalo, naopak skóroval soupeř a v závěru už si to zkušeně pohlídal.

Jindřich Trpišovský (Slovan Liberec): Vzhledem k našemu postavení v tabulce to pro nás bylo velmi důležité utkání. Jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body, i když průběh zápasu byl složitý. Z úvodního tlaku jsme gól nevytěžili a potom jsme přežili dvě šance soupeře, z toho jednu tisíciprocentní. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře, Hradec tam měl další dva brejky, které naštěstí neproměnil. Potom se nám ale podařilo jednu situaci vyřešit gólem a myslím si, že zbytek utkání už jsme v klidu dohráli. Bylo to hodně otevřené a bojovné utkání, pro Hradec trochu kruté v tom, že nedal branku. Jsem rád, že se hráči po čtvrtečním utkání dokázali vyždímat a že jsme to i silou vůle zvládli.