FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 0:2
06.03.2021

Slovan udeřil dvakrát během minuty a v Příbrami zaslouženě zvítězil 2:0

Příbram - Svěřenci trenéra Hoftycha navázali na vítězné výkony ze zápasů proti Pardubicím a Českým Budějovicím. Překazit jim tento plán se snažila parta Pavla Horvátha, která umí na domácím hřišti pozlobit. Po nervózním prvním poločase rozhodla 61., respektive 62. minuta, kdy se prosadili Pešek a Sadílek. Jejich góly rozhodly o vítězství Slovanu 2:0.
22.kolo, sobota 6.3.2021, 14:00, Na Litavce
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
0:2
(0:0)
FK Viagem Příbram: Šiman – Mezera, Tregler, S. Kingue, Soldát, Antwi (67. Cmiljanović) – Nový, Lalkovič, Rezek (C) (67. Januška), Zorvan (67. Vávra) – Voltr

Náhradníci: Kočí – Pilík, Vávra, Januška, Cmiljanović, Kvída

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (68. Rondić), Mara – Pešek (84. Nečas), Sadílek, Mosquera (56. Koscelník) – Rabušic (84. Pourzitidis)

Náhradníci: Nguyen – Pourzitidis, Koscelník, Faško, Nečas, Šulc, Rondić

Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek

Žluté karty: 46. Nový, 56. Lalkovič - 36. Sadílek, 41. Hoftych (trenér)

Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Hrabovský; VAR: P. Hocek, AVAR: J. Pečenka

V úvodu utkání se dostal do šance Pešek. Jeho křižná střela z hranice malého vápna mířila mimo. Následovala pasáž hry, kdy naše centry létaly do vápna domácích. Vždy však byly odvráceny příbramskou obranou. Na druhé straně hřiště dával ve 12. minutě Knoblochovi malou domů Chaluš a jen tak tak, že míč nezachytil číhající Rezek. O sedm minut později měl Slovan po faulu na Sadílka výhodu standardní situace z nějakých 28 metrů. K míči se postavil Karafiát, ale bránu přestřelil.

Následovala pasáž zápasu, kdy se hrálo převážně mezi vápny. Až po půlhodině hry vyběhl mimo vápno domácí brankář, Rabušic ho obral o míč, který následně předložil Sadílkovi. U něj ale stál obránce a nebezpečí odvrátil. Ve 39. minutě se z velké dálky napřáhl domácí Nový a svou bombou orazítkoval břevno! Z následného protiútoku se dostal do šance Pešek, ale jeho střela zpoza vápna letěla mimo. Těsně před pauzou se řítil z úhlu na brankáře Rabušic. Ani on ale svou střelu nevměstnal mezi tři tyče.

Sedm minut po přestávce prověřil svým pokusem domácího brankáře Karafiát. Slabá střela ale Šimana nepřekvapila. V 61. minutě už se skóre zápasu měnilo. Michal Fukala hodil dlouhý aut, který hlavou prodloužil Rambo a po pár odrazech se k míči dostal Jakub Pešek, který v tísni z otočky střelou pod břevno otevřel skóre utkání 1:0. O minutu později bylo ještě veseleji. To když si Michal Sadílek všiml vyběhnutého brankáře a přesným lobem přes něj zvýšil na 2:0. Poté se hra trochu uklidnila, ale stále to byl Slovan, který byl aktivnější.

V 72. minutě se sám za obranou zjevil střídající Rondić, ale nechal vyniknout brankáře Příbrami. Vzápětí přihrál Rabušic Koscelníkovi, který se také snažil přehodit brankáře. Ten se poučil z předchozí situace a míč pohotově vyškrábl. Pak Fukala dobře vybojoval míč ve vápně. Jenže Rondičovu střelu zblokoval obránce a brankář měl jednoduchou práci. V 84. minutě pak pálil nad bránu po zpracování na prsou Sadílek. Slovan si pak zkušeně hlídal vedení a Příbram do ničeho vážného nepouštěl. Naopak byl stále aktivnějším týmem.

V 90. minutě ještě prověřil z úhlu domácího brankáře Koscelník. Jeho tvrdou ránu ale Šiman vyrazil. V nastaveném čase už se nic vzrušujícího nestalo a Slovan si tak odvezl zpátky pod Ještěd všechny tři body za výhru 2:0.

Pavel Horváth (1. FK Příbram): Prohráli jsme další zápas, což není samozřejmě příjemné. Rozhodla situace, kdy padl první gól. Podle mě jsme mohli situaci lépe ubránit. Bohužel Pešek byl šikovný a prosadil se. Druhý krásný gól Sadílka za další minutu nás zastavil úplně. Pak už jsme neměli šanci.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Když v Příbrami vyhrajete 2:0, hodnotí se zápas dobře. Nevyhrála zde ani Slavia, ani Plzeň. Jsme rádi, že jsme napodobili Slovácko a dokázali v Příbrami zvítězit. Nerodilo se to však lehce. První poločas byl velmi těžký, soubojový. Hodně balónů létalo vzduchem. Fotbalu bylo k vidění málo. Druhý poločas jsme rozhodli dvěma brankami v rychlém sledu a soupeře už do konce zápasu do ničeho nepustili.