FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 3:1
30.05.2020

Slovan v euforickém závěru porazil Slovácko 3:1 a bere tři body!

Liberec - To byl závěr! Slovan dlouho marně dobýval slovácké území, přičemž hosté dohrávali po vyloučení Michala Kadlece na konci prvního poločasu v deseti, nakonec ale skóroval v posledních minutách hned dvakrát. Rozhodující gól výstavní střelou zaznamenal Martin Koscelník, pojistku přidal ještě talentovaný Michal Beran svým premiérovým zásahem ve FORTUNA:LIZE.
26.kolo, sobota 30.5.2020, 16:00
3:1
(1:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Alibekov (89. Mashike Sukisa), Mara – Malinský, A. Baluta (58. Beran), Ma. Zeman (76. Hromada) – Kuchta (58. Rondić)
1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek – Kohút (63. M. Petržela), V. Daníček (C), P. Dvořák (46. Havlík), Sadílek, Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška) – Zajíc (63. Jurečka)
Branky: 44. Mara (pen), 90. Koscelník, 90+3. Beran - 27. Zajíc. Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Kříž. ŽK: 63. Mara, 90+2. Rondič - 43. Juroška (SLO), 45+3. Hofmann. ČK: 45+2. Kadlec (SLO).
Diváci: 150

Hned v páté minutě přišla první velká šance zápasu. Slovan vstoupil do úvodní půle aktivně a po rychlém brejku vyzval Zeman k zakončení Kuchtu. Ten stál sám před bránou, ale míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Zanedlouho se ke střele odhodlal i Koscelník, Trmal byl však pozorný a ránu zpoza vápna po pěkné finese, kterou se pravý bek zbavil obránce, zneškodnil.

Na druhé straně se v 10. minutě osmělil Sadílek, dobrá rána se stočila mimo tři tyče. Po úvodním zběsilém tempu se hra v následujících okamžicích výrazně zpomalila, k nebezpečné hlavičce se dostal Pavel Dvořák, ale mířil nad.

Na druhé straně se během 23. minuty uvolnil Kuchta, nepředkopl si míč ideálně a tísněn obránci pálil pouze doprostřed brány. Těsně před odbytí první půlhodiny hry přišel znenadání trest za chvilkovou nepozornost, Tomáš Zajíc zůstal nepokrytý před bránou a bezchybně zužitkoval centr z pravé strany. Hosté vedli. Do konce poločasu pálili ještě Alibekov se Zemanem, ale první zmiňovaný poslal míč pouze na tribunu a druhý těsně vedle pravé tyče, Slovan i tak srovnal.

Po centru Zemana byl v pokutovém území faulován Kuchta a Kamso Mara nekompromisně s pozastavením během náběhu proměnil pokutový kop. V nastavení první půle viděl červenou kartu Michal Kadlec, který po odehrání fauloval Jana Kuchtu. Hosté tak dohrávali v deseti.

Obléhání Slovanu hrajícího přesilovku vyústilo po několika minutách hry od startu druhé půle ranou Baluty. Šikovný záložník však mířil pouze nad. I v nadcházejících minutách se naše mužstvo marně snažilo prolomit obranný val celku z Uherského Hradiště. Naopak na druhé straně musel být Nguyen pozorný proti standardní situaci nařízené z levé strany po faulu Kačaraby. Míč si nakonec stáhl do náruče.

V 77. minutě krásně zpracoval těžkou přihrávku Malinský, který se vřítil do vápna a prudkým pasem vyzýval spoluhráče ke skórování. Míč na poslední chvíli dokázal odvrátit na roh kapitán Vlastimil Daníček.

Slovácko dlouho bránilo své území pečlivě, nakonec však přece jen kapitulovalo. V 90. minutě napřáhl na odražený balon Martin Koscelník a výstavní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Už během nastavení přidal ještě pojistku Michal Beran, který svým premiérovým gólem ve FORTUNA:LIZE určil výsledku definitivní podobu. Slovan porazil Slovácko po strhujícím závěru 3:1!

Martin Svědík (1.FC Slovácko): „Myslím, že první poločas jsme nezačali úplně nejlépe, hned na začátku měl šanci Kuchta. Od desáté minuty jsme přebrali otěže zápasu, byli jsme jenom nepřesní v kombinaci. Ale daleko více jsme se osmělovali směrem do zakončení, vyvrcholilo to ve 29. minutě gólem Zajíce. Poté si myslím, že jsme asi od 35. minuty přestali hrát, což mělo za následek penaltu a o chvíli později vyloučení. Jedná se o nedisciplinovanost z naší strany. V druhém poločasu v deseti byl samozřejmě ráz utkání jiný. Nedá se říci, že bychom hráli špatně. V bloku jsme podrželi balón, hrozili jsme a chtěli jsme utkání rozhodnout. Ale prostě to je fotbal, přišla krutá 90. minuta a po nedohraném balónu gól na 2:1. Třetí gól byl už jen taková nadstavba. Myslím, že jsme mohli uhrát lepší výsledek, ale v Liberci nám není dáno...“

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas. Chyběli nám důležití hráči, Hybš a Pešek. Věděli jsme, že Slovácko je koučem Martinem Svědíkem skvěle organizované mužstvo, fyzicky velmi silné, jak běžecky, tak soubojově. Orientovali jsme se na to, že i my chceme hrát kompaktně do obrany, abychom nedovolili soupeři jít do vedení. Po některých našich šancích jsme ale z krásného centru inkasovali. Bylo to pro nás složité, protože Slovácko je mužstvo, které v posledních utkáních téměř nedostává branky. Do zápasu nás vrátila penalta. V závěru poločasu ještě přišlo vyloučení. Věděli jsme, že druhý poločas bude taky náročný. Nedařily se nám rychlé míče, neměli jsme extra šance. Soupeř skvěle bránil a chodil do nebezpečných brejků. Naštěstí v závěru jsme dali dvě krásné branky. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Děkujeme i fanouškům, kteří nám svými hlasivkami vytvořili domácí prostředí.“