FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Přepeře - FCSL 1:6
30.07.2019

Slovan v přípravném utkání porazil Přepeře 6:1, šanci dostali hráči širšího kádru

Šimon Knopp
Liberec - Během posledního červencového týdne si Slovan zahrál přípravný zápas proti Přepeřím, které budou v letošní sezóně hrát třetí českou nejvyšší soutěž. Hlavním důvodem bylo, jak ostatně řekl i trenér Hoftych, aby hráči, kteří nedostávají tolik herního prostoru, měli nějaké zápasové zatížení. Mimo jiné k prvnímu zápasu za Slovan nastoupil nováček v týmu Achmed Alibekov. Naopak chyběl Petr Heppner, jenž se vrátil do Varnsdorfu, kde bude hostovat i v letošní sezóně. Po remízové první půli Liberec nakonec zvítězil 6:1.
Příp., úterý 30.7.2019, 17:00
FK Přepeře FK Přepeře
1:6
(1:1)
FK Přepeře: Hyka - V. Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Jarosz, Michal Sedláček, Pavlata, Volf - Synek, Díl

Náhradníci: Krasnický, Marek Sedláček, Ježek, Horáček, Vebr, P. Novotný, Abrham, Elbel

FC Slovan Liberec: Knobloch (46. Vliegen) - Koscelník, Lehoczki, Chaluš, Pešek (46. Yu) - Malinský (46. Gembický), Beran, Nešický (46. Pázler), Dordić - Alibekov - Kuchta (46. Musa)

Náhradníci: Vliegen, Pázler, Musa, Yu, Gembický

Branky: 7. střelce doplníme - 28. Beran, 48. Yu, 57. a 64. Musa, 85. Koscelník, 90. Pázler

Jak už napovídala samotná sestava, Slovan začal zápas velmi ofenzivně. V prvních pěti minutách vyvinul tlak a kombinoval na útočné polovině. Prvním skórujícím týmem zápasu ale byli fotbalisté týmu Přepeře, když po centru jeden z útočníků prodloužil balón za Knoblochova záda. Ve 14. minutě se hráči ve žlutých dresech hnali do brejku a Knobloch musel být připraven, míč po střele vyrazil pryč. Na druhé straně zkoušel střelu zpoza vápna Koscelník, ale pouze přestřelil. Po jednom z libereckých rohů do vzduchu vystoupal nikým nebráněný Kuchta, ve slibné příležitosti branku netrefil.

Slovan se poprvé gólově prosadil ve 28. minutě, nejprve do vápna míč zavezl Malinský, poté se mu vrhl brankář pod nohy a nejrychleji se zorientoval Kuchta. Jeho střela mířila do prázdné brány, ale jeden z obránců ji vyhlavičkoval ven. Potom přišel na řadu Michal Beran, který se už nemýlil a srovnal na 1:1. V závěru půle se musel vytáhnout Knobloch, protože po rohu ze skrumáže střílel z velké blízkosti hráč Přepeří.

Do druhé půle naskočilo několik nových hráčů a jeden z nich se hned trefil, po přihrávce Gembického měl lehkou práci Kanghyun Yu, protože před ním byla úplně odkrytá branka. Nová akvizice Slovanu na sebe poprvé výrazněji upozornila v 54. minutě. Ukrajinský záložník se uvolnil po křídle a následně trefil tyčku. V 57. minutě se po rohu odrazil balón až k Dordićovi, ten neváhal a opřel se do střely. Brankář byl bez šance, protože míč ještě těsně před ním tečoval Petar Musa.

V 64. minutě přišel pohledný moment zápasu, na centr ze strany naskočil Petar Musa a nohou ve vzduchu sklepl míč do branky. Na druhé straně se ke slibné šanci dostali Přepeřští po faulu Chaluše, volný kop ale dokázal zblokovat jeden z libereckých fotbalistů stojící ve zdi. Ke konci utkání ještě jednou skóroval Slovan, po rohu a centru Gembického se prosadil hlavičkou Martin Koscelník. V poslední minutě byla nabídnut Slovanu volný přímý kop po faulu na Koscelníka, na starost si ho vzal Jan Pázler a překonal brankáře domácích. I díky této brance nakonec Slovan zvítězil 6:1