FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Alkmaar 0:1
20.02.2014

Slovan v úvodním zápase play-off Evropské ligy podlehl Alkmaaru brankou z 89. minuty

Michal Vít
Slovan vstoupil do jarní části sezóny ostrým duelem play-off Evropské ligy proti nizozemskému Alkmaaru. Úvodní zápas vyřazovací části měl jasně bezbrankový nádech. Naši hráči si ale nakonec povezou do Nizozemska smolnou porážku 0:1, když jsme hosty v úplném závěru nechali vstřelit vítěznou branku.
UEFA EL, čtvrtek 20.2.2014, 19:00, U Nisy
0:1
(0:0)
AZ Alkmaar (Niz.)AZ Alkmaar (Niz.)
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural, Sackey, Pavelka, Rybalka, Frýdek - Budnik (86. Pimpara)
AZ Alkmaar (Niz.): Esteban - Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever - Gudelj, Ortiz, Elm - Gudmundsson, Jóhannnsson, Beerens
Branky: 89. Viergever, ŽK: 45. Sackey, 88. Rybalka - 58. Reijnen, 90. Wuytens, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Tudor - Onita, Sovre (všichni Rumunsko)
Diváci: 6790

Trenéři poslali na hřiště stejnou základní sestavu jako v generálce proti Slavii. Pouze na lavičce tak zůstal Jarolím. Na stoperu se vedle Kováče postavil Rajnoch a na hrotu útoku operoval Budnik.

Úvod samotného utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání. Dle předpokladů byli aktivnější spíše hosté, kteří drželi míč a vypracovali si několik rohových kopů. Naše obrana však byla pozorná a nenechala Nizozemce ohrozit Kováře. Na druhé straně se o první rozruch postaral Šural, když po nevydařeném Rybalkově přímém kopu zkoušel ve vápně akrobatické zakončení. Míč z kopačky našeho záložníka mířil na branku, ale střelu nakonec zblokoval tělem jeden z hostujících obránců. Až na střelu Beerense se poté hrálo pouze ve středu hřiště, a tak šly obě mužstva do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá půle už byla o poznání živější. Slovan přidal na aktivitě směrem dopředu a začal prověřovat známého kostarického gólmana Estebana. Toho vystrašil především Budnik, jehož tvrdou střelu z přímého kopu Esteban s problémy vyrazil na roh. Po něm se k další jedovaté střele dostal Fleišman, ale gólman Alkmaaru byl opět pozorný. V 65. minutě zahrozili na druhé straně hosté. Po dlouhém autu do vápna a jeho prodloužení na zadní tyč se dostal k balónu Beerens, který se rychlou kličkou zbavil obránce, ale k zakončení se již před Kovářem nedostal. O deset minut později zkoušel štěstí znovu Budnik a i tentokrát mu Esteban jeho podařený pokus vyškrábl na roh. Když už se zdálo, že se skóre utkání nepohne, přišel nenápadný centr do vápna, kde Kovář míč vyrazil pouze na nohu připraveného Viergevera, který neměl potíž skórovat - 0:1. V úplném závěru ještě mohl vyrovnat Rybalka, ale jeho utažená střela skončila těsně nad břevnem. Slovan tak úvodní utkání play-off Evropské ligy smolně prohrál v poměru 0:1 a výsledek do odvety tak bohužel není příliš příznivý.