FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: ACS Sepsi - FCSL 0:1
09.07.2018

Slovan vyhrál nad rumunským Sepsi díky gólu Ševčíka 1:0

Fotbalisté Liberce odehráli v rakouském městečku Pichl bei Wels předposlední přípravné utkání před blížícím se startem FORTUNA:LIGY. Soupeřem Slovanu byl tentokrát účastník nejvyšší rumunské soutěže – ACS Sepsi. Zápas skončil opět vítězně pro modrobílé, tentokrát v nejtěsnějším poměru 1:0.
Pichl bei Wels, pondělí 9.7.2018, 17:30
ACS Sepsi ACS Sepsi
0:1
(0:0)
FC Slovan Liberec: Hladký (46. Nguyen) – Mikula (46. Gabi), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (77. Ulbrich) – Malinský (Koscelník), Ševčík (70. Voltr), Potočný (46. Oscar), Pešek (85. Gembický) – Elvis (46. Pázler).

Liberec, jehož dres poprvé navlékla i čerstvá posila z Českých Budějovic – záložník Jakub Pešek, byl na začátku utkání aktivnějším celkem, výraznější šanci si však Severočeši vypracovali až po půlhodině hry. Standardní situaci rozehrál šikovně Potočný, po jehož vzdušném míči se k dorážce dostal Mashike. Ležící obránci Sepsi spolu s brankářem ale zastavili míč na brankové čáře. Následné dva rohové kopy žádné vážnější vzrušení nepřinesly.

Jinak tomu bylo o čtyři minuty později. To se před svatyní Sepsi utvořila velká skrumáž hráčů, ani jeden z Libereckých ale nedokázal procpat míč do brány. Tečku za celou akcí udělal hvizd rozhodčího, jenž Slovanu odpískal útočný faul.

Do druhého poločasu již nenastoupilo trio Mikula, Mashike a Potočný, které vystřídali Dubois, Pázler a Oscar. Posledně jmenovaný má od svého klubu souhlas nastupovat k přípravným zápasům Liberce. Mezi tyčemi pak Hladkého vystřídal Nguyen.

V 54. minutě vyvezl Kerbr míč po levé straně a adresoval do vápna nadýchaný centr, Oscarův volej se ale do brány nevešel. Liberecké to však příliš mrzet nemuselo. Jen o minutu později našel Pázler přesným pasem Petra Ševčíka a záložník Slovanu přízemní ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Dvacet minut před koncem se autor jediné branky opět zapsal do statistik – tentokrát jako adresát karetního napomenutí. V 73. minutě už Ševčík přepustil své místo v sestavě Koscelníkovi, na trávník se dostal také Voltr, jenž vystřídal Malinského.

Sepsi se s blížícím se koncem střetnutí pokoušelo čím dál častěji dostávat před Nguyena, liberecká defenzíva ale pracovala opět na výbornou. A to i přes nervózní závěr zápasu, během něhož rozdal sudí na rumunské straně hned dvě žluté a jednu červenou kartu. Po vyloučení z 88. minuty mělo Sepsi ještě volný kop, i s touto akcí si ale Slovan poradil a udržel tak čisté konto už ve čtvrtém utkání v řadě.