FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hajduk Split - FCSL 0:1
27.08.2015

Slovan vyloupil chorvatský Split a slaví postup do základní skupiny Evropské ligy

Split - Naši fotbalisté si opět po roční odmlce zahrají v základní skupině Evropské ligy. Slovan zvládl těžké utkání na horké půdě ve Splitu, kde zvítězil 0:1. O jedinou branku utkání se ve 22. minutě postaral krásnou ranou Josef Šural.
Play-off EL, čtvrtek 27.8.2015, 20:00, Poljud
HNK Hajduk Split HNK Hajduk Split
0:1
(0:1)
HNK Hajduk Split: Kalinič – Tudor (73. Juranovič), Milovič (C), Nižič, Milič – Jefferson – Sušič, Balič (34. Maloku), Caktaš (49. Roguljič), Vlašič – Ohandza.
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák – Sackey (74. Fleišman), Pavelka (C) – Delarge (49. Kerbr), Shala (62. Soungole), Šural – Bakoš.
Branky: 22. Šural. ŽK: 48. Milič - 27. Delarge, 33. Šural, 55. Sackey, 55. Koubek, 59. Pavelka, 90. Pokorný. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portugalsko). První utkání: 0:1.

Slovan začal ve Splitu velmi sympatickým a nebojácným výkonem. Za svoji aktivní snahu byl také v jedenáctce minutě odměněn první zajímavou šancí zápasu. Šural ideální přihrávkou vysunul Bakoše, který se řítil zboku na branku Hajduku. Jeho následný centr byl však zblokován a balon se otřel o boční síť. Ještě předtím ale byl odpískán útočný faul Delargovi.

Co nevyšlo v jedenácté minutě, to si náš tým vynahradil o jedenáct minut později. Ve skrumáži před brankou se několikrát snažil odcentrovat Shala. To se mu také nakonec povedlo, odražený balon se dostal přesně na kopačky Josefa Šurala, který nekompromisní ranou do šibenice otevřel skóre utkání.

Po úvodní brance se hráči Slovanu mírně zatáhli a čekali na to, co předvede soupeř. Hajduku se ale dlouho nemohl před Koubkovu branku vůbec dostat. Skulinku v liberecké obraně našel až ve třicáté páté minutě domácí útočník Ohandza, kterému ale parádním obranným zákrokem znemožnil zakončení stoper Hovorka, ten na poslední chvíli poslal balon za brankovou čáru.

Velmi živo bylo jen o chvilku později na druhé straně hřiště. Delarge se snažil prosmýknout po pravé straně šestnáctky, kde ho k zemi poslal jeden z hráčů Hajduku. Portugalský rozhodčí Dias ale zůstal v klidu a penaltu neodpískal. V závěru prvního poločasu už se nic zajímavého nestalo. Naši fotbalisté tak odcházeli do šaten s rozhodně spokojenější.

Úvod druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný a nezáživný. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Hajduk byl ale přeci jen o něco aktivnější a dostal se do zakončení. Hlavička Miloviče ale byla hodně nepřesná a skončila vedle liberecké branky. Domácí tým se v šedesáté čtvrté minutě marně dožadoval odpískání penalty, když se střela Vlašice otřela o ruku obránce Hovorky. Ani tentokrát se však "desítka" nekopala.

Libereckým fanouškům zatrnulo v sedmdesáté třetí minutě, kdy se gólmanu Koubkovi nepovedl odkop od branky, když trefil útočníka Ohandzu. Balon se naštěstí odrazil jiným směrem než do poloprázdné svatyně Slovanu. Na druhé straně byl zase slušně rozběhnutý Kerbr, Šural ale na něj nedokázal přihrávku procpat.

Na konečném výsledku už nic nezměnila ani střela Roguljiče, který minutu před vypršením řádné hrací doby trefil břevno. Náš tým tak dokázal porazit Hajduk Split i podruhé a může se radovat z účasti v základní skupině Evropské ligy.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Jsem velice šťastný, že můžu být součástí Slovanu a že se nám podařilo postoupit do základní skupiny Evropské ligy. Smekám klobouk před klukama, kteří na hřišti nechali duši a bojovali až do konce. Utkání se odvíjelo podle plánu, až do té doby, kdy jsme museli nuceně střídat. Zápas jsme nakonec dohrávali ve složení, ve kterém jsme ani nikdy netrénovali, takže jsem rád, že to takhle dopadlo. Ke konci už nám došly síly, přesto si myslím, že jsme odehráli skvělý zápas.